Co je to?
Definice výrazu, termínu Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je Kafr?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kafr

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.


Co je to Kafr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Kafr je v kategorii chemie

Klíčová slova: popis, wiki, formulace, termín, význam, vysvětlení, význam pojmu, pojem, co je to Kafr?, co znamená, heslo, názvosloví, co to je, přesný výraz, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Kafr je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kafr?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Kafr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kafr na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kafr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kafr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kafr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kafr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kafr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Kafr? resp. co znamená výraz Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.