Co je to?
Výraz, termín, definice slova Terasa. Co znamená odborný pojem Terasa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Terasa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Terasa?

Terasa patří k venkovním částem stavby. Bývá dekorativní i praktická a doplňuje venkovní část domu, většinou směrem do zahrady. Rozměrově je větší než klasický balkon, bývá vyvýšená nebo může být umístěna na střeše domu.
Slouží většinou k odpočinku nebo setkávání se s přáteli, třeba při grilování nebo společenských akcích. Nebývá zastřešená. Na terasu se umisťuje zahradní nábytek k pohodlnému posezení či relaxaci.


Co je to Terasa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Terasa. Co znamená odborný pojem Terasa z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Terasa? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Terasa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: termín, význam pojmu, formulace, slovo, co znamená, pojem, význam, lexikon, wiki, terminus technicus, Stavebnictví, terminologie, popis, heslo, informace, význam slova, definice pojmu, synonymum


Pojem Terasa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Terasa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Terasa je venkovní část stavby určená většinou k praktickým i architektonickým účelům. Terasa bývá větší než balkon, její umístění je většinou nad úrovní terénu, výjimkou nejsou ani střešní terasy. Terasa bývá primárně určena k pobytu osob, např. za účelem relaxace, společenských akcí i dalších aktivit jako je grilování, opalování apod. Na rozdíl od balkonu terasa nevystupuje z hmoty architektury, od lodžie se liší tím, že není zastřešená.

Jiné informační zdroje o pojmu Terasa

Hledat videa s názvem Terasa na Youtube

Vyhledat výraz Terasa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Terasa ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Terasa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Terasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Terasa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Terasa například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Terasa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Terasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terasa, odpověď na dotaz co je to Terasa?. Víte např. kdo to je Mánička? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Terasa v jiné sekci než Stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.