Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Co je to Jazylka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Jazylka

Jazylka je kost v krku mezi bradou a hrtanem. K jazylce se upínají hlasivkové a další svaly, je na ní zavěšen hrtan a pomocí vazivové blány zvané membrana thyrohyoidea se k ní připojuje štítná chrupavka.


Co je to Jazylka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jazylka můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jazylka je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Jazylka?, názvosloví, informace, přesný význam, termín, wiki, pojem, význam slova, slovo, co znamená, heslo, Jazylka, popis, formulace, definice, přesný výraz, definice pojmu, význam


Pojem Jazylka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jazylka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jazylka (latinsky: os hyoideum) je kost v krku mezi bradou a hrtanem. Pomocí ligamentum stylohyoideum je zavěšená z obou stran na výběžek spánkové kosti (processus styloideus ossis temporalis). Na jazylce je zavěšen hrtan.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Jazylka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Jazylka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Jazylka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Jazylka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jazylka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jazylka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jazylka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jazylka? resp. co označuje slovo Jazylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jazylka, odpověď na dotaz co je to Jazylka?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.