Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spirometrie. Co znamená odborný pojem Spirometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Spirometrie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spirometrie?

Spirometrie je speciální vyšetření, které je určeno ke zjištění funkce plic. K tomu slouží spirometr. To je přístroj, který provádí záznam dýchání pacienta. Zkoumá se schopnost a síla výdechu a nádechu. Výsledkem vyšetření je graf, který zobrazuje objem plic za určitou dobu.
Spirometrie se používá při dýchacích obtížích, dušnosti, kašli, před operacemi v oblasti hrudníku nebo při kontrole výsledků léčby onemocnění plic.


Co je to Spirometrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spirometrie. Co znamená odborný pojem Spirometrie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Spirometrie můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spirometrie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, význam, terminus technicus, definice, formulace, názvosloví, slovo, přesný výraz, co to je, slovník, popis, Lékařství, wiki, informace, definice pojmu, synonymum, heslo, odborný výraz


Pojem Spirometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spirometrie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spirometrie je vyšetření, při kterém lékař zjišťuje funkci pacientových plic. Takové vyšetření se provádí pomocí spirometru – přístroje, který zaznamená pacientovo dýchání.
Spirometrie testuje schopnost pacientových plic nadechnout a vydechnout. Díky spirometru se tak dýchání zaznamená jako graf ukazující objem plic v závislosti na čase.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spirometrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Spirometrie ve Wikislovníku

Hledat slovo Spirometrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spirometrie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Spirometrie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Spirometrie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Spirometrie například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Spirometrie? resp. co přesně znamená slovo Spirometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spirometrie, odpověď na dotaz co je to Spirometrie?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Neptun? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.