Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pýřavka. Co znamená pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Co je to Pýřavka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pýřavka

Pýřavka neboli pýr je sice považován za plevel, ale slouží také jako léčivá rostlina. Využíván je oddenek této rostliny, který je ideální sbírat na podzim nebo na jaře. Důležité je dokonalé usušení a uložení, surovina má tendence přijímat vzdušnou vlhkost.
Pýřavka slouží k pročištění organizmu, pomáhá při trávicích problémech, posílení organizmu, účinkuje proti revmatizmu a při kožních problémech, snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá při detoxikaci organizmu. Podává se jako odvar nebo čerstvá šťáva.


Co je to Pýřavka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pýřavka. Co znamená pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Pýřavka se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, přesný význam, co je to Pýřavka?, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, informace, Pýřavka, odborné názvosloví, wiki, formulace, význam pojmu, slovník, synonymum, rostliny, terminologie, definice, lexikon


Pojem Pýřavka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pýřavka?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pýr (Elytrigia) je rod trav, tedy z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o vytrvalé byliny. Jsou trsnaté, často s oddenky. Stébla dorůstají výšek zpravidla 20–150 cm. Listy jsou ploché nebo svinuté, dosahují šířky 1,2–10 mm, na vnější straně listu se při bázi nachází krátký jazýček. Květy jsou v kláscích, které tvoří klas, klásky jednotlivé, zboku smáčklé nebo nikoliv, vícekvěté (zpravidla 3–7 květů). Na bázi klásku jsou 2 plevy, které jsou nestejné nebo téměř stejné, bez osin nebo osinaté. Pluchy jsou osinaté nebo bez osin, pokud jsou osinaté, je někdy osina velmi krátká, jindy až 20 mm délky. Plušky jsou dvoukýlné. Plodem je obilka. Celkově je známo asi 8 druhů, které najdeme na obou polokoulích, hlavně v mírném pásu, místy i adventivně.

Plevel pýr, pýřavka

Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Pýřavka na Google.cz

Zkusit najít pojem Pýřavka ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Pýřavka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pýřavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pýřavka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Pýřavka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýřavka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pýřavka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pýřavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýřavka, odpověď na dotaz co je to Pýřavka?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Jan Rosák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.