Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bloatware. Co znamená pojem Bloatware z kategorie Software?

Co je to Bloatware? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bloatware?

Bloatware je pojmenování pro software, který výrobci instalují do různých zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony Jde o nevyžádané aplikace, například demoverze různých nabídek, hlavně antivirů nebo dalších bezpečnostních řešení. Jejich odstranění bývá obtížné. Bloatware přímo neškodí ani není úmyslně neefektivní. Pro jeho lepší vývoj nebyly finance ani čas, proto není dokonalý a úsporný. Bohužel zabírá mnoho místa v paměti a zbytečně způsobuje zpomalení počítače, software nebo mobilu.
Nejčastěji se lze s bloatware setkat u mobilních telefonů, kde je cílem dosáhnout co nejnižší ceny, takže se šetří na systémových prostředcích. Dochází pak k tomu, že levnější telefony nemají dostatek místa pro operační systém, který na dokonalejších modelech funguje. Protože je nutno dosahovat co největší kompatibility, bývá software předimenzovaný, i když uživatelé většinu funkcí nevyužijí. Proto se vyrábějí odlehčené verze. Jinou možností jsou řešení, která nabízejí rozšíření ke stažení až tehdy, když je uživatel bude potřebovat. To je však náročnější na znalosti uživatele.


Co je to Bloatware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bloatware. Co znamená pojem Bloatware z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Bloatware) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bloatware patří do kategorie Software

Klíčová slova: definice, formulace, odborné názvosloví, co je to Bloatware?, slovník, definice pojmu, popis, odborný výraz, názvosloví, přesný význam, co to je, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, heslo, informace, Software, terminus technicus


Pojem Bloatware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Bloatware lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Bloatware na Google.cz

Hledat videa s názvem Bloatware na Youtube

Vyhledat heslo Bloatware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bloatware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Bloatware ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Bloatware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloatware například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bloatware? resp. co znamená Bloatware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloatware, odpověď na dotaz co je to Bloatware?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Skrblík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bloatware hledat i v jiných kategoriích (než Software) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.