Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Žentour. Co znamená pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Co to je Žentour? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Žentour?

Pomineme-li název hudební skupiny, pak pojem žentour označoval typ pohonu zemědělských strojů a podobně. Jeho principem byl převod síly zvířat na točivý moment na řemenici, jedná se vlastně o rumpálové zařízení. Žentour sloužil i k vytahování rudy z dolů.


Co je to Žentour? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Žentour. Co znamená pojem Žentour z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Žentour? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žentour patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, termín, co znamená, formulace, Nástroje, informace, slovník, přesný výraz, terminus technicus, definice, lexikon, popis, terminologie, heslo, názvosloví, Žentour, význam, význam slova


Pojem Žentour je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Žentour?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žentour (odv. německy) je historické zařízení k převádění síly zvířat na točivý moment na řemenici. Žentour sloužil v zemědělství k pohonu jednoduchých mlátiček, řezaček, šrotovníků. Žentour je obdobou rumpálového zařízení na vytahování rudy z dolů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Žentour ve Wikizdrojích

Najít slovo Žentour na Google.cz

Hledat videa s názvem Žentour na Youtube

Vyhledat pojem Žentour ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Žentour ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Žentour ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žentour například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Žentour? resp. co znamená výraz Žentour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žentour, odpověď na dotaz co je to Žentour?. Víte např. kdo to je Cracker? Znáte a víte kdo je Heraldik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem