Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je to Anorexie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anorexie?

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.


Co je to Anorexie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anorexie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, terminologie, vysvětlení, názvosloví, wiki, Nemoce, přesný význam, slovo, co to je, pojem, termín, význam pojmu, co znamená, význam, odborný výraz, definice pojmu, heslo


Pojem Anorexie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anorexie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Anorexie (česky nechutenství) je nespecifický příznak v medicíně.
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Příčiny anorexie mohou být rozmanité a mohou spočívat ve stavu trávicího systému, v celkovém onemocnění (běžné virózy, tuberkulóza, otravy, selhání ledvin, rube atd.) nebo mohou být vyvolány některými léky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Anorexie na Youtube

Hledat heslo Anorexie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Anorexie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Anorexie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Anorexie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anorexie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anorexie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Anorexie? resp. co znamená slovo Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Eva Pilarová? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.