Co je to?
Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Co je to Rokoko? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rokoko?

Rokoko, ve střední Evropě také nazývané pozdní baroko, je umělecký sloh, který střídal vrcholné baroko. Ve Francii se rokoko rozvíjelo zcela samostatně. Nejvýrazněji se projevovalo ve druhé polovině 18. století.
Rokoko si zakládá na eleganci a zdobení především ornamenty, rokajemi, motivy rostlin a ornamentálními kudrlinami, ve zlatém i bílém štukovém provedení. Zdrobněliny, lyrická lehkost a osvěžující úsměvné ladění ve všech druzích umění patří k významným znakům tohoto stylu.

Co je to Rokoko? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rokoko. Co znamená odborný pojem Rokoko z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rokoko? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rokoko patří do sekce Kultura

Klíčová slova: co to je, terminologie, popis, přesný výraz, vysvětlení, termín, heslo, význam pojmu, definice, slovo, terminus technicus, pojem, přesný význam, názvosloví, wiki, Rokoko, odborný výraz, význam


Pojem Rokoko je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rokoko? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rokoko (z francouzštiny-rocaille) je umělecký sloh, který představoval další vývoj baroka v letech 1735 až 1770/1790. Zatímco ve Francii má rokoko charakter samostatného slohu, následujícího po období výrazného baroka, v prostředí střední Evropy, kde plynule navazuje na baroko, je chápání rokoka jako samostatného slohu sporné. Vhodnější je používat pro střední Evropu termín pozdní baroko.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Rokoko ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rokoko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rokoko na Youtube

Vyhledat slovo Rokoko ve Wikislovníku

Najít výraz Rokoko na Google.cz

Najít pojem Rokoko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rokoko například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rokoko? resp. co označuje slovo Rokoko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rokoko, odpověď na dotaz co je to Rokoko?. Víte např. kdo to je Hacker? Znáte a víte kdo je Vokalista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.