Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bloatware. Co znamená odborný pojem Bloatware z kategorie Software?

Co je to Bloatware? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bloatware?

Bloatware je pojmenování pro software, který výrobci instalují do různých zařízení, jako jsou počítače nebo chytré telefony Jde o nevyžádané aplikace, například demoverze různých nabídek, hlavně antivirů nebo dalších bezpečnostních řešení. Jejich odstranění bývá obtížné. Bloatware přímo neškodí ani není úmyslně neefektivní. Pro jeho lepší vývoj nebyly finance ani čas, proto není dokonalý a úsporný. Bohužel zabírá mnoho místa v paměti a zbytečně způsobuje zpomalení počítače, software nebo mobilu.
Nejčastěji se lze s bloatware setkat u mobilních telefonů, kde je cílem dosáhnout co nejnižší ceny, takže se šetří na systémových prostředcích. Dochází pak k tomu, že levnější telefony nemají dostatek místa pro operační systém, který na dokonalejších modelech funguje. Protože je nutno dosahovat co největší kompatibility, bývá software předimenzovaný, i když uživatelé většinu funkcí nevyužijí. Proto se vyrábějí odlehčené verze. Jinou možností jsou řešení, která nabízejí rozšíření ke stažení až tehdy, když je uživatel bude potřebovat. To je však náročnější na znalosti uživatele.


Co je to Bloatware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bloatware. Co znamená odborný pojem Bloatware z kategorie Software?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bloatware můžete samozřejmě sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bloatware je v sekci software

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, význam slova, definice, význam, terminus technicus, software, heslo, definice pojmu, software, terminologie, popis, lexikon, názvosloví, Bloatware, význam pojmu, co je to Bloatware?, přesný výraz


Pojem Bloatware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bloatware? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bloatware je termín, který označuje tendenci novějších počítačových programů zanechat po své instalaci větší stopu, než je nutné, mít mnoho zbytečných funkcí, které nejsou běžnými uživateli používány, nebo jen všeobecně užívají více systémových prostředků, než je nutné, přestože nabízejí svým uživatelům jen malý nebo žádný užitek. Bloatware je také označován software, který je předinstalovaný na zakoupeném počítači a obvykle se jedná o časově omezené zkušební verze nebo základní o funkce okleštěné či „začátečnické“ verze.

Pro další informace o termínu Bloatware zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bloatware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bloatware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Bloatware na Google.cz

Hledat slovo Bloatware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bloatware ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bloatware ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloatware například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bloatware? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bloatware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloatware, odpověď na dotaz co je to Bloatware?. Víte např. kdo to je Drake? Znáte a víte kdo je Felčar? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.