Co je to?
Definice výrazu, termínu NASCAR. Co znamená odborný pojem NASCAR z kategorie Sport?

Co je NASCAR?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu NASCAR?

NASCAR je název obchodní firmy rodinného typu, která má v USA na starosti povolování a řízení různých motoristických závodů, ve kterých soutěží speciální závodní vozidla. Zakladatelem NASCAR je Bill France starší, od roku 1948 se tyto závody staly oficiálními. Vnuk Billa France Brian je generálním ředitelem firmy od roku 2009. Hlavní sídlo firmy je na Floridě v Daytona Beach, kanceláře má také v dalších městech. Ve Spojených státech jde o největší podnik v této oblasti, má několik milionů fanoušků.
Celkem pod NASCAR spadá cca 1500 závodů na nejrůznějších tratích a v různých zemích. K největší závodním sériím patří Monster Cup Series, Xfinity Series a také Camping World Truck Series. Nejpopulárnější a nejvýnosnější je Nascar Monster Energy Cup Series, což je soutěž na nejvyšší profesionální úrovni. Nevyhledávanější a nejprestižnější závod je Daytona 500, nejčastěji startují značky Ford, Toyota a Chevrolet. NASCAR patřil k nebezpečným závodům, bezpečnostní prvky byly ve větším množství zaveden až v roce 2001.


Co je to NASCAR? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu NASCAR. Co znamená odborný pojem NASCAR z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem NASCAR je v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, slovo, sport, wiki, NASCAR, názvosloví, odborné názvosloví, slovník, synonymum, termín, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, heslo, terminologie, co znamená, co je to NASCAR?, sport


Pojem NASCAR je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu NASCAR?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) je rodinný obchodní podnik, který povoluje a řídí celou řadu motoristických sportovních událostí v USA, v nichž startují závodní speciály. Nascar založil v letech 1947–1948 Bill France senior. Závody se oficiálně jezdí od roku 1948. Od roku 2009 je generálním ředitelem NASCAR Brian France, vnuk zesnulého Billa France seniora. NASCAR je největším podnikem svého druhu ve Spojených státech. Patří se svými miliony fanoušků mezi nejsledovanější sporty v USA. Podle televizních ratingů jsou sledovanější pouze profesionální zápasy amerického fotbalu. Tři největší závodní série jsou Monster Cup Series, Xfinity Series a Camping World Truck Series. Celkově se však pod patronací NASCAR pořádá okolo 1500 závodů na více než 100 tratích v 39 státech USA, Kanady a Mexika. Exhibičně se závodilo v roce 1988 v Austrálii a mezi roky 1996–1998 v Japonsku.
Hlavní sídlo NASCAR je v Daytona Beach na Floridě, má však kanceláře i ve čtyřech městech v Severní Karolíně, a sice v Charlotte, Mooresville, Concordu a v Conoveru. Regionální kanceláře sídlí také v New Yorku, v Los Angeles a v Bentonville v Arkansasu. Mezinárodní kanceláře jsou v Mexico City a v Torontu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz NASCAR ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NASCAR ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít NASCAR ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem NASCAR na Google obrázcích

Zkusit najít heslo NASCAR ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít NASCAR ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo NASCAR například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to NASCAR? resp. co znamená výraz NASCAR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NASCAR, odpověď na dotaz co je to NASCAR?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Martin Urza? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?