Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Smaženice. Co znamená pojem Smaženice z kategorie Jídlo?

Co to je Smaženice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Smaženice?

Smaženice, jinak také míchanice, je tradiční české jídlo z vajec, hub a cibule. Je oblíbené nejen pro svou chuť, ale také pro rychlost a nenáročnost přípravy a dostupnost i nízkou cenu surovin.
K přípravě je zapotřebí více druhů čerstvých hub. Ty se nakrájí na malé kousky. V hrnci se zahřeje tuk a v něm se osmahne cibulka. Když zesklovatí, přidají se nakrájené houby, kmín, a pokud je směs suchá, i trochu vody. Houby se dusí tak dlouho, až jsou měkké. Na závěr se přilijí rozšlehaná a osolená vejce. Pak se míchá až do úplného zhoustnutí. Smaženici je nutno jíst ihned po přípravě. Přílohou je většinou chleba. Smaženice je oblíbená i na Slovensku.


Co je to Smaženice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Smaženice. Co znamená pojem Smaženice z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Smaženice s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Smaženice se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co to je, Smaženice, synonymum, co je to Smaženice?, wiki, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, popis, terminus technicus, přesný význam, termín, význam, co znamená, heslo, přesný výraz, Jídlo, formulace


Pojem Smaženice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smaženice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Smaženice (míchanice) je typické české nebo slovenské jídlo, jehož základem jsou smažené houby a vejce.
Houby, nejlépe více druhů, se pokrájí na menší kousky a přidají k cibulce osmažené na tuku do sklovata. K nim se přidá kmín a pokud je to třeba, i trocha vody. Houby se podusí doměkka a nakonec se k nim přidá rozšlehané vejce se solí. Míchá se dokud nezhoustne. Smaženice se podává ještě horká s chlebem.
Smaženice je populárním jídlem, suroviny k její výrobě jsou dostupné a levné.

Smaženice

Typické české jídlo - smaženice z lesních hub. Autor: Kolufid, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Typické české jídlo - smaženice z lesních hub. Autor: Kolufid, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Smaženice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Smaženice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Smaženice na Google.cz

Hledat výraz Smaženice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Smaženice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smaženice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Smaženice například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Smaženice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Smaženice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smaženice, odpověď na dotaz co je to Smaženice?. Víte např. kdo to je Petr Gazdík? Znáte a víte kdo je Tim Burton? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Smaženice i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?