Co je to?
Definice výrazu, termínu Želatina. Co znamená odborný pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Co je Želatina?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Želatina?

Želatina je označení používané pro klih výrazně jemný a čistý. Želatina se získává vařením masných odpadů s vysokým obsahem kolagenu. Těmi mohou být například kosti, kůže, šlachy a další. Nejdůležitější složkou želatiny je glutin, který má vysokou schopnost rosolovat, vzniká právě z kolagenu při vaření.
Želatina má největší využití v potravinářství a farmacii. Svůj význam má želatina i v průmyslové výrobě.


Co je to Želatina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Želatina. Co znamená odborný pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Želatina je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, popis, informace, jídlo, vysvětlení, jídlo, co to je, Želatina, slovník, heslo, termín, wiki, přesný výraz, názvosloví, slovo, co je to Želatina?, terminus technicus


Pojem Želatina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Želatina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Želatina je velmi čistý a jemný klih, který se získává vyvařením šlach, kůží, kostí a jiných jatečních odpadů bohatých na kolagen. Vařením se kolagen přeměňuje na glutin, což je látka, která má rosolovací schopnost a je nejpodstatnější složkou želatiny. Želatina se používá především v potravinářství k výrobě cukrovinek, dortů ap.
Významné je její průmyslové využití, např. při výrobě fotografické emulze pro negativní i pozitivní materiály se želatina používá jako hmota, ve které jsou rovnoměrně rozpuštěny světlocitlivé prvky a sloučeniny.

Želatinoví medvídci

Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Želatina ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Želatina na Google.cz

Zkusit najít výraz Želatina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Želatina ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Želatina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Želatina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Želatina například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaký je význam slova Želatina? resp. co přesně označuje termín Želatina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Želatina, odpověď na dotaz co je to Želatina?. Víte např. kdo to je Audrey Hepburn? Znáte a víte kdo je Čumil? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Želatina i jinde než v sekci než v jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, maliny, Želatina, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.