Co je to?
Výraz, termín, definice slova HDMI. Co znamená odborný pojem HDMI z kategorie Počítače?

Co je to HDMI? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu HDMI

Rozložením písmen HDMI dostaneme anglická slova High-Definition Multimedia Interface. Jedná se o nekomprimovaný zvukový a obrazový signál v moderním digitálním formátu. HDMI konektor dokáže převádět signál mezi některými zařízeními, jako jsou DVD přehrávač či satelitní TV přehrávač s výstupním zařízením - obrazovka. Začátek vývoje HDMI se datuje k roku 2002.


Co je to HDMI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HDMI. Co znamená odborný pojem HDMI z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín HDMI je v sekci počítače

Klíčová slova: HDMI, počítače, vysvětlení, počítače, informace, definice pojmu, heslo, význam, význam pojmu, co znamená, názvosloví, přesný význam, lexikon, slovo, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, synonymum


Pojem HDMI je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu HDMI dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat například satelitní přijímač, DVD přehrávač nebo videopřehrávač/VHS s kompatibilním zobrazovacím zařízením, jako například televizor s plazmovou obrazovkou pro systém domácího kina. Alternativou je DisplayPort.

HDMI kabel

Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay
Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HDMI ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo HDMI ve Wikislovníku

Hledat heslo HDMI na Google.cz

Zkusit najít výraz HDMI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín HDMI ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem HDMI na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo HDMI například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova HDMI? resp. co je to HDMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDMI, odpověď na dotaz co je to HDMI?. Víte např. kdo to je Vlastizrádce? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?