Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rokoko. Co znamená pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Co je Rokoko?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rokoko

Rokoko, ve střední Evropě také nazývané pozdní baroko, je umělecký sloh, který střídal vrcholné baroko. Ve Francii se rokoko rozvíjelo zcela samostatně. Nejvýrazněji se projevovalo ve druhé polovině 18. století.
Rokoko si zakládá na eleganci a zdobení především ornamenty, rokajemi, motivy rostlin a ornamentálními kudrlinami, ve zlatém i bílém štukovém provedení. Zdrobněliny, lyrická lehkost a osvěžující úsměvné ladění ve všech druzích umění patří k významným znakům tohoto stylu.

Co je to Rokoko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rokoko. Co znamená pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rokoko s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Rokoko se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, formulace, informace, lexikon, přesný význam, wiki, definice, co znamená, pojem, termín, odborný výraz, vysvětlení, Rokoko, definice pojmu, heslo, co je to Rokoko?, kultura


Pojem Rokoko je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rokoko? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rokoko (z francouzštiny-rocaille) je umělecký sloh, který představoval další vývoj baroka v letech 1735 až 1770/1790. Zatímco ve Francii má rokoko charakter samostatného slohu, následujícího po období výrazného baroka, v prostředí střední Evropy, kde plynule navazuje na baroko, je chápání rokoka jako samostatného slohu sporné. Vhodnější je používat pro střední Evropu termín pozdní baroko.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Rokoko ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Rokoko ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Rokoko ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Rokoko na Google.cz

Najít výraz Rokoko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rokoko ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rokoko například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co je to Rokoko? resp. co přesně označuje termín Rokoko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rokoko, odpověď na dotaz co je to Rokoko?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Alexander Graham Bell? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rokoko i jinde než v sekci než v kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.