Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bloatware. Co znamená pojem Bloatware z kategorie Software?

Co je to Bloatware? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bloatware?

Bloatware je pojmenování pro software, který výrobci instalují do různých zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony Jde o nevyžádané aplikace, například demoverze různých nabídek, hlavně antivirů nebo dalších bezpečnostních řešení. Jejich odstranění bývá obtížné. Bloatware přímo neškodí ani není úmyslně neefektivní. Pro jeho lepší vývoj nebyly finance ani čas, proto není dokonalý a úsporný. Bohužel zabírá mnoho místa v paměti a zbytečně způsobuje zpomalení počítače, software nebo mobilu.
Nejčastěji se lze s bloatware setkat u mobilních telefonů, kde je cílem dosáhnout co nejnižší ceny, takže se šetří na systémových prostředcích. Dochází pak k tomu, že levnější telefony nemají dostatek místa pro operační systém, který na dokonalejších modelech funguje. Protože je nutno dosahovat co největší kompatibility, bývá software předimenzovaný, i když uživatelé většinu funkcí nevyužijí. Proto se vyrábějí odlehčené verze. Jinou možností jsou řešení, která nabízejí rozšíření ke stažení až tehdy, když je uživatel bude potřebovat. To je však náročnější na znalosti uživatele.


Co je to Bloatware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bloatware. Co znamená pojem Bloatware z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bloatware se nachází v sekci Software

Klíčová slova: co je to Bloatware?, formulace, co to je, heslo, informace, co znamená, terminologie, wiki, význam slova, přesný význam, význam pojmu, pojem, Bloatware, vysvětlení, definice pojmu, synonymum, slovo, přesný výraz


Pojem Bloatware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bloatware můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bloatware je termín, který označuje tendenci novějších počítačových programů zanechat po své instalaci větší stopu, než je nutné, mít mnoho zbytečných funkcí, které nejsou běžnými uživateli používány, nebo jen všeobecně užívají více systémových prostředků, než je nutné, přestože nabízejí svým uživatelům jen malý nebo žádný užitek. Bloatware je také označován software, který je předinstalovaný na zakoupeném počítači a obvykle se jedná o časově omezené zkušební verze nebo základní o funkce okleštěné či „začátečnické“ verze.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Bloatware na Youtube

Hledat slovo Bloatware ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bloatware ve Wikimedia Commons

Najít slovo Bloatware ve Wikislovníku

Hledat pojem Bloatware ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bloatware ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloatware například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Bloatware? resp. co znamená Bloatware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloatware, odpověď na dotaz co je to Bloatware?. Víte např. kdo to je Rekvizitář? Znáte a víte kdo je Marie Rottrová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.