Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Technická výchova. Co znamená pojem Technická výchova z kategorie Školství?

Co je Technická výchova? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Technická výchova

Technická výchova je nedílnou součástí vzdělání, řadící se do oblasti vzdělání všeobecného. Zaměřuje se hlavně na to, aby si žák či student vytvořil patřičnou představu a získal vědomosti o technice jako takové. Jde především o poznatky o výrobě, využití techniky a také likvidaci. Při vzdělávání jde o získání základních dovedností uživatelů právě v souvislosti s technikou, vhodné postoje směrem k jejímu používání a také o profesní směřování žáků.
Technická výchova dává žákům základní znalosti, dovednosti a návyky v tomto směru. Ti je pak mohou využít v práci, v osobním životě, v dalším vzdělávání. Technická výchova se podílí i na formování osobnosti člověka. U žáků rozvíjí potřebné vlastnosti, motoriku, tvořivost a další dovednosti. Celý proces je systematický, jeho realizace probíhá především na základních školách, střední školy zahrnují technickou výchovu do různých předmětů všeobecného základu v menší míře.


Co je to Technická výchova? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Technická výchova. Co znamená pojem Technická výchova z kategorie Školství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Technická výchova se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, slovo, lexikon, odborné názvosloví, co to je, co znamená, slovník, terminus technicus, informace, termín, popis, terminologie, heslo, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, definice


Pojem Technická výchova je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Technická výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Technická výchova ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Technická výchova ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Technická výchova ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Technická výchova ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Technická výchova ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Technická výchova například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Technická výchova? resp. jaký je přesný význam slova Technická výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Technická výchova, odpověď na dotaz co je to Technická výchova?. Víte např. kdo to je Badatel? Znáte a víte kdo je Hofmistr? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.