Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Co to je Želatina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Želatina

Želatina je označení používané pro klih výrazně jemný a čistý. Želatina se získává vařením masných odpadů s vysokým obsahem kolagenu. Těmi mohou být například kosti, kůže, šlachy a další. Nejdůležitější složkou želatiny je glutin, který má vysokou schopnost rosolovat, vzniká právě z kolagenu při vaření.
Želatina má největší využití v potravinářství a farmacii. Svůj význam má želatina i v průmyslové výrobě.


Co je to Želatina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Želatina s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Želatina je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, slovník, vysvětlení, definice, význam pojmu, názvosloví, slovo, definice pojmu, význam, co znamená, popis, lexikon, formulace, wiki, terminologie, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Želatina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Želatina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Želatina je velmi čistý a jemný klih, který se získává vyvařením šlach, kůží, kostí a jiných jatečních odpadů bohatých na kolagen. Vařením se kolagen přeměňuje na glutin, což je látka, která má rosolovací schopnost a je nejpodstatnější složkou želatiny. Želatina se používá především v potravinářství k výrobě cukrovinek, dortů ap.
Významné je její průmyslové využití, např. při výrobě fotografické emulze pro negativní i pozitivní materiály se želatina používá jako hmota, ve které jsou rovnoměrně rozpuštěny světlocitlivé prvky a sloučeniny.

Želatinoví medvídci

Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Želatina ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Želatina na Youtube

Zkusit najít pojem Želatina ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Želatina ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Želatina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Želatina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Želatina například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Želatina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Želatina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Želatina, odpověď na dotaz co je to Želatina?. Víte např. kdo to je Odborný asistent? Znáte a víte kdo je Rapl? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Želatina i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.