Co je to?
Definice výrazu Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Co je Jazylka?

Co znamená pojem, definice termínu Jazylka?

Jazylka je kost v krku mezi bradou a hrtanem. K jazylce se upínají hlasivkové a další svaly, je na ní zavěšen hrtan a pomocí vazivové blány zvané membrana thyrohyoidea se k ní připojuje štítná chrupavka.


Co je to Jazylka? Význam slova, termín, Definice výrazu Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jazylka můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Jazylka je v sekci lékařství

Klíčová slova: termín, terminologie, informace, co znamená, význam, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, co je to Jazylka?, vysvětlení, slovník, heslo, popis, wiki, význam slova, co to je, synonymum, odborný výraz


Pojem Jazylka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jazylka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jazylka (latinsky: os hyoideum) je kost v krku mezi bradou a hrtanem. Pomocí ligamentum stylohyoideum je zavěšená z obou stran na výběžek spánkové kosti (processus styloideus ossis temporalis). Na jazylce je zavěšen hrtan.

Jiné informační zdroje o pojmu Jazylka

Vyhledat slovo Jazylka ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Jazylka na Youtube

Najít heslo Jazylka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jazylka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Jazylka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jazylka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jazylka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená slovo Jazylka? resp. co přesně označuje termín Jazylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jazylka, odpověď na dotaz co je to Jazylka?. Víte např. kdo to je Tilda Swinton? Znáte a víte kdo je Velekněz? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Jazylka hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Žlutý defibrilátor, jazylka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.