Co je to?
Definice výrazu, termínu Žentour. Co znamená odborný pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Co je Žentour?

Co znamená termín Žentour? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pomineme-li název hudební skupiny, pak pojem žentour označoval typ pohonu zemědělských strojů a podobně. Jeho principem byl převod síly zvířat na točivý moment na řemenici, jedná se vlastně o rumpálové zařízení. Žentour sloužil i k vytahování rudy z dolů.


Co je to Žentour? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žentour. Co znamená odborný pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Žentour? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Žentour je v kategorii nástroje

Klíčová slova: pojem, heslo, význam pojmu, popis, Žentour, definice pojmu, slovo, terminus technicus, wiki, nástroje, formulace, informace, synonymum, přesný význam, co to je, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem Žentour je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žentour? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žentour (odv. německy) je historické zařízení k převádění síly zvířat na točivý moment na řemenici. Žentour sloužil v zemědělství k pohonu jednoduchých mlátiček, řezaček, šrotovníků. Žentour je obdobou rumpálového zařízení na vytahování rudy z dolů.

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Žentour ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Žentour ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Žentour na Youtube

Zkusit najít pojem Žentour ve Wikislovníku

Hledat frázi Žentour ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Žentour ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žentour například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená Žentour? resp. co označuje slovo Žentour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žentour, odpověď na dotaz co je to Žentour?. Víte např. kdo to je Luboš Veselý? Znáte a víte kdo je Zlatý slavík? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Žentour v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem