Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bloatware. Co znamená pojem Bloatware z kategorie Software?

Co je Bloatware?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bloatware?

Bloatware je pojmenování pro software, který výrobci instalují do různých zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony Jde o nevyžádané aplikace, například demoverze různých nabídek, hlavně antivirů nebo dalších bezpečnostních řešení. Jejich odstranění bývá obtížné. Bloatware přímo neškodí ani není úmyslně neefektivní. Pro jeho lepší vývoj nebyly finance ani čas, proto není dokonalý a úsporný. Bohužel zabírá mnoho místa v paměti a zbytečně způsobuje zpomalení počítače, software nebo mobilu.
Nejčastěji se lze s bloatware setkat u mobilních telefonů, kde je cílem dosáhnout co nejnižší ceny, takže se šetří na systémových prostředcích. Dochází pak k tomu, že levnější telefony nemají dostatek místa pro operační systém, který na dokonalejších modelech funguje. Protože je nutno dosahovat co největší kompatibility, bývá software předimenzovaný, i když uživatelé většinu funkcí nevyužijí. Proto se vyrábějí odlehčené verze. Jinou možností jsou řešení, která nabízejí rozšíření ke stažení až tehdy, když je uživatel bude potřebovat. To je však náročnější na znalosti uživatele.


Co je to Bloatware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bloatware. Co znamená pojem Bloatware z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bloatware se nachází v sekci software

Klíčová slova: význam pojmu, termín, popis, význam slova, pojem, wiki, definice, co je to Bloatware?, terminologie, vysvětlení, synonymum, software, přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, význam, heslo, formulace


Pojem Bloatware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bloatware? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bloatware je termín, který označuje tendenci novějších počítačových programů zanechat po své instalaci větší stopu, než je nutné, mít mnoho zbytečných funkcí, které nejsou běžnými uživateli používány, nebo jen všeobecně užívají více systémových prostředků, než je nutné, přestože nabízejí svým uživatelům jen malý nebo žádný užitek. Bloatware je také označován software, který je předinstalovaný na zakoupeném počítači a obvykle se jedná o časově omezené zkušební verze nebo základní o funkce okleštěné či „začátečnické“ verze.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Bloatware ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Bloatware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bloatware ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Bloatware na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bloatware ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bloatware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloatware například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Bloatware? resp. jaká je definice slova Bloatware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloatware, odpověď na dotaz co je to Bloatware?. Víte např. kdo to je Michael Schumacher? Znáte a víte kdo je Sbormistr? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než software). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Appky v mobilu, bloatware, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.