Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zlatý gól. Co znamená odborný pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Co je to Zlatý gól? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zlatý gól?

Zlatý gól je název způsobu, jehož pomocí se ve fotbale určuje, kdo zvítězil v nerozhodném zápase v turnajových vyřazovacích kolech. Jde o hru v prodloužení, kdy zvítězí autoři první branky. Tím končí celé utkání. Pokud by nebyla vstřelena branka, dojde na pokutové kopy.
V jiných sportech se tento stav nazývá náhlá smrt. Pojmenování se používá od roku 1993 a použití tohoto pravidla nebylo povinné. Po roce 2000 byl zaveden ještě stříbrný gól, ale v roce 2004 byly oba zrušeny – především na žádost fanoušků.


Co je to Zlatý gól? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zlatý gól. Co znamená odborný pojem Zlatý gól z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zlatý gól s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Zlatý gól patří do kategorie sport

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, definice, co to je, heslo, termín, terminologie, přesný význam, synonymum, odborný výraz, wiki, význam, slovo, Zlatý gól, terminus technicus, vysvětlení, pojem, význam slova


Pojem Zlatý gól je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zlatý gól? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zlatý gól byla metoda používaná ve fotbale, jak určit vítěze nerozhodných zápasů ve vyřazovacích kolech turnajů. Kromě mistrovství světa v plážovém fotbale se už dnes v zápasech autorizovaných FIFA nepoužívá.

Více informací o pojmu Zlatý gól lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Zlatý gól ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý gól ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Zlatý gól ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Zlatý gól na Google.cz

Hledat výraz Zlatý gól ve Wikizdrojích

Hledat heslo Zlatý gól ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý gól například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Zlatý gól? resp. jaká je definice slova Zlatý gól? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý gól, odpověď na dotaz co je to Zlatý gól?. Víte např. kdo to je Milan Chladil? Znáte a víte kdo je Jaroslav Marvan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Zlatý gól hledat i v jiných kategoriích (než sport) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.