Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pýřavka. Co znamená pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Co je to Pýřavka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pýřavka?

Pýřavka neboli pýr je sice považován za plevel, ale slouží také jako léčivá rostlina. Využíván je oddenek této rostliny, který je ideální sbírat na podzim nebo na jaře. Důležité je dokonalé usušení a uložení, surovina má tendence přijímat vzdušnou vlhkost.
Pýřavka slouží k pročištění organizmu, pomáhá při trávicích problémech, posílení organizmu, účinkuje proti revmatizmu a při kožních problémech, snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá při detoxikaci organizmu. Podává se jako odvar nebo čerstvá šťáva.


Co je to Pýřavka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pýřavka. Co znamená pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pýřavka s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pýřavka se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: definice, co znamená, význam slova, terminologie, vysvětlení, co to je, termín, terminus technicus, Rostliny, formulace, lexikon, popis, co je to Pýřavka?, wiki, synonymum, heslo, definice pojmu, přesný význam


Pojem Pýřavka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pýřavka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pýr (Elytrigia) je rod trav, tedy z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o vytrvalé byliny. Jsou trsnaté, často s oddenky. Stébla dorůstají výšek zpravidla 20–150 cm. Listy jsou ploché nebo svinuté, dosahují šířky 1,2–10 mm, na vnější straně listu se při bázi nachází krátký jazýček. Květy jsou v kláscích, které tvoří klas, klásky jednotlivé, zboku smáčklé nebo nikoliv, vícekvěté (zpravidla 3–7 květů). Na bázi klásku jsou 2 plevy, které jsou nestejné nebo téměř stejné, bez osin nebo osinaté. Pluchy jsou osinaté nebo bez osin, pokud jsou osinaté, je někdy osina velmi krátká, jindy až 20 mm délky. Plušky jsou dvoukýlné. Plodem je obilka. Celkově je známo asi 8 druhů, které najdeme na obou polokoulích, hlavně v mírném pásu, místy i adventivně.

Plevel pýr, pýřavka

Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Zkuste zjistit více informací o slovu Pýřavka v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Pýřavka na Google.cz

Zkusit najít výraz Pýřavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pýřavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pýřavka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Pýřavka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Pýřavka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýřavka například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Pýřavka? resp. co označuje slovo Pýřavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýřavka, odpověď na dotaz co je to Pýřavka?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Obchodní ředitel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.