Co je to?
Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Co je to Rokoko? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rokoko?

Rokoko, ve střední Evropě také nazývané pozdní baroko, je umělecký sloh, který střídal vrcholné baroko. Ve Francii se rokoko rozvíjelo zcela samostatně. Nejvýrazněji se projevovalo ve druhé polovině 18. století.
Rokoko si zakládá na eleganci a zdobení především ornamenty, rokajemi, motivy rostlin a ornamentálními kudrlinami, ve zlatém i bílém štukovém provedení. Zdrobněliny, lyrická lehkost a osvěžující úsměvné ladění ve všech druzích umění patří k významným znakům tohoto stylu.

Co je to Rokoko? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rokoko patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, co je to Rokoko?, slovník, definice, terminus technicus, význam, formulace, informace, význam pojmu, význam slova, vysvětlení, názvosloví, Kultura, popis, synonymum, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Rokoko je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rokoko? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rokoko (z francouzštiny-rocaille) je umělecký sloh, který představoval další vývoj baroka v letech 1735 až 1770/1790. Zatímco ve Francii má rokoko charakter samostatného slohu, následujícího po období výrazného baroka, v prostředí střední Evropy, kde plynule navazuje na baroko, je chápání rokoka jako samostatného slohu sporné. Vhodnější je používat pro střední Evropu termín pozdní baroko.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Rokoko ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Rokoko ve Wikislovníku

Hledat výraz Rokoko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Rokoko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rokoko ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rokoko ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rokoko například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rokoko? resp. co přesně označuje termín Rokoko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rokoko, odpověď na dotaz co je to Rokoko?. Víte např. kdo to je Jim Morrison? Znáte a víte kdo je Vokalista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.