Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filantropie. Co znamená pojem Filantropie z kategorie Různé?

Co je to Filantropie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Filantropie

Filantropie je označení, které lze překládat jako lidumilnost. Jedná se o takový typ dobročinnosti, jehož podstatou je dlouhodobá podpora nějakého obecně prospěšného projektu s přesně stanoveným cílem. Tato podpora je vždy humanisticky orientovaná a může se jednat o věnování financí, věcí, vlastního času nebo vynaložení určitého úsilí.
Někdy se jako filantropie označují všechny činy, které podpoří dobré věci a vedou ke kvalitnějšímu životu jedince, skupiny nebo společnosti.

Co je to Filantropie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filantropie. Co znamená pojem Filantropie z kategorie Různé?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Filantropie? Pak se o tuto stránku podělte s ostatními na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Filantropie je v kategorii různé

Klíčová slova: definice, formulace, význam pojmu, informace, co to je, pojem, slovo, význam slova, synonymum, co je to Filantropie?, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, vysvětlení, názvosloví, termín, různé


Pojem Filantropie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Filantropie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Filantropie (z řec. filein, milovat a anthrópos, člověk – láska k člověku), nebo lidumilnost znamená humanisticky motivovanou dobročinnost, dávání peněz, zboží, času nebo úsilí pro podporu obecně prospěšného účelu, zpravidla v delším časovém horizontu a s jasně definovanými cíli. V obecnější poloze lze filantropii pojmout jako jakýkoli altruistický počin, který směřuje k podpoře dobra nebo zlepšování kvality života. Rozdíl oproti altruismu je v tom, že filantrop za odměnu něco získává, nejčastěji popularitu nebo všeobecné uznání. Altruista nezískává nic, dobročinnost vykonává čistě z dobré vůle. Filantropie je i tak velmi záslužná činnost a filantropové si po zásluze získávají prestiž a vděk společnosti. Filantrop může být rovněž označován jako lidumil.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Filantropie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Filantropie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filantropie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Filantropie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Filantropie ve Wikizdrojích

Najít heslo Filantropie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Filantropie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Filantropie? resp. co označuje slovo Filantropie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filantropie, odpověď na dotaz co je to Filantropie?. Víte např. kdo to je Lucie Křížková? Znáte a víte kdo je Muddy Waters? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Filantropie i v jiných kategoriích (než různé). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.