Co je to?
Definice výrazu Trilogie. Co znamená odborný pojem Trilogie z kategorie Literatura?

Co to je Trilogie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Trilogie

Trilogie je druh uměleckého díla, které má tři samostatné části. Většinou se jedná o tvorbu literární. Jednotlivé části spolu souvisejí buď motivem, látkou či problémem, o který se jedná a který jimi prolíná. Trilogie byla v antice souborem tří tragédií. S nimi soutěžili básníci v rámci Dionýsových slavností, konaných v Athénách.
Trilogie bývá často zaměňována za dílo, které má tři části, ovšem tvoří jeden celek. To není typické pouze pro literaturu, ale i pro výtvarné umění, kde se takové dílo nazývá triptych.


Co je to Trilogie? Význam slova, termín, Definice výrazu Trilogie. Co znamená odborný pojem Trilogie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Trilogie? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trilogie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice, vysvětlení, formulace, přesný význam, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, Trilogie, Literatura, informace, pojem, slovo, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, wiki


Pojem Trilogie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Trilogie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Trilogie na Google.cz

Vyhledat termín Trilogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Trilogie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trilogie ve Wikimedia Commons

Najít termín Trilogie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trilogie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Trilogie? resp. co vlastně znamená slovo Trilogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trilogie, odpověď na dotaz co je to Trilogie?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Jiří Zimola? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.