Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Žentour. Co znamená pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Co to je Žentour? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žentour

Pomineme-li název hudební skupiny, pak pojem žentour označoval typ pohonu zemědělských strojů a podobně. Jeho principem byl převod síly zvířat na točivý moment na řemenici, jedná se vlastně o rumpálové zařízení. Žentour sloužil i k vytahování rudy z dolů.


Co je to Žentour? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Žentour. Co znamená pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Žentour s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žentour je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, popis, Nástroje, synonymum, co je to Žentour?, wiki, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, vysvětlení, termín, Nástroje, definice pojmu, Žentour, pojem, přesný význam, terminus technicus, slovník


Pojem Žentour je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žentour? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žentour (odv. německy) je historické zařízení k převádění síly zvířat na točivý moment na řemenici. Žentour sloužil v zemědělství k pohonu jednoduchých mlátiček, řezaček, šrotovníků. Žentour je obdobou rumpálového zařízení na vytahování rudy z dolů.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Žentour ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Žentour ve Wikizdrojích

Najít pojem Žentour ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žentour ve Wikimedia Commons

Najít heslo Žentour ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Žentour ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žentour například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Žentour? resp. co označuje slovo Žentour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žentour, odpověď na dotaz co je to Žentour?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem