Co je to?
Výraz, termín, definice slova HDMI. Co znamená odborný pojem HDMI z kategorie Počítače?

Co je to HDMI? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu HDMI?

Rozložením písmen HDMI dostaneme anglická slova High-Definition Multimedia Interface. Jedná se o nekomprimovaný zvukový a obrazový signál v moderním digitálním formátu. HDMI konektor dokáže převádět signál mezi některými zařízeními, jako jsou DVD přehrávač či satelitní TV přehrávač s výstupním zařízením - obrazovka. Začátek vývoje HDMI se datuje k roku 2002.


Co je to HDMI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HDMI. Co znamená odborný pojem HDMI z kategorie Počítače?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz HDMI patří do kategorie počítače

Klíčová slova: vysvětlení, termín, názvosloví, odborné názvosloví, počítače, synonymum, slovo, wiki, význam, odborný výraz, terminologie, definice, popis, co je to HDMI?, přesný výraz, co to je, lexikon, pojem


Pojem HDMI je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín HDMI? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat například satelitní přijímač, DVD přehrávač nebo videopřehrávač/VHS s kompatibilním zobrazovacím zařízením, jako například televizor s plazmovou obrazovkou pro systém domácího kina. Alternativou je DisplayPort.

HDMI kabel

Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay
Kabel s HDMI konektorem. Autor. WikimediaImages, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo HDMI ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz HDMI ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz HDMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem HDMI ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HDMI ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín HDMI ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo HDMI například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu HDMI? resp. jaký je význam slova HDMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDMI, odpověď na dotaz co je to HDMI?. Víte např. kdo to je Daniela Kolářová? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu HDMI v jiné sekci než počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?