Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bloatware. Co znamená odborný pojem Bloatware z kategorie Software?

Co je Bloatware? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bloatware?

Bloatware je pojmenování pro software, který výrobci instalují do různých zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony Jde o nevyžádané aplikace, například demoverze různých nabídek, hlavně antivirů nebo dalších bezpečnostních řešení. Jejich odstranění bývá obtížné. Bloatware přímo neškodí ani není úmyslně neefektivní. Pro jeho lepší vývoj nebyly finance ani čas, proto není dokonalý a úsporný. Bohužel zabírá mnoho místa v paměti a zbytečně způsobuje zpomalení počítače, software nebo mobilu.
Nejčastěji se lze s bloatware setkat u mobilních telefonů, kde je cílem dosáhnout co nejnižší ceny, takže se šetří na systémových prostředcích. Dochází pak k tomu, že levnější telefony nemají dostatek místa pro operační systém, který na dokonalejších modelech funguje. Protože je nutno dosahovat co největší kompatibility, bývá software předimenzovaný, i když uživatelé většinu funkcí nevyužijí. Proto se vyrábějí odlehčené verze. Jinou možností jsou řešení, která nabízejí rozšíření ke stažení až tehdy, když je uživatel bude potřebovat. To je však náročnější na znalosti uživatele.


Co je to Bloatware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bloatware. Co znamená odborný pojem Bloatware z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bloatware sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Bloatware je v kategorii software

Klíčová slova: terminologie, synonymum, význam pojmu, definice, pojem, přesný význam, heslo, slovník, wiki, formulace, co znamená, popis, terminus technicus, slovo, Bloatware, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Bloatware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bloatware? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bloatware je termín, který označuje tendenci novějších počítačových programů zanechat po své instalaci větší stopu, než je nutné, mít mnoho zbytečných funkcí, které nejsou běžnými uživateli používány, nebo jen všeobecně užívají více systémových prostředků, než je nutné, přestože nabízejí svým uživatelům jen malý nebo žádný užitek. Bloatware je také označován software, který je předinstalovaný na zakoupeném počítači a obvykle se jedná o časově omezené zkušební verze nebo základní o funkce okleštěné či „začátečnické“ verze.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Bloatware ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bloatware ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bloatware na Youtube

Vyhledat pojem Bloatware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bloatware ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bloatware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloatware například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bloatware? resp. co znamená slovo Bloatware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloatware, odpověď na dotaz co je to Bloatware?. Víte např. kdo to je Max Planck? Znáte a víte kdo je William Levy? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Bloatware i v jiné části webu než je kategorie software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.