Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Memorandum. Co znamená pojem Memorandum z kategorie Politika?

Co je Memorandum? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Memorandum?

Memorandum je ne zcela přesně definovaná forma záznamu názoru, stanoviska, jednání nebo jiné skutečnosti. Jeho využití je rozšířeno především v diplomacii, právu, vědě, obchodu a dalších oborech. Memorandum není právně závazné. Má písemnou formu, popisuje se v něm například stav úkolů, věcí, termínů nebo výsledků různých jednání.
Právníci takto označují rozbory a stanoviska pouze pro svou potřebu nebo návrhy dohod a záměry dalších jednání.


Co je to Memorandum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Memorandum. Co znamená pojem Memorandum z kategorie Politika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Memorandum s jinými lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Memorandum se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, formulace, wiki, lexikon, definice, slovník, význam, co je to Memorandum?, terminologie, přesný význam, co to je, synonymum, informace, význam slova, politika, názvosloví, definice pojmu


Pojem Memorandum je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Memorandum?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Memorandum (lat. „na paměť“, „to, co se má pamatovat“), krátce memo, je spíše neformální záznam nějaké skutečnosti, jednání nebo stanoviska. Užívá se v právním, diplomatickém, obchodním i vědeckém provozu a může mít velmi rozmanité formy.
Memorandum nebo také aide-mémoire, „na pomoc paměti“ je písemné zachycení nějakého stavu věcí, úkolů, termínů nebo předběžných a průběžných výsledků jednání, které nemá právní závaznost a často slouží jen pro vnitřní styk v rámci úřadu nebo instituce. V právní praxi znamená psané stanovisko nebo rozbor nějaké záležitosti pro vnitřní potřebu kanceláře nebo pro klienta. V anglosaském prostředí se jako memorandum často označují i předběžné a nezávazné dohody, záměry do budoucnosti a podobně.
V diplomacii se užívá pro významná, i když právně nezávazná společná stanoviska státních představitelů, stručná shrnutí výsledků jednání, která pak slouží jako podklad k dalšímu jednání.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Memorandum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Memorandum ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Memorandum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Memorandum ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Memorandum na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Memorandum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Memorandum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Memorandum? resp. co vlastně znamená slovo Memorandum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Memorandum, odpověď na dotaz co je to Memorandum?. Víte např. kdo to je Chábr? Znáte a víte kdo je Eva Urbanová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.