Co je to?
Definice výrazu, termínu Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kafr?

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.


Co je to Kafr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kafr patří do sekce chemie

Klíčová slova: význam slova, popis, formulace, co je to Kafr?, lexikon, definice pojmu, co to je, vysvětlení, odborný výraz, význam pojmu, Kafr, pojem, terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví, slovník, definice, slovo


Pojem Kafr je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kafr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Pro více informací o heslu Kafr zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Kafr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kafr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kafr na Youtube

Najít termín Kafr na Google.cz

Zkusit najít heslo Kafr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Kafr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kafr například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Kafr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Mirek Topolánek? Znáte a víte kdo je Mechanik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.