Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zlatý gól. Co znamená pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Co je Zlatý gól? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zlatý gól?

Zlatý gól je název způsobu, jehož pomocí se ve fotbale určuje, kdo zvítězil v nerozhodném zápase v turnajových vyřazovacích kolech. Jde o hru v prodloužení, kdy zvítězí autoři první branky. Tím končí celé utkání. Pokud by nebyla vstřelena branka, dojde na pokutové kopy.
V jiných sportech se tento stav nazývá náhlá smrt. Pojmenování se používá od roku 1993 a použití tohoto pravidla nebylo povinné. Po roce 2000 byl zaveden ještě stříbrný gól, ale v roce 2004 byly oba zrušeny – především na žádost fanoušků.


Co je to Zlatý gól? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zlatý gól. Co znamená pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zlatý gól? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Zlatý gól patří do sekce sport

Klíčová slova: popis, přesný výraz, terminologie, co je to Zlatý gól?, definice pojmu, formulace, odborný výraz, sport, co znamená, termín, terminus technicus, informace, co to je, synonymum, přesný význam, definice, pojem, slovo


Pojem Zlatý gól je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zlatý gól píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zlatý gól byla metoda používaná ve fotbale, jak určit vítěze nerozhodných zápasů ve vyřazovacích kolech turnajů. Kromě mistrovství světa v plážovém fotbale se už dnes v zápasech autorizovaných FIFA nepoužívá.

Zkuste zjistit více informací o slovu Zlatý gól v následujících zdrojích

Hledat heslo Zlatý gól ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Zlatý gól na Youtube

Zkusit najít Zlatý gól ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zlatý gól ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Zlatý gól ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý gól ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý gól například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zlatý gól? resp. co znamená výraz Zlatý gól? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý gól, odpověď na dotaz co je to Zlatý gól?. Víte např. kdo to je Adina Mandlová? Znáte a víte kdo je Aleš Brichta? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.