Co je to?
Definice odborného termínu, slova HDMI. Co znamená pojem HDMI z kategorie Počítače?

Co je to HDMI? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu HDMI?

Rozložením písmen HDMI dostaneme anglická slova High-Definition Multimedia Interface. Jedná se o nekomprimovaný zvukový a obrazový signál v moderním digitálním formátu. HDMI konektor dokáže převádět signál mezi některými zařízeními, jako jsou DVD přehrávač či satelitní TV přehrávač s výstupním zařízením - obrazovka. Začátek vývoje HDMI se datuje k roku 2002.


Co je to HDMI? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova HDMI. Co znamená pojem HDMI z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo HDMI patří do sekce Počítače

Klíčová slova: co je to HDMI?, přesný výraz, slovo, definice pojmu, Počítače, co to je, názvosloví, pojem, wiki, odborné názvosloví, termín, popis, význam, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, slovník, heslo


Pojem HDMI je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín HDMI? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat například satelitní přijímač, DVD přehrávač nebo videopřehrávač/VHS s kompatibilním zobrazovacím zařízením, jako například televizor s plazmovou obrazovkou pro systém domácího kina. Alternativou je DisplayPort.

HDMI kabel

Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay
Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu HDMI v následujících zdrojích

Vyhledat heslo HDMI ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz HDMI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HDMI ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín HDMI ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem HDMI ve Wikizdrojích

Hledat heslo HDMI ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HDMI například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova HDMI? resp. jaký je přesný význam slova HDMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDMI, odpověď na dotaz co je to HDMI?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?