Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pýřavka. Co znamená pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Co je to Pýřavka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pýřavka?

Pýřavka neboli pýr je sice považován za plevel, ale slouží také jako léčivá rostlina. Využíván je oddenek této rostliny, který je ideální sbírat na podzim nebo na jaře. Důležité je dokonalé usušení a uložení, surovina má tendence přijímat vzdušnou vlhkost.
Pýřavka slouží k pročištění organizmu, pomáhá při trávicích problémech, posílení organizmu, účinkuje proti revmatizmu a při kožních problémech, snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá při detoxikaci organizmu. Podává se jako odvar nebo čerstvá šťáva.


Co je to Pýřavka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pýřavka. Co znamená pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pýřavka? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pýřavka patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, definice pojmu, definice, přesný význam, formulace, slovo, význam, co to je, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, heslo, slovník, termín, odborný výraz, synonymum, pojem


Pojem Pýřavka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pýřavka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pýr (Elytrigia) je rod trav, tedy z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o vytrvalé byliny. Jsou trsnaté, často s oddenky. Stébla dorůstají výšek zpravidla 20–150 cm. Listy jsou ploché nebo svinuté, dosahují šířky 1,2–10 mm, na vnější straně listu se při bázi nachází krátký jazýček. Květy jsou v kláscích, které tvoří klas, klásky jednotlivé, zboku smáčklé nebo nikoliv, vícekvěté (zpravidla 3–7 květů). Na bázi klásku jsou 2 plevy, které jsou nestejné nebo téměř stejné, bez osin nebo osinaté. Pluchy jsou osinaté nebo bez osin, pokud jsou osinaté, je někdy osina velmi krátká, jindy až 20 mm délky. Plušky jsou dvoukýlné. Plodem je obilka. Celkově je známo asi 8 druhů, které najdeme na obou polokoulích, hlavně v mírném pásu, místy i adventivně.

Plevel pýr, pýřavka

Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Pýřavka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pýřavka na Youtube

Zkusit najít heslo Pýřavka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Pýřavka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Pýřavka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Pýřavka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýřavka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pýřavka? resp. jaký je význam slova Pýřavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýřavka, odpověď na dotaz co je to Pýřavka?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Obchodní ředitel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.