Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smaženice. Co znamená odborný pojem Smaženice z kategorie Jídlo?

Co je to Smaženice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Smaženice?

Smaženice, jinak také míchanice, je tradiční české jídlo z vajec, hub a cibule. Je oblíbené nejen pro svou chuť, ale také pro rychlost a nenáročnost přípravy a dostupnost i nízkou cenu surovin.
K přípravě je zapotřebí více druhů čerstvých hub. Ty se nakrájí na malé kousky. V hrnci se zahřeje tuk a v něm se osmahne cibulka. Když zesklovatí, přidají se nakrájené houby, kmín, a pokud je směs suchá, i trochu vody. Houby se dusí tak dlouho, až jsou měkké. Na závěr se přilijí rozšlehaná a osolená vejce. Pak se míchá až do úplného zhoustnutí. Smaženici je nutno jíst ihned po přípravě. Přílohou je většinou chleba. Smaženice je oblíbená i na Slovensku.


Co je to Smaženice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smaženice. Co znamená odborný pojem Smaženice z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Smaženice? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Smaženice se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: Smaženice, vysvětlení, názvosloví, slovník, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, pojem, informace, terminologie, odborné názvosloví, jídlo, lexikon, co to je, co znamená, význam pojmu, definice, termín


Pojem Smaženice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Smaženice dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Smaženice (míchanice) je typické české nebo slovenské jídlo, jehož základem jsou smažené houby a vejce.
Houby, nejlépe více druhů, se pokrájí na menší kousky a přidají k cibulce osmažené na tuku do sklovata. K nim se přidá kmín a pokud je to třeba, i trocha vody. Houby se podusí doměkka a nakonec se k nim přidá rozšlehané vejce se solí. Míchá se dokud nezhoustne. Smaženice se podává ještě horká s chlebem.
Smaženice je populárním jídlem, suroviny k její výrobě jsou dostupné a levné.

Smaženice

Typické české jídlo - smaženice z lesních hub. Autor: Kolufid, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Typické české jídlo - smaženice z lesních hub. Autor: Kolufid, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Smaženice

Zkusit najít pojem Smaženice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Smaženice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smaženice ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Smaženice na Google.cz

Najít slovo Smaženice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Smaženice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Smaženice například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Smaženice? resp. co je to Smaženice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smaženice, odpověď na dotaz co je to Smaženice?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Šotouš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?