Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anorexie. Co znamená odborný pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je to Anorexie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anorexie

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.


Co je to Anorexie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anorexie. Co znamená odborný pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Anorexie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, informace, termín, definice pojmu, vysvětlení, formulace, terminologie, Anorexie, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, nemoce, názvosloví, lexikon, co je to Anorexie?, přesný význam, synonymum


Pojem Anorexie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Anorexie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anorexie (česky nechutenství) je nespecifický příznak v medicíně.
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Příčiny anorexie mohou být rozmanité a mohou spočívat ve stavu trávicího systému, v celkovém onemocnění (běžné virózy, tuberkulóza, otravy, selhání ledvin, rube atd.) nebo mohou být vyvolány některými léky.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Anorexie na Google.cz

Najít termín Anorexie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Anorexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Anorexie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Anorexie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anorexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anorexie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Anorexie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Edvard Beneš? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Anorexie hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.