Co je to?
Definice odborného termínu, slova HDMI. Co znamená pojem HDMI z kategorie Počítače?

Co je to HDMI? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova HDMI?

Rozložením písmen HDMI dostaneme anglická slova High-Definition Multimedia Interface. Jedná se o nekomprimovaný zvukový a obrazový signál v moderním digitálním formátu. HDMI konektor dokáže převádět signál mezi některými zařízeními, jako jsou DVD přehrávač či satelitní TV přehrávač s výstupním zařízením - obrazovka. Začátek vývoje HDMI se datuje k roku 2002.


Co je to HDMI? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova HDMI. Co znamená pojem HDMI z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu HDMI doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem HDMI se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: co je to HDMI?, slovník, wiki, odborný výraz, popis, synonymum, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, HDMI, přesný výraz, co znamená, Počítače, definice, co to je, terminologie, lexikon, Počítače


Pojem HDMI je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín HDMI? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat například satelitní přijímač, DVD přehrávač nebo videopřehrávač/VHS s kompatibilním zobrazovacím zařízením, jako například televizor s plazmovou obrazovkou pro systém domácího kina. Alternativou je DisplayPort.

HDMI kabel

Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay
Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu HDMI lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem HDMI na Youtube

Vyhledat výraz HDMI ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HDMI ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín HDMI ve Wikizdrojích

Najít výraz HDMI ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo HDMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo HDMI například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova HDMI? resp. co vlastně znamená slovo HDMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDMI, odpověď na dotaz co je to HDMI?. Víte např. kdo to je Stomatolog? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín HDMI hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?