Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Co je to Jazylka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jazylka

Jazylka je kost v krku mezi bradou a hrtanem. K jazylce se upínají hlasivkové a další svaly, je na ní zavěšen hrtan a pomocí vazivové blány zvané membrana thyrohyoidea se k ní připojuje štítná chrupavka.


Co je to Jazylka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jazylka sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jazylka patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: co znamená, význam, názvosloví, co to je, přesný výraz, význam slova, heslo, termín, terminus technicus, formulace, definice pojmu, wiki, slovo, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Jazylka?, vysvětlení


Pojem Jazylka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Jazylka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jazylka (latinsky: os hyoideum) je kost v krku mezi bradou a hrtanem. Pomocí ligamentum stylohyoideum je zavěšená z obou stran na výběžek spánkové kosti (processus styloideus ossis temporalis). Na jazylce je zavěšen hrtan.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Jazylka ve Wikislovníku

Hledat výraz Jazylka ve Wikizdrojích

Najít pojem Jazylka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jazylka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jazylka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jazylka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jazylka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Jazylka? resp. co znamená Jazylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jazylka, odpověď na dotaz co je to Jazylka?. Víte např. kdo to je Radikál? Znáte a víte kdo je Magor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Jazylka hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.