Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zlatý gól. Co znamená odborný pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Co je to Zlatý gól? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zlatý gól?

Zlatý gól je název způsobu, jehož pomocí se ve fotbale určuje, kdo zvítězil v nerozhodném zápase v turnajových vyřazovacích kolech. Jde o hru v prodloužení, kdy zvítězí autoři první branky. Tím končí celé utkání. Pokud by nebyla vstřelena branka, dojde na pokutové kopy.
V jiných sportech se tento stav nazývá náhlá smrt. Pojmenování se používá od roku 1993 a použití tohoto pravidla nebylo povinné. Po roce 2000 byl zaveden ještě stříbrný gól, ale v roce 2004 byly oba zrušeny – především na žádost fanoušků.


Co je to Zlatý gól? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zlatý gól. Co znamená odborný pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Zlatý gól doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Zlatý gól se nachází v sekci sport

Klíčová slova: Zlatý gól, význam, co to je, slovník, slovo, wiki, přesný význam, názvosloví, informace, synonymum, význam slova, definice, co je to Zlatý gól?, heslo, sport, pojem, termín, terminus technicus


Pojem Zlatý gól je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zlatý gól? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zlatý gól byla metoda používaná ve fotbale, jak určit vítěze nerozhodných zápasů ve vyřazovacích kolech turnajů. Kromě mistrovství světa v plážovém fotbale se už dnes v zápasech autorizovaných FIFA nepoužívá.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý gól ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zlatý gól na Youtube

Vyhledat termín Zlatý gól ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zlatý gól ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Zlatý gól na Google.cz

Hledat termín Zlatý gól ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý gól například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zlatý gól? resp. co znamená Zlatý gól? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý gól, odpověď na dotaz co je to Zlatý gól?. Víte např. kdo to je Zoofil? Znáte a víte kdo je Zeman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.