Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rohový kop. Co znamená pojem Rohový kop z kategorie Sport?

Co je Rohový kop?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rohový kop?

Rohový kop je součástí fotbalových pravidel a předpisů. Používá se v situaci, kdy hráči vracejí míč do hry z průniku postranních a koncových čar hřiště. Hráči při něm utíkají k rohovým vlajkám, odkud pak provádějí rohový kop. V okolí rohových vlajek je pro tento účel vymezena zvláštní oblast. Rohový kop je tedy udělován, když se míč ocitne za koncovou čárou na zemi nebo ve vzduchu a mimo brankoviště a když se dostane za brankovou čáru odrazem od bránícího hráče či brankáře. V každém zápase může být různý počet rohových kopů, to se odvíjí od stylu hry.
Rohový kop je možno zahrát tak, že se míč bude točit směrem od brankové čáry, nebo s rotací k bráně, kdy se míč točí směrem k brankové čáře, nebo se rozehraje nakrátko. I v takových případech může někdy padnout gól, zvláště tehdy, působí-li zde Magnusův jev, tedy boční síla při obtékání rotujícího tělesa. Někteří hráči však volí jinou taktiku, kopou míč pomalým obloukem přímo do rukou brankáře. Tento postup je často kritizován.


Co je to Rohový kop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rohový kop. Co znamená pojem Rohový kop z kategorie Sport?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rohový kop sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Rohový kop patří do sekce sport

Klíčová slova: termín, význam slova, slovník, význam, vysvětlení, sport, lexikon, význam pojmu, wiki, přesný význam, slovo, informace, popis, heslo, terminologie, co znamená, co to je, odborné názvosloví


Pojem Rohový kop je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rohový kop?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rohový kop, zkráceně nazývaný roh, je standardní fotbalová situace, která se rozehrává od praporku vyznačující roh hrací plochy fotbalového hřiště. Zahrává se v případě, kdy se míč od bránícího hráče nebo brankáře dostane za brankovou čáru. Je možné jej kopnout buď s rotací od brány (míč se točí směrem od brankové čáry), k bráně (míč se točí směrem k brankové čáře) – z čehož může při shodě okolností padnout přímo gól (v obou případech se zde uplatňuje Magnusův jev) – a nebo se rozehrává na krátko.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Rohový kop ve Wikizdrojích

Hledat frázi Rohový kop na Google obrázcích

Najít pojem Rohový kop ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Rohový kop ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Rohový kop ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Rohový kop ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rohový kop například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Rohový kop? resp. jaký je význam pojmu Rohový kop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rohový kop, odpověď na dotaz co je to Rohový kop?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Aleš Valenta? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, fotbal, rohový kop, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.