Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ampér. Co znamená odborný pojem Ampér z kategorie Fyzika?

Co je Ampér? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ampér?

Ampér je název jedné ze základních jednotek soustavy SI. Jde o jednotku intenzity elektrického proudu. Jako ampér byl označován stálý elektrický proud, který protéká dvěma rovnoběžnými vodiči a při tomto průtoku vyvolává sílu 2/107N na 1m délky. Tyto vodiče musí být velmi dlouhé, mají zanedbatelný kruhový průřez a jsou umístěné ve vakuu 1 metr od sebe. Nová definice ampéru vychází z fixace číselné hodnoty elementárního náboje. Ampér má značku A. Své jméno získal po známém matematikovi a fyzikovi francouzského původu André Marie Ampérovi, který se zabýval hlavně magnetizmem a elektrodynamikou a učinil v těchto oblastech význačné objevy.
Pomocí ampéru se definuje jednotka elektrického náboje, coulomb. Měřidlem v metrické soustavě je mezinárodní ampér. Ten je definován jako proud, kterým se za jednu sekundu vyloučí 0,001 118 g stříbra z roztoku dusičnanu stříbrného. V roce 1909 se v Londýně konala konference pro elektrické jednotky a zde byl jako měřidlo určen právě mezinárodní ampér. Ten byl o deset let později schválen ve Francii zákonem.


Co je to Ampér? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ampér. Co znamená odborný pojem Ampér z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ampér můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Ampér je v kategorii fyzika

Klíčová slova: heslo, wiki, pojem, fyzika, co znamená, synonymum, informace, terminus technicus, názvosloví, fyzika, význam slova, formulace, slovo, význam, Ampér, definice, slovník, význam pojmu


Pojem Ampér je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ampér lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Ampér na Google.cz

Hledat termín Ampér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Ampér ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ampér na Youtube

Zkusit najít výraz Ampér ve Wikipedii

Vyhledat termín Ampér ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampér například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ampér? resp. co znamená Ampér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampér, odpověď na dotaz co je to Ampér?. Víte např. kdo to je Zdenka Procházková? Znáte a víte kdo je Oldřich Vlach? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.