Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo HDMI. Co znamená pojem HDMI z kategorie Počítače?

Co je HDMI?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu HDMI

Rozložením písmen HDMI dostaneme anglická slova High-Definition Multimedia Interface. Jedná se o nekomprimovaný zvukový a obrazový signál v moderním digitálním formátu. HDMI konektor dokáže převádět signál mezi některými zařízeními, jako jsou DVD přehrávač či satelitní TV přehrávač s výstupním zařízením - obrazovka. Začátek vývoje HDMI se datuje k roku 2002.


Co je to HDMI? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo HDMI. Co znamená pojem HDMI z kategorie Počítače?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín HDMI? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz HDMI se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: heslo, slovník, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, význam, slovo, definice pojmu, HDMI, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, co to je, informace, odborný výraz, počítače, přesný výraz, definice


Pojem HDMI je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín HDMI? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat například satelitní přijímač, DVD přehrávač nebo videopřehrávač/VHS s kompatibilním zobrazovacím zařízením, jako například televizor s plazmovou obrazovkou pro systém domácího kina. Alternativou je DisplayPort.

HDMI kabel

Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay
Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz HDMI na Google obrázcích

Zkusit najít slovo HDMI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo HDMI ve Wikislovníku

Vyhledat termín HDMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo HDMI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HDMI ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo HDMI například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte jaká je definice termínu HDMI? resp. jaký je přesný význam slova HDMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDMI, odpověď na dotaz co je to HDMI?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz HDMI i v jiné sekci než je kategorie počítače. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, laptop, hDMI, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?