Co je to?
Definice výrazu Startup. Co znamená odborný pojem Startup z kategorie Ekonomie?

Co je Startup?

Co znamená pojem, definice termínu Startup?

Startup je označení pro nově vznikající podnik, který se zaměřuje na vývoj a implementaci inovativních produktů, služeb nebo technologií. Termín startup se obvykle používá k popisu společnosti s velkým růstovým potenciálem, která je ještě ve fázi výzkumu a vývoje a má vysokou míru nejistoty ohledně trhu, finančních výsledků a budoucnosti. Startup má několik charakteristických znaků. Těmi jsou inovace, kdy se startup snaží přinést inovaci na trh, často s novými technologiemi a výrobky, které jsou dosud neznámé nebo nedostupné, dále riziko, jehož důvodem je to, že se startup snaží dosáhnout růstu a zisku, i když obvykle existuje vysoká míra rizika v souvislosti s novým podnikem a nejistotou trhu. Dalšími znaky jsou rychlá expanze, protože startup má většinou velké plány na rychlý růst a expanzi do nových oblastí a trhů, a také flexibilita, kdy startup dokáže velmi rychle reagovat na změny na trhu a potřeby zákazníků. Posledním typickým znakem je značná podpora investorů. Startup často potřebuje externí finanční podporu pro svůj vývoj, protože neobvykle nevykazuje okamžitý zisk.
Startupy často přinášejí nové myšlenky a výrobky, které mohou změnit způsob, jakým lidé žijí, pracují a komunikují. Mnoho startupů vzniká v oblasti technologií, jako jsou informační technologie, biotechnologie, finanční technologie a také v oblasti energetiky a zdravotnictví. Mnoho startupů se také stává cílem akvizice velkými společnostmi, které chtějí získat přístup k novým technologiím a inovacím.


Co je to Startup? Význam slova, termín, Definice výrazu Startup. Co znamená odborný pojem Startup z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Startup můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Startup je v sekci ekonomie

Klíčová slova: terminologie, ekonomie, ekonomie, odborný výraz, slovník, Startup, definice pojmu, názvosloví, přesný výraz, popis, význam, odborné názvosloví, slovo, význam slova, lexikon, význam pojmu, informace, přesný význam


Pojem Startup je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Startup? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Startup nebo také start-up je podnikatelský subjekt, typicky popsaný jako nově založená či začínající společnost, která se na základě inovativní podnikatelské koncepce za použití vyspělých technologií rychle vyvíjí a má velký potenciál hospodářského růstu. V současné době však neexistuje jedna ucelená, mezinárodně uznávaná definice startupu.
Termín startup se poprvé objevil ve spojitosti s nově budovanými společnostmi v roce 1976, kdy ho použil ve svém článku americký magazín Forbes. Popularizace tohoto termínu však přišla až v době internetové horečky ve druhé polovině 90. let (1996–2001), kdy vznikalo ve Spojených státech mnoho společností v rámci rozmachu internetu. Velkou roli v tom hrálo kalifornské Silicon Valley, které již v té době bylo považováno za jedno z nejvíce inovativních míst na naší planetě.

Pro více informací o heslu Startup zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Startup ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Startup ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Startup ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Startup ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Startup ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Startup ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Startup například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená Startup? resp. co označuje slovo Startup? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Startup, odpověď na dotaz co je to Startup?. Víte např. kdo to je Ben Shapiro? Znáte a víte kdo je Hana Heřmánková? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Startup i v jiné sekci než je kategorie ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.