Co je to?
Definice odborného termínu, slova Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Co je to Želatina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Želatina?

Želatina je označení používané pro klih výrazně jemný a čistý. Želatina se získává vařením masných odpadů s vysokým obsahem kolagenu. Těmi mohou být například kosti, kůže, šlachy a další. Nejdůležitější složkou želatiny je glutin, který má vysokou schopnost rosolovat, vzniká právě z kolagenu při vaření.
Želatina má největší využití v potravinářství a farmacii. Svůj význam má želatina i v průmyslové výrobě.


Co je to Želatina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Želatina se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: lexikon, co je to Želatina?, synonymum, definice, co to je, popis, odborný výraz, význam, terminologie, co znamená, jídlo, formulace, slovník, slovo, heslo, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení


Pojem Želatina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Želatina?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Želatina je velmi čistý a jemný klih, který se získává vyvařením šlach, kůží, kostí a jiných jatečních odpadů bohatých na kolagen. Vařením se kolagen přeměňuje na glutin, což je látka, která má rosolovací schopnost a je nejpodstatnější složkou želatiny. Želatina se používá především v potravinářství k výrobě cukrovinek, dortů ap.
Významné je její průmyslové využití, např. při výrobě fotografické emulze pro negativní i pozitivní materiály se želatina používá jako hmota, ve které jsou rovnoměrně rozpuštěny světlocitlivé prvky a sloučeniny.

Želatinoví medvídci

Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Želatina lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Želatina ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Želatina ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Želatina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Želatina ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Želatina na Youtube

Zkusit najít pojem Želatina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Želatina například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Želatina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Želatina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Želatina, odpověď na dotaz co je to Želatina?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Nedouk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Želatina hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.