Co je to?
Definice výrazu Trilogie. Co znamená odborný pojem Trilogie z kategorie Literatura?

Co je Trilogie?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trilogie

Trilogie je druh uměleckého díla, které má tři samostatné části. Většinou se jedná o tvorbu literární. Jednotlivé části spolu souvisejí buď motivem, látkou či problémem, o který se jedná a který jimi prolíná. Trilogie byla v antice souborem tří tragédií. S nimi soutěžili básníci v rámci Dionýsových slavností, konaných v Athénách.
Trilogie bývá často zaměňována za dílo, které má tři části, ovšem tvoří jeden celek. To není typické pouze pro literaturu, ale i pro výtvarné umění, kde se takové dílo nazývá triptych.


Co je to Trilogie? Význam slova, termín, Definice výrazu Trilogie. Co znamená odborný pojem Trilogie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Trilogie můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Trilogie je v sekci literatura

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, význam, termín, odborný výraz, heslo, definice, lexikon, terminologie, literatura, co je to Trilogie?, slovo, synonymum, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, názvosloví, Trilogie


Pojem Trilogie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trilogie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Trilogie je umělecké dílo, nejčastěji literární, o třech relativně samostatných částech, které spolu souvisejí motivicky, látkově nebo problémově. Původně se tímto názvem označoval antický soubor tří tragédií (doplněný tzv. satyrskou hrou na tetralogii), se kterým soutěžili řečtí básníci v Athénách o slavnostech Dionýsových. Jediná takováto dochovaná trilogie je Oresteia dramatika Aischyla, v níž jsou jednotlivé její části spolu tak úzce obsahově i myšlenkově spjaty, že působí jako jednání jednoho velikého celkového dramatu. U jeho následovníků je trilogické spojení jednotlivých kusů většinou již pouze formální. Je tomu tak například u tzv. „oidipovského cyklu“ dalšího řeckého dramatika Sofokla Oidipús král, Oidipús na Kolóně a Antigona.

Hledejte výraz Trilogie v dalších zdrojích

Najít termín Trilogie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Trilogie ve Wikizdrojích

Hledat termín Trilogie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trilogie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Trilogie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Trilogie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilogie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Trilogie? resp. co znamená slovo Trilogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilogie, odpověď na dotaz co je to Trilogie?. Víte např. kdo to je Svatopluk Skopal? Znáte a víte kdo je Hippokratés? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Notýsek, trilogie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.