Co je to?
Výraz, termín, definice slova Terasa. Co znamená odborný pojem Terasa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Terasa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Terasa?

Terasa patří k venkovním částem stavby. Bývá dekorativní i praktická a doplňuje venkovní část domu, většinou směrem do zahrady. Rozměrově je větší než klasický balkon, bývá vyvýšená nebo může být umístěna na střeše domu.
Slouží většinou k odpočinku nebo setkávání se s přáteli, třeba při grilování nebo společenských akcích. Nebývá zastřešená. Na terasu se umisťuje zahradní nábytek k pohodlnému posezení či relaxaci.


Co je to Terasa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Terasa. Co znamená odborný pojem Terasa z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Terasa sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Terasa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, termín, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, Terasa, formulace, slovník, co znamená, Stavebnictví, slovo, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, co je to Terasa?, pojem, informace, definice


Pojem Terasa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Terasa? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Terasa je venkovní část stavby určená většinou k praktickým i architektonickým účelům. Terasa bývá větší než balkon, její umístění je většinou nad úrovní terénu, výjimkou nejsou ani střešní terasy. Terasa bývá primárně určena k pobytu osob, např. za účelem relaxace, společenských akcí i dalších aktivit jako je grilování, opalování apod. Na rozdíl od balkonu terasa nevystupuje z hmoty architektury, od lodžie se liší tím, že není zastřešená.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Terasa na Google.cz

Hledat výraz Terasa ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Terasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Terasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Terasa ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Terasa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Terasa například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Terasa? resp. jaký je význam slova Terasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terasa, odpověď na dotaz co je to Terasa?. Víte např. kdo to je Ondřej Soukup? Znáte a víte kdo je Sluha? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.