Co je to?
Výraz, termín, definice slova HDMI. Co znamená odborný pojem HDMI z kategorie Počítače?

Co je to HDMI? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova HDMI

Rozložením písmen HDMI dostaneme anglická slova High-Definition Multimedia Interface. Jedná se o nekomprimovaný zvukový a obrazový signál v moderním digitálním formátu. HDMI konektor dokáže převádět signál mezi některými zařízeními, jako jsou DVD přehrávač či satelitní TV přehrávač s výstupním zařízením - obrazovka. Začátek vývoje HDMI se datuje k roku 2002.


Co je to HDMI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HDMI. Co znamená odborný pojem HDMI z kategorie Počítače?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz HDMI se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, co znamená, informace, definice pojmu, význam pojmu, termín, odborný výraz, formulace, heslo, co to je, popis, význam slova, počítače, odborné názvosloví, definice, slovo, wiki


Pojem HDMI je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín HDMI? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat například satelitní přijímač, DVD přehrávač nebo videopřehrávač/VHS s kompatibilním zobrazovacím zařízením, jako například televizor s plazmovou obrazovkou pro systém domácího kina. Alternativou je DisplayPort.

HDMI kabel

Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay
Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit najít termín HDMI ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HDMI ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo HDMI ve Wikislovníku

Hledat slovo HDMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz HDMI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi HDMI ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo HDMI například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu HDMI? resp. co je to HDMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDMI, odpověď na dotaz co je to HDMI?. Víte např. kdo to je Gerard Butler? Znáte a víte kdo je Anděl? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín HDMI hledat i v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?