Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Co je to Rokoko? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rokoko

Rokoko, ve střední Evropě také nazývané pozdní baroko, je umělecký sloh, který střídal vrcholné baroko. Ve Francii se rokoko rozvíjelo zcela samostatně. Nejvýrazněji se projevovalo ve druhé polovině 18. století.
Rokoko si zakládá na eleganci a zdobení především ornamenty, rokajemi, motivy rostlin a ornamentálními kudrlinami, ve zlatém i bílém štukovém provedení. Zdrobněliny, lyrická lehkost a osvěžující úsměvné ladění ve všech druzích umění patří k významným znakům tohoto stylu.

Co je to Rokoko? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Rokoko patří do sekce kultura

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, přesný význam, wiki, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, Rokoko, co je to Rokoko?, odborné názvosloví, pojem, formulace, slovo, terminologie, vysvětlení, slovník, heslo, význam slova


Pojem Rokoko je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rokoko? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Rokoko (z francouzštiny-rocaille) je umělecký sloh, který představoval další vývoj baroka v letech 1735 až 1770/1790. Zatímco ve Francii má rokoko charakter samostatného slohu, následujícího po období výrazného baroka, v prostředí střední Evropy, kde plynule navazuje na baroko, je chápání rokoka jako samostatného slohu sporné. Vhodnější je používat pro střední Evropu termín pozdní baroko.

Hledejte pojem Rokoko v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Rokoko ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rokoko ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Rokoko ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Rokoko na Google.cz

Zkusit najít pojem Rokoko ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rokoko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rokoko například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rokoko? resp. co znamená Rokoko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rokoko, odpověď na dotaz co je to Rokoko?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.