Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kafr

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.


Co je to Kafr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kafr patří do kategorie chemie

Klíčová slova: co je to Kafr?, význam, definice, co znamená, formulace, chemie, informace, přesný výraz, definice pojmu, Kafr, přesný význam, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, heslo, termín, význam slova, význam pojmu


Pojem Kafr je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kafr?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Více informací o pojmu Kafr lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Kafr na Google.cz

Zkusit najít termín Kafr ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kafr ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kafr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kafr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kafr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kafr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kafr? resp. co znamená slovo Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Disident? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kafr hledat i v jiných kategoriích (než chemie) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.