Co je to?
Výraz, termín, definice slova Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Co je to Monarchie? Význam slova

Co znamená termín Monarchie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Monarchie je spojením řeckých slov jeden a vláda. Jedná se tedy o typ vlády, v jejímž čele stojí panovník nebo panovnice (monarcha). Tento monarcha většinou vládne dědičně a doživotně, může však být i volen.
Základní rozdělení typů monarchií je na monarchii absolutní nebo konstituční. V konstitučních monarchiích omezuje moc panovníka ústava nebo parlament. Monarcha v absolutní monarchii vládne bez omezení.


Co je to Monarchie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Monarchie doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Monarchie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: co je to Monarchie?, význam, odborné názvosloví, heslo, co to je, politika, lexikon, co znamená, názvosloví, terminologie, Monarchie, odborný výraz, formulace, přesný výraz, slovo, informace, synonymum, definice


Pojem Monarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Monarchie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monarchie (starořecky μοναρχία monarchía, česky samovláda) je forma vlády ve které je panovník nejvyšším představitelem a symbolem státu a jeho svrchovanosti. Panovník je hlavou státu, a tuto funkci zastává doživotně.
Tradičně je postavení panovníka dědičné. Ve volené monarchii je panovník volen.
V absolutní monarchii náleží panovníkovi neomezená moc, zatímco v konstituční monarchii je moc panovníka omezena ústavou. Monarchie byla nejčastější formou vlády až do 19. století.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Monarchie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Monarchie na Youtube

Najít výraz Monarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Monarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monarchie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Monarchie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Monarchie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Monarchie? resp. co se skrývá pod slovem Monarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchie, odpověď na dotaz co je to Monarchie?. Víte např. kdo to je Sinolog? Znáte a víte kdo je Boromir? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.