Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kafr?

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.


Co je to Kafr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kafr můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kafr je v kategorii Chemie

Klíčová slova: heslo, lexikon, formulace, Kafr, odborné názvosloví, Chemie, co znamená, definice pojmu, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, informace, význam pojmu, popis, význam slova, význam, přesný výraz, definice


Pojem Kafr je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kafr? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Kafr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kafr ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kafr na Google.cz

Najít slovo Kafr ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kafr ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kafr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kafr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kafr? resp. co to je Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Jindřich Šídlo? Znáte a víte kdo je Ray Charles? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.