Co je to?
Odborný výraz, definice slova Černá kuchyně. Co znamená slovo Černá kuchyně z kategorie Různé?

Co je Černá kuchyně? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Černá kuchyně?

Černá kuchyně je označení vyhrazeného prostoru v domě, ve kterém býval umístěn velký otevřený komín s otevřeným ohništěm. Později se místo nich začala využívat další topná tělesa, pece nebo sporáky. Černá kuchyně bývala umístěna v zadních nebo bočních částech domu nebo větších síní.
Součástí černé kuchyně byl také kotel nebo zdroj vody. V kotli se vyvařovalo prádlo nebo se vařila potrava pro dobytek. V komíně se také udilo maso. V současnosti se černé kuchyně používají především při zpracování většího množství masa, například při zabijačce.

Co je to Černá kuchyně? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Černá kuchyně. Co znamená slovo Černá kuchyně z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Černá kuchyně) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Černá kuchyně patří do kategorie různé

Klíčová slova: přesný výraz, termín, názvosloví, definice, vysvětlení, definice pojmu, co to je, odborný výraz, význam pojmu, heslo, terminologie, co znamená, wiki, co je to Černá kuchyně?, lexikon, různé, terminus technicus, popis


Pojem Černá kuchyně je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Černá kuchyně píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Černá kuchyně tvoří prostor v domě, převážně v zadní či boční části síně, s otevřeným komínem trychtýřovitého tvaru o větším průměru, zvaného též lezák či plášťák, pod nímž bylo otevřené ohniště, v pozdějších dobách pak různá topná zařízení, jako např. sporák či pec. Do černé kuchyně se převážně vstupovalo ze vstupních prostor domu, na hradech a zámcích tvořila samostatné prostory mimo obytné části, často doplněné zdrojem užitkové či pitné vody. Býval v ní zabudován kotel pro přípravu nápojů pro dobytek či na vyvařování prádla. Ve stěně nad ohništěm bylo ústí pece a kamen postavených ve světnici. Taková černá kuchyně pak sloužila nejen k přípravě pokrmů, ale i k přikládání do kamen. Vařilo se na trojnožkách, roštech či v hrncích. V některých případech rozšířený komín sloužil k uzení masa.

Další informační zdroje o slovu Černá kuchyně

Hledat termín Černá kuchyně ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černá kuchyně ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Černá kuchyně ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Černá kuchyně ve Wikislovníku

Najít slovo Černá kuchyně ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černá kuchyně ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá kuchyně například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Černá kuchyně? resp. co se skrývá pod slovem Černá kuchyně? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá kuchyně, odpověď na dotaz co je to Černá kuchyně?. Víte např. kdo to je Magic Johnson? Znáte a víte kdo je Pacholek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.