Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Co to je Želatina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Želatina?

Želatina je označení používané pro klih výrazně jemný a čistý. Želatina se získává vařením masných odpadů s vysokým obsahem kolagenu. Těmi mohou být například kosti, kůže, šlachy a další. Nejdůležitější složkou želatiny je glutin, který má vysokou schopnost rosolovat, vzniká právě z kolagenu při vaření.
Želatina má největší využití v potravinářství a farmacii. Svůj význam má želatina i v průmyslové výrobě.


Co je to Želatina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Želatina. Co znamená pojem Želatina z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Želatina doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Želatina se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, definice, popis, terminologie, Jídlo, co to je, wiki, formulace, co znamená, heslo, názvosloví, význam pojmu, pojem, co je to Želatina?, terminus technicus, odborný výraz, význam, definice pojmu


Pojem Želatina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Želatina?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Želatina je velmi čistý a jemný klih, který se získává vyvařením šlach, kůží, kostí a jiných jatečních odpadů bohatých na kolagen. Vařením se kolagen přeměňuje na glutin, což je látka, která má rosolovací schopnost a je nejpodstatnější složkou želatiny. Želatina se používá především v potravinářství k výrobě cukrovinek, dortů ap.
Významné je její průmyslové využití, např. při výrobě fotografické emulze pro negativní i pozitivní materiály se želatina používá jako hmota, ve které jsou rovnoměrně rozpuštěny světlocitlivé prvky a sloučeniny.

Želatinoví medvídci

Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Oblíbená sladkost - želatinoví medvídci. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Želatina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Želatina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Želatina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Želatina ve Wikislovníku

Najít heslo Želatina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Želatina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Želatina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Želatina? resp. jaká je definice termínu Želatina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Želatina, odpověď na dotaz co je to Želatina?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Vypatlanec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.