Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pýřavka. Co znamená odborný pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Co je Pýřavka?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pýřavka?

Pýřavka neboli pýr je sice považován za plevel, ale slouží také jako léčivá rostlina. Využíván je oddenek této rostliny, který je ideální sbírat na podzim nebo na jaře. Důležité je dokonalé usušení a uložení, surovina má tendence přijímat vzdušnou vlhkost.
Pýřavka slouží k pročištění organizmu, pomáhá při trávicích problémech, posílení organizmu, účinkuje proti revmatizmu a při kožních problémech, snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá při detoxikaci organizmu. Podává se jako odvar nebo čerstvá šťáva.


Co je to Pýřavka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pýřavka. Co znamená odborný pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Definici slova Pýřavka můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pýřavka je v kategorii rostliny

Klíčová slova: názvosloví, definice, co znamená, odborné názvosloví, co je to Pýřavka?, význam, formulace, popis, synonymum, termín, význam slova, definice pojmu, rostliny, Pýřavka, význam pojmu, slovník, pojem, terminus technicus


Pojem Pýřavka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pýřavka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pýr (Elytrigia) je rod trav, tedy z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o vytrvalé byliny. Jsou trsnaté, často s oddenky. Stébla dorůstají výšek zpravidla 20–150 cm. Listy jsou ploché nebo svinuté, dosahují šířky 1,2–10 mm, na vnější straně listu se při bázi nachází krátký jazýček. Květy jsou v kláscích, které tvoří klas, klásky jednotlivé, zboku smáčklé nebo nikoliv, vícekvěté (zpravidla 3–7 květů). Na bázi klásku jsou 2 plevy, které jsou nestejné nebo téměř stejné, bez osin nebo osinaté. Pluchy jsou osinaté nebo bez osin, pokud jsou osinaté, je někdy osina velmi krátká, jindy až 20 mm délky. Plušky jsou dvoukýlné. Plodem je obilka. Celkově je známo asi 8 druhů, které najdeme na obou polokoulích, hlavně v mírném pásu, místy i adventivně.

Plevel pýr, pýřavka

Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Pýřavka ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Pýřavka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pýřavka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Pýřavka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pýřavka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Pýřavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýřavka například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co to je Pýřavka? resp. co přesně označuje termín Pýřavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýřavka, odpověď na dotaz co je to Pýřavka?. Víte např. kdo to je Hater? Znáte a víte kdo je Balneolog? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Malá bonsaj, pýřavka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.