Co je to?
Definice odborného termínu, slova Memorandum. Co znamená pojem Memorandum z kategorie Politika?

Co je to Memorandum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Memorandum?

Memorandum je ne zcela přesně definovaná forma záznamu názoru, stanoviska, jednání nebo jiné skutečnosti. Jeho využití je rozšířeno především v diplomacii, právu, vědě, obchodu a dalších oborech. Memorandum není právně závazné. Má písemnou formu, popisuje se v něm například stav úkolů, věcí, termínů nebo výsledků různých jednání.
Právníci takto označují rozbory a stanoviska pouze pro svou potřebu nebo návrhy dohod a záměry dalších jednání.


Co je to Memorandum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Memorandum. Co znamená pojem Memorandum z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Memorandum je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, lexikon, terminus technicus, terminologie, názvosloví, wiki, odborný výraz, termín, formulace, synonymum, odborné názvosloví, Politika, popis, význam slova, vysvětlení, co to je, definice, co znamená


Pojem Memorandum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Memorandum dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Memorandum (lat. „na paměť“, „to, co se má pamatovat“), krátce memo, je spíše neformální záznam nějaké skutečnosti, jednání nebo stanoviska. Užívá se v právním, diplomatickém, obchodním i vědeckém provozu a může mít velmi rozmanité formy.
Memorandum nebo také aide-mémoire, „na pomoc paměti“ je písemné zachycení nějakého stavu věcí, úkolů, termínů nebo předběžných a průběžných výsledků jednání, které nemá právní závaznost a často slouží jen pro vnitřní styk v rámci úřadu nebo instituce. V právní praxi znamená psané stanovisko nebo rozbor nějaké záležitosti pro vnitřní potřebu kanceláře nebo pro klienta. V anglosaském prostředí se jako memorandum často označují i předběžné a nezávazné dohody, záměry do budoucnosti a podobně.
V diplomacii se užívá pro významná, i když právně nezávazná společná stanoviska státních představitelů, stručná shrnutí výsledků jednání, která pak slouží jako podklad k dalšímu jednání.

Zkuste zjistit více informací o slovu Memorandum v následujících zdrojích

Najít slovo Memorandum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Memorandum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Memorandum na Youtube

Vyhledat pojem Memorandum ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Memorandum ve Wikislovníku

Hledat slovo Memorandum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Memorandum například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Memorandum? resp. co vlastně znamená slovo Memorandum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Memorandum, odpověď na dotaz co je to Memorandum?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Vandal? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.