Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bloatware. Co znamená odborný pojem Bloatware z kategorie Software?

Co je to Bloatware? Význam slova

Co znamená termín Bloatware? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bloatware je pojmenování pro software, který výrobci instalují do různých zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony Jde o nevyžádané aplikace, například demoverze různých nabídek, hlavně antivirů nebo dalších bezpečnostních řešení. Jejich odstranění bývá obtížné. Bloatware přímo neškodí ani není úmyslně neefektivní. Pro jeho lepší vývoj nebyly finance ani čas, proto není dokonalý a úsporný. Bohužel zabírá mnoho místa v paměti a zbytečně způsobuje zpomalení počítače, software nebo mobilu.
Nejčastěji se lze s bloatware setkat u mobilních telefonů, kde je cílem dosáhnout co nejnižší ceny, takže se šetří na systémových prostředcích. Dochází pak k tomu, že levnější telefony nemají dostatek místa pro operační systém, který na dokonalejších modelech funguje. Protože je nutno dosahovat co největší kompatibility, bývá software předimenzovaný, i když uživatelé většinu funkcí nevyužijí. Proto se vyrábějí odlehčené verze. Jinou možností jsou řešení, která nabízejí rozšíření ke stažení až tehdy, když je uživatel bude potřebovat. To je však náročnější na znalosti uživatele.


Co je to Bloatware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bloatware. Co znamená odborný pojem Bloatware z kategorie Software?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bloatware? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bloatware je v kategorii software

Klíčová slova: lexikon, heslo, synonymum, co znamená, co to je, názvosloví, co je to Bloatware?, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, wiki, software, termín, popis, pojem, přesný výraz, Bloatware, informace


Pojem Bloatware je v kategorii software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bloatware můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bloatware je termín, který označuje tendenci novějších počítačových programů zanechat po své instalaci větší stopu, než je nutné, mít mnoho zbytečných funkcí, které nejsou běžnými uživateli používány, nebo jen všeobecně užívají více systémových prostředků, než je nutné, přestože nabízejí svým uživatelům jen malý nebo žádný užitek. Bloatware je také označován software, který je předinstalovaný na zakoupeném počítači a obvykle se jedná o časově omezené zkušební verze nebo základní o funkce okleštěné či „začátečnické“ verze.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Bloatware na Youtube

Vyhledat heslo Bloatware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Bloatware na Google.cz

Hledat slovo Bloatware ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bloatware ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bloatware ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloatware například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bloatware? resp. jaká je definice termínu Bloatware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloatware, odpověď na dotaz co je to Bloatware?. Víte např. kdo to je Zhang Ziyi? Znáte a víte kdo je Martina Navrátilová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bloatware v jiné sekci než software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.