Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anorexie. Co znamená slovo Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je Anorexie?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anorexie

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.


Co je to Anorexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anorexie. Co znamená slovo Anorexie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Anorexie s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Anorexie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: přesný význam, definice, nemoce, význam pojmu, co je to Anorexie?, význam slova, co to je, odborné názvosloví, popis, slovo, lexikon, slovník, termín, synonymum, vysvětlení, informace, názvosloví, heslo


Pojem Anorexie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anorexie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Anorexie (česky nechutenství) je nespecifický příznak v medicíně.
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Příčiny anorexie mohou být rozmanité a mohou spočívat ve stavu trávicího systému, v celkovém onemocnění (běžné virózy, tuberkulóza, otravy, selhání ledvin, rube atd.) nebo mohou být vyvolány některými léky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Anorexie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Anorexie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Anorexie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Anorexie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Anorexie na Google obrázcích

Vyhledat výraz Anorexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anorexie například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice termínu Anorexie? resp. co se skrývá pod slovem Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Anorexie hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infarkt, anorexie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.