Co je to?
Definice výrazu Umělý spánek. Co znamená odborný pojem Umělý spánek z kategorie Lékařství?

Co je Umělý spánek?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Umělý spánek

Umělý spánek je název lékařské metody, kdy se do těla pacienta dodávají látky, které utlumí činnost mozku tak, že navodí určitý stupeň bezvědomí.
Do umělého spánku se pacienti přivádějí tehdy, je-li potřeba snížit námahu, která je nutná pro zvládnutí nějakého náročného stavu – úrazu, operace, náhlé příhody a podobně. Organizmus pak lépe překoná kritickou dobu bez větších komplikací.


Co je to Umělý spánek? Význam slova, termín, Definice výrazu Umělý spánek. Co znamená odborný pojem Umělý spánek z kategorie Lékařství?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Umělý spánek je v sekci lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, synonymum, heslo, informace, definice, formulace, přesný význam, pojem, definice pojmu, terminus technicus, lékařství, co to je, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, slovo, lékařství


Pojem Umělý spánek je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Umělý spánek ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Umělý spánek na Google obrázcích

Najít výraz Umělý spánek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Umělý spánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Umělý spánek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umělý spánek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Umělý spánek například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte co to je Umělý spánek? resp. co označuje slovo Umělý spánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umělý spánek, odpověď na dotaz co je to Umělý spánek?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Ivan Vyskočil? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Plato s nástroji, umělý spánek, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.