Co je to?
Definice odborného termínu, slova Terasa. Co znamená pojem Terasa z kategorie Stavebnictví?

Co je Terasa? Význam slova

Co znamená termín Terasa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Terasa patří k venkovním částem stavby. Bývá dekorativní i praktická a doplňuje venkovní část domu, většinou směrem do zahrady. Rozměrově je větší než klasický balkon, bývá vyvýšená nebo může být umístěna na střeše domu.
Slouží většinou k odpočinku nebo setkávání se s přáteli, třeba při grilování nebo společenských akcích. Nebývá zastřešená. Na terasu se umisťuje zahradní nábytek k pohodlnému posezení či relaxaci.


Co je to Terasa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Terasa. Co znamená pojem Terasa z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Terasa sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Terasa patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, pojem, odborný výraz, stavebnictví, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, wiki, slovo, slovník, synonymum, informace, co to je, popis, co je to Terasa?, terminologie, Terasa


Pojem Terasa je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Terasa můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Terasa je venkovní část stavby určená většinou k praktickým i architektonickým účelům. Terasa bývá větší než balkon, její umístění je většinou nad úrovní terénu, výjimkou nejsou ani střešní terasy. Terasa bývá primárně určena k pobytu osob, např. za účelem relaxace, společenských akcí i dalších aktivit jako je grilování, opalování apod. Na rozdíl od balkonu terasa nevystupuje z hmoty architektury, od lodžie se liší tím, že není zastřešená.

Více informací o slovu Terasa doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Terasa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Terasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Terasa ve Wikizdrojích

Hledat heslo Terasa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Terasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Terasa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Terasa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Terasa? resp. jaká je definice slova Terasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terasa, odpověď na dotaz co je to Terasa?. Víte např. kdo to je Julius Streicher? Znáte a víte kdo je Hailey Baldwin? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.