Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je to Anorexie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anorexie

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.


Co je to Anorexie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anorexie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, formulace, přesný výraz, wiki, názvosloví, Anorexie, termín, synonymum, informace, co to je, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, lexikon, slovo, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Anorexie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Anorexie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anorexie (česky nechutenství) je nespecifický příznak v medicíně.
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Příčiny anorexie mohou být rozmanité a mohou spočívat ve stavu trávicího systému, v celkovém onemocnění (běžné virózy, tuberkulóza, otravy, selhání ledvin, rube atd.) nebo mohou být vyvolány některými léky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Anorexie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Anorexie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anorexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Anorexie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Anorexie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Anorexie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anorexie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Anorexie? resp. jaký je význam pojmu Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Nedouk? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.