Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zlatý gól. Co znamená odborný pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Co je to Zlatý gól? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zlatý gól?

Zlatý gól je název způsobu, jehož pomocí se ve fotbale určuje, kdo zvítězil v nerozhodném zápase v turnajových vyřazovacích kolech. Jde o hru v prodloužení, kdy zvítězí autoři první branky. Tím končí celé utkání. Pokud by nebyla vstřelena branka, dojde na pokutové kopy.
V jiných sportech se tento stav nazývá náhlá smrt. Pojmenování se používá od roku 1993 a použití tohoto pravidla nebylo povinné. Po roce 2000 byl zaveden ještě stříbrný gól, ale v roce 2004 byly oba zrušeny – především na žádost fanoušků.


Co je to Zlatý gól? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zlatý gól. Co znamená odborný pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zlatý gól patří do sekce Sport

Klíčová slova: význam, terminus technicus, termín, odborný výraz, Sport, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, popis, lexikon, co je to Zlatý gól?, slovo, odborné názvosloví, formulace, Sport, heslo, wiki


Pojem Zlatý gól je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zlatý gól dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zlatý gól byla metoda používaná ve fotbale, jak určit vítěze nerozhodných zápasů ve vyřazovacích kolech turnajů. Kromě mistrovství světa v plážovém fotbale se už dnes v zápasech autorizovaných FIFA nepoužívá.

Hledejte pojem Zlatý gól v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Zlatý gól ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Zlatý gól ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Zlatý gól ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zlatý gól ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Zlatý gól na Youtube

Najít pojem Zlatý gól ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý gól například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zlatý gól? resp. jaký je význam slova Zlatý gól? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý gól, odpověď na dotaz co je to Zlatý gól?. Víte např. kdo to je Číšník? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.