Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rohový kop. Co znamená pojem Rohový kop z kategorie Sport?

Co je Rohový kop? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rohový kop?

Rohový kop je součástí fotbalových pravidel a předpisů. Používá se v situaci, kdy hráči vracejí míč do hry z průniku postranních a koncových čar hřiště. Hráči při něm utíkají k rohovým vlajkám, odkud pak provádějí rohový kop. V okolí rohových vlajek je pro tento účel vymezena zvláštní oblast. Rohový kop je tedy udělován, když se míč ocitne za koncovou čárou na zemi nebo ve vzduchu a mimo brankoviště a když se dostane za brankovou čáru odrazem od bránícího hráče či brankáře. V každém zápase může být různý počet rohových kopů, to se odvíjí od stylu hry.
Rohový kop je možno zahrát tak, že se míč bude točit směrem od brankové čáry, nebo s rotací k bráně, kdy se míč točí směrem k brankové čáře, nebo se rozehraje nakrátko. I v takových případech může někdy padnout gól, zvláště tehdy, působí-li zde Magnusův jev, tedy boční síla při obtékání rotujícího tělesa. Někteří hráči však volí jinou taktiku, kopou míč pomalým obloukem přímo do rukou brankáře. Tento postup je často kritizován.


Co je to Rohový kop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rohový kop. Co znamená pojem Rohový kop z kategorie Sport?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rohový kop? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Rohový kop patří do sekce sport

Klíčová slova: význam, odborný výraz, heslo, definice, slovník, lexikon, význam pojmu, co je to Rohový kop?, sport, terminus technicus, termín, Rohový kop, informace, význam slova, přesný výraz, přesný význam, terminologie, synonymum


Pojem Rohový kop je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rohový kop? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rohový kop, zkráceně nazývaný roh, je standardní fotbalová situace, která se rozehrává od praporku vyznačující roh hrací plochy fotbalového hřiště. Zahrává se v případě, kdy se míč od bránícího hráče nebo brankáře dostane za brankovou čáru. Je možné jej kopnout buď s rotací od brány (míč se točí směrem od brankové čáry), k bráně (míč se točí směrem k brankové čáře) – z čehož může při shodě okolností padnout přímo gól (v obou případech se zde uplatňuje Magnusův jev) – a nebo se rozehrává na krátko.

Více informací o pojmu Rohový kop lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Rohový kop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rohový kop ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rohový kop na Youtube

Zkusit najít termín Rohový kop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Rohový kop ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Rohový kop ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rohový kop například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Rohový kop? resp. jaký je význam slova Rohový kop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rohový kop, odpověď na dotaz co je to Rohový kop?. Víte např. kdo to je Katherine Heigl? Znáte a víte kdo je Blanka Waleská? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.