Co je to?
Definice výrazu Absorpce. Co znamená odborný pojem Absorpce z kategorie Latina?

Co je Absorpce?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Absorpce

Absorpce je proces, při kterém jsou energie nebo látky vstřebávány nebo pohlcovány jiným materiálem nebo systémem. Tento termín se vyskytuje v různých souvislostech a může se vztahovat k absorpci energie, zvuku, světla nebo chemických látek. V termodynamice znamená absorpce pohlcování tepla nebo energie ze svého okolí. Tento proces může být doprovázen fyzikálními nebo chemickými změnami v absorbujícím materiálu. Zvuková absorpce znamená schopnost materiálu pohlcovat zvukové vlny. Měkké, porézní materiály mají obvykle větší absorpční schopnost než tvrdé nebo hladké povrchy. Absorpce světla je označením pro způsob, jak materiál pohlcuje elektromagnetické vlny ve viditelném nebo jiné části elektromagnetického spektra.
Barvy objektů jsou dány tím, které barvy světla pohlcují a které odrážejí. V chemii může absorpce znamenat pohlcování látky jinou látkou. Například v kontextu absorpce živin rostlinami může rostlina absorbovat živiny z půdy. Ve fyzice částic se absorpce týká procesu, při kterém částice pronikají do materiálu a ztrácejí svou energii, což může mít důležité důsledky například v oblasti radioterapie.


Co je to Absorpce? Význam slova, termín, Definice výrazu Absorpce. Co znamená odborný pojem Absorpce z kategorie Latina?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Absorpce můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Absorpce je v sekci latina

Klíčová slova: terminologie, informace, wiki, význam pojmu, synonymum, význam slova, význam, heslo, co znamená, odborné názvosloví, termín, přesný význam, co to je, popis, slovník, latina, lexikon, slovo


Pojem Absorpce je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Absorpce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Absorpce ve Wikipedii

Zkusit najít Absorpce ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absorpce ve Wikimedia Commons

Hledat termín Absorpce ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Absorpce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absorpce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Absorpce? resp. jaká je definice slova Absorpce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absorpce, odpověď na dotaz co je to Absorpce?. Víte např. kdo to je Psychiatr? Znáte a víte kdo je Chris Chelios? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v latina. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.