Co je to?
Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Co je to Rokoko? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rokoko

Rokoko, ve střední Evropě také nazývané pozdní baroko, je umělecký sloh, který střídal vrcholné baroko. Ve Francii se rokoko rozvíjelo zcela samostatně. Nejvýrazněji se projevovalo ve druhé polovině 18. století.
Rokoko si zakládá na eleganci a zdobení především ornamenty, rokajemi, motivy rostlin a ornamentálními kudrlinami, ve zlatém i bílém štukovém provedení. Zdrobněliny, lyrická lehkost a osvěžující úsměvné ladění ve všech druzích umění patří k významným znakům tohoto stylu.


Co je to Rokoko? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rokoko můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rokoko je v sekci Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, definice, význam slova, slovo, slovník, názvosloví, vysvětlení, synonymum, Kultura, termín, co to je, Kultura, informace, co je to Rokoko?, Rokoko, terminologie, popis, heslo


Pojem Rokoko je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rokoko? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rokoko (z francouzštiny-rocaille) je umělecký sloh, který představoval další vývoj baroka v letech 1735 až 1770/1790. Zatímco ve Francii má rokoko charakter samostatného slohu, následujícího po období výrazného baroka, v prostředí střední Evropy, kde plynule navazuje na baroko, je chápání rokoka jako samostatného slohu sporné. Vhodnější je používat pro střední Evropu termín pozdní baroko.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Rokoko na Youtube

Zkusit najít pojem Rokoko na Google.cz

Vyhledat pojem Rokoko ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Rokoko ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Rokoko ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Rokoko ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rokoko například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rokoko? resp. jaký je přesný význam slova Rokoko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rokoko, odpověď na dotaz co je to Rokoko?. Víte např. kdo to je Kelt? Znáte a víte kdo je Martin Fendrych? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Rokoko i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.