Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spirometrie. Co znamená odborný pojem Spirometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Spirometrie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spirometrie

Spirometrie je speciální vyšetření, které je určeno ke zjištění funkce plic. K tomu slouží spirometr. To je přístroj, který provádí záznam dýchání pacienta. Zkoumá se schopnost a síla výdechu a nádechu. Výsledkem vyšetření je graf, který zobrazuje objem plic za určitou dobu.
Spirometrie se používá při dýchacích obtížích, dušnosti, kašli, před operacemi v oblasti hrudníku nebo při kontrole výsledků léčby onemocnění plic.


Co je to Spirometrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spirometrie. Co znamená odborný pojem Spirometrie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Spirometrie sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Spirometrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Spirometrie, formulace, význam slova, odborné názvosloví, termín, Lékařství, slovník, synonymum, pojem, co to je, wiki, terminus technicus, vysvětlení, slovo, heslo, odborný výraz, Lékařství, co znamená


Pojem Spirometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spirometrie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spirometrie je vyšetření, při kterém lékař zjišťuje funkci pacientových plic. Takové vyšetření se provádí pomocí spirometru – přístroje, který zaznamená pacientovo dýchání.
Spirometrie testuje schopnost pacientových plic nadechnout a vydechnout. Díky spirometru se tak dýchání zaznamená jako graf ukazující objem plic v závislosti na čase.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Spirometrie na Google.cz

Zkusit najít termín Spirometrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Spirometrie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spirometrie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Spirometrie ve Wikislovníku

Hledat výraz Spirometrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirometrie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Spirometrie? resp. co znamená Spirometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirometrie, odpověď na dotaz co je to Spirometrie?. Víte např. kdo to je Prorektor? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.