Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Co to je Želatina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Želatina?

Želatina je označení používané pro klih výrazně jemný a čistý. Želatina se získává vařením masných odpadů s vysokým obsahem kolagenu. Těmi mohou být například kosti, kůže, šlachy a další. Nejdůležitější složkou želatiny je glutin, který má vysokou schopnost rosolovat, vzniká právě z kolagenu při vaření.
Želatina má největší využití v potravinářství a farmacii. Svůj význam má želatina i v průmyslové výrobě.


Co je to Želatina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Želatina patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, Jídlo, termín, heslo, definice, lexikon, Jídlo, vysvětlení, pojem, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, slovo, Želatina, informace, slovník


Pojem Želatina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Želatina zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Želatina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Želatina ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Želatina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Želatina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Želatina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Želatina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Želatina například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Želatina? resp. co je to Želatina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Želatina, odpověď na dotaz co je to Želatina?. Víte např. kdo to je Daňový rezident? Znáte a víte kdo je Vypatlanec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.