Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Promile. Co znamená pojem Promile z kategorie Matematika?

Co je Promile? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Promile?

Promile je pojem používaný pro označení jedné desetiny procenta, jde tedy o jednu tisícinu nějakého celku. Promile se používají podobně jako procenta jen ne tak často. Pro označení se využívá podobná značka jako u procent, jen místo dolního kroužku se píší dva. Tyto tři nuly ve značce symbolizují tři nuly v čísle tisíc. Samotný název pochází z latiny, kde pro mille znamená na tisíc. S pojmem promile se lidé setkávají nejčastěji při měření obsahu alkoholu v krvi, při měření stoupání a podobně.
U alkoholu znamená jedno promile jeden gram čistého alkoholu v litru krve. Obsah alkoholu v nápoji se však udává v procentech. Čtyři promile alkoholu v krvi jsou považovány za smrtící dávku. Měření promile alkoholu v krvi se provádí kvalitním testerem, alkoholmetrem. Zde je pak důležitý přepočet gramů a promile. Zadává se množství vypitého alkoholu v gramech, to se přepočte na váhu tělesné hmoty a určí se promile, tedy hladina alkoholu v krvi.


Co je to Promile? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Promile. Co znamená pojem Promile z kategorie Matematika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Promile s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Promile se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: formulace, wiki, matematika, odborný výraz, lexikon, Promile, matematika, odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, slovo, názvosloví, popis, přesný výraz, pojem, synonymum, význam


Pojem Promile je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Promile dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Promile (‰) je jedna desetina procenta, tzn. jiný název pro jednu tisícinu (celku). Název promile pochází z latinského pro mille = na tisíc. Promile se používají o něco méně často než procenta; pravidla jejich používání a označování jsou obdobná jako u procent.
Promile se označují symbolem ‰, což je symbol procenta (%) s dalším kroužkem na konci. Podle mnemotechnické pomůcky tři stylizované nuly v symbolu promile označují tři nuly v číslici 1000. Historicky však „nuly“ v označení procenta pocházejí z písmen zjednodušeně psaného termínu „pro cento“.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Promile na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promile ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Promile ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Promile ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Promile ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Promile ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Promile například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Promile? resp. co znamená výraz Promile? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promile, odpověď na dotaz co je to Promile?. Víte např. kdo to je Ondřej Kaše? Znáte a víte kdo je Steve Chen? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Promile i v jiné sekci než v matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.