Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Co je to Jazylka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Jazylka?

Jazylka je kost v krku mezi bradou a hrtanem. K jazylce se upínají hlasivkové a další svaly, je na ní zavěšen hrtan a pomocí vazivové blány zvané membrana thyrohyoidea se k ní připojuje štítná chrupavka.


Co je to Jazylka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Jazylka s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jazylka se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Jazylka, názvosloví, heslo, Lékařství, význam slova, definice, synonymum, formulace, co znamená, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, wiki, termín, terminus technicus, Lékařství, přesný výraz, popis


Pojem Jazylka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jazylka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jazylka (latinsky: os hyoideum) je kost v krku mezi bradou a hrtanem. Pomocí ligamentum stylohyoideum je zavěšená z obou stran na výběžek spánkové kosti (processus styloideus ossis temporalis). Na jazylce je zavěšen hrtan.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Jazylka na Youtube

Hledat pojem Jazylka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Jazylka na Google.cz

Vyhledat heslo Jazylka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Jazylka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jazylka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jazylka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jazylka? resp. co znamená Jazylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jazylka, odpověď na dotaz co je to Jazylka?. Víte např. kdo to je Michal Viewegh? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.