Co je to?
Odborný výraz, definice slova Promile. Co znamená slovo Promile z kategorie Matematika?

Co je Promile?

Co znamená termín Promile? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Promile je pojem používaný pro označení jedné desetiny procenta, jde tedy o jednu tisícinu nějakého celku. Promile se používají podobně jako procenta jen ne tak často. Pro označení se využívá podobná značka jako u procent, jen místo dolního kroužku se píší dva. Tyto tři nuly ve značce symbolizují tři nuly v čísle tisíc. Samotný název pochází z latiny, kde pro mille znamená na tisíc. S pojmem promile se lidé setkávají nejčastěji při měření obsahu alkoholu v krvi, při měření stoupání a podobně.
U alkoholu znamená jedno promile jeden gram čistého alkoholu v litru krve. Obsah alkoholu v nápoji se však udává v procentech. Čtyři promile alkoholu v krvi jsou považovány za smrtící dávku. Měření promile alkoholu v krvi se provádí kvalitním testerem, alkoholmetrem. Zde je pak důležitý přepočet gramů a promile. Zadává se množství vypitého alkoholu v gramech, to se přepočte na váhu tělesné hmoty a určí se promile, tedy hladina alkoholu v krvi.


Co je to Promile? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Promile. Co znamená slovo Promile z kategorie Matematika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text (Promile) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Promile patří do kategorie matematika

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, definice, pojem, lexikon, popis, přesný význam, názvosloví, termín, co to je, přesný výraz, co znamená, terminologie, slovo, význam, wiki, formulace, slovník


Pojem Promile je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Promile?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Promile (‰) je jedna desetina procenta, tzn. jiný název pro jednu tisícinu (celku). Název promile pochází z latinského pro mille = na tisíc. Promile se používají o něco méně často než procenta; pravidla jejich používání a označování jsou obdobná jako u procent.
Promile se označují symbolem ‰, což je symbol procenta (%) s dalším kroužkem na konci. Podle mnemotechnické pomůcky tři stylizované nuly v symbolu promile označují tři nuly v číslici 1000. Historicky však „nuly“ v označení procenta pocházejí z písmen zjednodušeně psaného termínu „pro cento“.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Promile ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Promile ve Wikizdrojích

Hledat slovo Promile ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Promile ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Promile ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Promile ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promile například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Promile? resp. co vlastně znamená slovo Promile? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promile, odpověď na dotaz co je to Promile?. Víte např. kdo to je Venus Williams? Znáte a víte kdo je Daniel Volopich? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Promile i jinde než v sekci než v matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, vypocty, promile, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.