Co je to?
Odborný výraz, definice slova Monarchie. Co znamená pojem Monarchie z kategorie Politika?

Co je Monarchie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Monarchie

Monarchie je spojením řeckých slov jeden a vláda. Jedná se tedy o typ vlády, v jejímž čele stojí panovník nebo panovnice (monarcha). Tento monarcha většinou vládne dědičně a doživotně, může však být i volen.
Základní rozdělení typů monarchií je na monarchii absolutní nebo konstituční. V konstitučních monarchiích omezuje moc panovníka ústava nebo parlament. Monarcha v absolutní monarchii vládne bez omezení.


Co je to Monarchie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Monarchie. Co znamená pojem Monarchie z kategorie Politika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Monarchie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: význam, význam slova, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, vysvětlení, co to je, slovník, Monarchie, definice, přesný význam, odborný výraz, termín, politika, co znamená, heslo, názvosloví, slovo


Pojem Monarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Monarchie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Monarchie (starořecky μοναρχία monarchía, česky samovláda) je forma vlády ve které je panovník nejvyšším představitelem a symbolem státu a jeho svrchovanosti. Panovník je hlavou státu, a tuto funkci zastává doživotně.
Tradičně je postavení panovníka dědičné. Ve volené monarchii je panovník volen.
V absolutní monarchii náleží panovníkovi neomezená moc, zatímco v konstituční monarchii je moc panovníka omezena ústavou. Monarchie byla nejčastější formou vlády až do 19. století.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monarchie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Monarchie na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Monarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Monarchie na Google.cz

Najít heslo Monarchie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Monarchie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Monarchie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Monarchie? resp. co přesně znamená slovo Monarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchie, odpověď na dotaz co je to Monarchie?. Víte např. kdo to je Chuligán? Znáte a víte kdo je Jiří X. Doležal? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.