Co je to?
Výraz, termín, definice slova Technická výchova. Co znamená odborný pojem Technická výchova z kategorie Školství?

Co je Technická výchova?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Technická výchova

Technická výchova je nedílnou součástí vzdělání, řadící se do oblasti vzdělání všeobecného. Zaměřuje se hlavně na to, aby si žák či student vytvořil patřičnou představu a získal vědomosti o technice jako takové. Jde především o poznatky o výrobě, využití techniky a také likvidaci. Při vzdělávání jde o získání základních dovedností uživatelů právě v souvislosti s technikou, vhodné postoje směrem k jejímu používání a také o profesní směřování žáků.
Technická výchova dává žákům základní znalosti, dovednosti a návyky v tomto směru. Ti je pak mohou využít v práci, v osobním životě, v dalším vzdělávání. Technická výchova se podílí i na formování osobnosti člověka. U žáků rozvíjí potřebné vlastnosti, motoriku, tvořivost a další dovednosti. Celý proces je systematický, jeho realizace probíhá především na základních školách, střední školy zahrnují technickou výchovu do různých předmětů všeobecného základu v menší míře.


Co je to Technická výchova? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Technická výchova. Co znamená odborný pojem Technická výchova z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Technická výchova sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Technická výchova je v kategorii Školství

Klíčová slova: slovo, Školství, názvosloví, vysvětlení, význam, wiki, odborný výraz, co je to Technická výchova?, synonymum, terminus technicus, informace, význam slova, význam pojmu, formulace, definice pojmu, terminologie, termín, slovník


Pojem Technická výchova je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Technická výchova na Youtube

Hledat heslo Technická výchova ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Technická výchova ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Technická výchova na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Technická výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Technická výchova ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Technická výchova například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Technická výchova? resp. co se skrývá pod slovem Technická výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Technická výchova, odpověď na dotaz co je to Technická výchova?. Víte např. kdo to je Lidovec? Znáte a víte kdo je Gastroenterolog? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, učitelka s knihou, technická výchova, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.