Co je to?
Definice výrazu Trilogie. Co znamená odborný pojem Trilogie z kategorie Literatura?

Co to je Trilogie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trilogie?

Trilogie je druh uměleckého díla, které má tři samostatné části. Většinou se jedná o tvorbu literární. Jednotlivé části spolu souvisejí buď motivem, látkou či problémem, o který se jedná a který jimi prolíná. Trilogie byla v antice souborem tří tragédií. S nimi soutěžili básníci v rámci Dionýsových slavností, konaných v Athénách.
Trilogie bývá často zaměňována za dílo, které má tři části, ovšem tvoří jeden celek. To není typické pouze pro literaturu, ale i pro výtvarné umění, kde se takové dílo nazývá triptych.


Co je to Trilogie? Význam slova, termín, Definice výrazu Trilogie. Co znamená odborný pojem Trilogie z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Trilogie s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trilogie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice, odborný výraz, pojem, Literatura, lexikon, co je to Trilogie?, synonymum, terminologie, význam, přesný význam, popis, terminus technicus, názvosloví, wiki, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, Literatura


Pojem Trilogie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trilogie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Trilogie je umělecké dílo, nejčastěji literární, o třech relativně samostatných částech, které spolu souvisejí motivicky, látkově nebo problémově. Původně se tímto názvem označoval antický soubor tří tragédií (doplněný tzv. satyrskou hrou na tetralogii), se kterým soutěžili řečtí básníci v Athénách o slavnostech Dionýsových. Jediná takováto dochovaná trilogie je Oresteia dramatika Aischyla, v níž jsou jednotlivé její části spolu tak úzce obsahově i myšlenkově spjaty, že působí jako jednání jednoho velikého celkového dramatu. U jeho následovníků je trilogické spojení jednotlivých kusů většinou již pouze formální. Je tomu tak například u tzv. „oidipovského cyklu“ dalšího řeckého dramatika Sofokla Oidipús král, Oidipús na Kolóně a Antigona.

Více informací o slovu Trilogie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Trilogie na Youtube

Hledat výraz Trilogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Trilogie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Trilogie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trilogie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trilogie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilogie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Trilogie? resp. jaký je význam pojmu Trilogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilogie, odpověď na dotaz co je to Trilogie?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Miroslav Mareš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.