Co je to?
Definice výrazu, termínu Technická výchova. Co znamená odborný pojem Technická výchova z kategorie Školství?

Co je to Technická výchova? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Technická výchova?

Technická výchova je nedílnou součástí vzdělání, řadící se do oblasti vzdělání všeobecného. Zaměřuje se hlavně na to, aby si žák či student vytvořil patřičnou představu a získal vědomosti o technice jako takové. Jde především o poznatky o výrobě, využití techniky a také likvidaci. Při vzdělávání jde o získání základních dovedností uživatelů právě v souvislosti s technikou, vhodné postoje směrem k jejímu používání a také o profesní směřování žáků.
Technická výchova dává žákům základní znalosti, dovednosti a návyky v tomto směru. Ti je pak mohou využít v práci, v osobním životě, v dalším vzdělávání. Technická výchova se podílí i na formování osobnosti člověka. U žáků rozvíjí potřebné vlastnosti, motoriku, tvořivost a další dovednosti. Celý proces je systematický, jeho realizace probíhá především na základních školách, střední školy zahrnují technickou výchovu do různých předmětů všeobecného základu v menší míře.


Co je to Technická výchova? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Technická výchova. Co znamená odborný pojem Technická výchova z kategorie Školství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Technická výchova s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Technická výchova se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: Technická výchova, popis, význam slova, názvosloví, terminologie, pojem, formulace, heslo, přesný výraz, význam, Školství, synonymum, co je to Technická výchova?, co znamená, Školství, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví


Pojem Technická výchova je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Technická výchova ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Technická výchova ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Technická výchova ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Technická výchova ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Technická výchova na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Technická výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Technická výchova například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Technická výchova? resp. jaký je přesný význam slova Technická výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Technická výchova, odpověď na dotaz co je to Technická výchova?. Víte např. kdo to je Šplhoun? Znáte a víte kdo je Lektor? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.