Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anorexie. Co znamená odborný pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je to Anorexie? Význam slova

Co znamená termín Anorexie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.


Co je to Anorexie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anorexie. Co znamená odborný pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Anorexie je v sekci nemoce

Klíčová slova: synonymum, Anorexie, slovo, informace, popis, slovník, pojem, význam, význam slova, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, termín, nemoce, nemoce, lexikon, wiki, formulace


Pojem Anorexie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anorexie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anorexie (česky nechutenství) je nespecifický příznak v medicíně.
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Příčiny anorexie mohou být rozmanité a mohou spočívat ve stavu trávicího systému, v celkovém onemocnění (běžné virózy, tuberkulóza, otravy, selhání ledvin, rube atd.) nebo mohou být vyvolány některými léky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Anorexie na Google.cz

Hledat slovo Anorexie ve Wikislovníku

Hledat pojem Anorexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Anorexie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Anorexie na Youtube

Vyhledat slovo Anorexie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anorexie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anorexie? resp. co přesně označuje termín Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Emanuel Rádl? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Anorexie i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.