Co je to?
Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Co je to Rokoko? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rokoko

Rokoko, ve střední Evropě také nazývané pozdní baroko, je umělecký sloh, který střídal vrcholné baroko. Ve Francii se rokoko rozvíjelo zcela samostatně. Nejvýrazněji se projevovalo ve druhé polovině 18. století.
Rokoko si zakládá na eleganci a zdobení především ornamenty, rokajemi, motivy rostlin a ornamentálními kudrlinami, ve zlatém i bílém štukovém provedení. Zdrobněliny, lyrická lehkost a osvěžující úsměvné ladění ve všech druzích umění patří k významným znakům tohoto stylu.

Co je to Rokoko? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rokoko doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rokoko se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: názvosloví, termín, heslo, wiki, formulace, co znamená, pojem, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, co to je, slovník, slovo, Rokoko


Pojem Rokoko je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rokoko? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rokoko (z francouzštiny-rocaille) je umělecký sloh, který představoval další vývoj baroka v letech 1735 až 1770/1790. Zatímco ve Francii má rokoko charakter samostatného slohu, následujícího po období výrazného baroka, v prostředí střední Evropy, kde plynule navazuje na baroko, je chápání rokoka jako samostatného slohu sporné. Vhodnější je používat pro střední Evropu termín pozdní baroko.

Pro více informací o heslu Rokoko zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Rokoko ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rokoko ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rokoko na Youtube

Vyhledat termín Rokoko na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rokoko ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Rokoko ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rokoko například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rokoko? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rokoko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rokoko, odpověď na dotaz co je to Rokoko?. Víte např. kdo to je Císař? Znáte a víte kdo je Státní pojištěnec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rokoko v jiné sekci než Kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.