Co je to?
Definice odborného termínu, slova Memorandum. Co znamená pojem Memorandum z kategorie Politika?

Co je to Memorandum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Memorandum?

Memorandum je ne zcela přesně definovaná forma záznamu názoru, stanoviska, jednání nebo jiné skutečnosti. Jeho využití je rozšířeno především v diplomacii, právu, vědě, obchodu a dalších oborech. Memorandum není právně závazné. Má písemnou formu, popisuje se v něm například stav úkolů, věcí, termínů nebo výsledků různých jednání.
Právníci takto označují rozbory a stanoviska pouze pro svou potřebu nebo návrhy dohod a záměry dalších jednání.


Co je to Memorandum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Memorandum. Co znamená pojem Memorandum z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Memorandum? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Memorandum je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, význam, lexikon, termín, terminus technicus, Memorandum, význam pojmu, definice pojmu, co je to Memorandum?, přesný výraz, přesný význam, slovník, Politika, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, názvosloví, popis


Pojem Memorandum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Memorandum ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Memorandum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Memorandum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Memorandum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Memorandum ve vyhledávači Yandex

Najít termín Memorandum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Memorandum například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Memorandum? resp. jaký je přesný význam slova Memorandum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Memorandum, odpověď na dotaz co je to Memorandum?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Vandal? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Memorandum hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.