Co je to?
Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Co to je Monarchie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Monarchie

Monarchie je spojením řeckých slov jeden a vláda. Jedná se tedy o typ vlády, v jejímž čele stojí panovník nebo panovnice (monarcha). Tento monarcha většinou vládne dědičně a doživotně, může však být i volen.
Základní rozdělení typů monarchií je na monarchii absolutní nebo konstituční. V konstitučních monarchiích omezuje moc panovníka ústava nebo parlament. Monarcha v absolutní monarchii vládne bez omezení.


Co je to Monarchie? Význam slova, termín, Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Monarchie patří do kategorie Politika

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, názvosloví, informace, odborný výraz, význam slova, wiki, Politika, termín, vysvětlení, význam, definice pojmu, přesný význam, co to je, slovo


Pojem Monarchie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Monarchie píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monarchie (starořecky μοναρχία monarchía, česky samovláda) je forma vlády ve které je panovník nejvyšším představitelem a symbolem státu a jeho svrchovanosti. Panovník je hlavou státu, a tuto funkci zastává doživotně.
Tradičně je postavení panovníka dědičné. Ve volené monarchii je panovník volen.
V absolutní monarchii náleží panovníkovi neomezená moc, zatímco v konstituční monarchii je moc panovníka omezena ústavou. Monarchie byla nejčastější formou vlády až do 19. století.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Monarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Monarchie na Youtube

Najít heslo Monarchie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Monarchie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Monarchie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Monarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Monarchie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Monarchie? resp. jaká je definice termínu Monarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchie, odpověď na dotaz co je to Monarchie?. Víte např. kdo to je Patrik Eliáš? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.