Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Žentour. Co znamená pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Co to je Žentour? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Žentour

Pomineme-li název hudební skupiny, pak pojem žentour označoval typ pohonu zemědělských strojů a podobně. Jeho principem byl převod síly zvířat na točivý moment na řemenici, jedná se vlastně o rumpálové zařízení. Žentour sloužil i k vytahování rudy z dolů.


Co je to Žentour? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Žentour. Co znamená pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Žentour můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žentour je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice, co to je, vysvětlení, Nástroje, heslo, názvosloví, co je to Žentour?, pojem, terminus technicus, odborný výraz, informace, synonymum, Nástroje, odborné názvosloví, slovník, význam slova, popis, slovo


Pojem Žentour je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žentour? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žentour (odv. německy) je historické zařízení k převádění síly zvířat na točivý moment na řemenici. Žentour sloužil v zemědělství k pohonu jednoduchých mlátiček, řezaček, šrotovníků. Žentour je obdobou rumpálového zařízení na vytahování rudy z dolů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Žentour ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žentour ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Žentour ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Žentour ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Žentour na Google.cz

Zkusit najít pojem Žentour ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žentour například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Žentour? resp. jaký je význam slova Žentour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žentour, odpověď na dotaz co je to Žentour?. Víte např. kdo to je Thálie? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem