Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je Anorexie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anorexie?

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.


Co je to Anorexie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anorexie s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Anorexie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, význam pojmu, definice, heslo, informace, co to je, terminologie, co je to Anorexie?, názvosloví, wiki, Anorexie, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, synonymum


Pojem Anorexie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Anorexie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anorexie (česky nechutenství) je nespecifický příznak v medicíně.
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Příčiny anorexie mohou být rozmanité a mohou spočívat ve stavu trávicího systému, v celkovém onemocnění (běžné virózy, tuberkulóza, otravy, selhání ledvin, rube atd.) nebo mohou být vyvolány některými léky.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Anorexie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Anorexie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Anorexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Anorexie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Anorexie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anorexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anorexie například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Anorexie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Jakub Vrána? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.