Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spirometrie. Co znamená odborný pojem Spirometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Spirometrie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Spirometrie

Spirometrie je speciální vyšetření, které je určeno ke zjištění funkce plic. K tomu slouží spirometr. To je přístroj, který provádí záznam dýchání pacienta. Zkoumá se schopnost a síla výdechu a nádechu. Výsledkem vyšetření je graf, který zobrazuje objem plic za určitou dobu.
Spirometrie se používá při dýchacích obtížích, dušnosti, kašli, před operacemi v oblasti hrudníku nebo při kontrole výsledků léčby onemocnění plic.


Co je to Spirometrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spirometrie. Co znamená odborný pojem Spirometrie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Spirometrie s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spirometrie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, slovo, synonymum, definice, odborné názvosloví, co je to Spirometrie?, odborný výraz, Lékařství, vysvětlení, lexikon, heslo, přesný výraz, termín, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, informace, terminologie


Pojem Spirometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Spirometrie

Vyhledat heslo Spirometrie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Spirometrie ve Wikislovníku

Hledat heslo Spirometrie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spirometrie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Spirometrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Spirometrie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirometrie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Spirometrie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Spirometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirometrie, odpověď na dotaz co je to Spirometrie?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.