Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pýřavka. Co znamená odborný pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Co je to Pýřavka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pýřavka?

Pýřavka neboli pýr je sice považován za plevel, ale slouží také jako léčivá rostlina. Využíván je oddenek této rostliny, který je ideální sbírat na podzim nebo na jaře. Důležité je dokonalé usušení a uložení, surovina má tendence přijímat vzdušnou vlhkost.
Pýřavka slouží k pročištění organizmu, pomáhá při trávicích problémech, posílení organizmu, účinkuje proti revmatizmu a při kožních problémech, snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá při detoxikaci organizmu. Podává se jako odvar nebo čerstvá šťáva.


Co je to Pýřavka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pýřavka. Co znamená odborný pojem Pýřavka z kategorie Rostliny?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pýřavka? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pýřavka patří do sekce rostliny

Klíčová slova: synonymum, co znamená, lexikon, informace, slovník, slovo, Pýřavka, terminologie, terminus technicus, termín, definice, wiki, význam pojmu, přesný výraz, rostliny, odborný výraz, formulace, definice pojmu


Pojem Pýřavka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pýřavka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pýr (Elytrigia) je rod trav, tedy z čeledi lipnicovitých (Poaceae). Jedná se o vytrvalé byliny. Jsou trsnaté, často s oddenky. Stébla dorůstají výšek zpravidla 20–150 cm. Listy jsou ploché nebo svinuté, dosahují šířky 1,2–10 mm, na vnější straně listu se při bázi nachází krátký jazýček. Květy jsou v kláscích, které tvoří klas, klásky jednotlivé, zboku smáčklé nebo nikoliv, vícekvěté (zpravidla 3–7 květů). Na bázi klásku jsou 2 plevy, které jsou nestejné nebo téměř stejné, bez osin nebo osinaté. Pluchy jsou osinaté nebo bez osin, pokud jsou osinaté, je někdy osina velmi krátká, jindy až 20 mm délky. Plušky jsou dvoukýlné. Plodem je obilka. Celkově je známo asi 8 druhů, které najdeme na obou polokoulích, hlavně v mírném pásu, místy i adventivně.

Plevel pýr, pýřavka

Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Tráva, plevel pýr plazivý neboli pýřavka. Autor/zdroj: Rasbak / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Pýřavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pýřavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Pýřavka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pýřavka na Youtube

Zkusit najít termín Pýřavka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pýřavka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýřavka například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pýřavka? resp. co označuje slovo Pýřavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýřavka, odpověď na dotaz co je to Pýřavka?. Víte např. kdo to je David Prachař? Znáte a víte kdo je Genetik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Pýřavka i v jiných kategoriích (než rostliny). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.