Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Co je to Kafr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kafr

Kafr je látka, která se dříve získávala ze dřeva tropického stromu kafrovníku, dnes se nejčastěji vyrábí synteticky. Využívá se v kosmetice, jako repelent proti hmyzu, v lékařství jako přísada do mastí (urychluje léčbu zánětu) a dokonce i v pyrotechnice. Kafr je aromatický.


Co je to Kafr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kafr. Co znamená odborný pojem Kafr z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kafr s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Kafr patří do kategorie chemie

Klíčová slova: odborný výraz, popis, termín, formulace, pojem, terminologie, wiki, lexikon, názvosloví, terminus technicus, co je to Kafr?, vysvětlení, význam slova, slovník, co znamená, přesný význam, Kafr, slovo


Pojem Kafr je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kafr?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kafr (1,7,7-trimethylbicyklo[2.2.1]heptan-2-on) je přírodní látka získávaná původně ze dřeva stromu kafrovníku (Cinnamomum camphora). Je obsažen také v bornejském stromu Dryobalanops aromatica, v silici bazalky, rozmarýny lékařské, šalvěje lékařské, v mrkvi atd. V současnosti se vyrábí i synteticky. Z chemického hlediska jde o monoterpen.

Hledejte pojem Kafr v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kafr ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kafr na Youtube

Zkusit najít slovo Kafr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kafr ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kafr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kafr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kafr například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co to je Kafr? resp. jaká je definice termínu Kafr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kafr, odpověď na dotaz co je to Kafr?. Víte např. kdo to je Meteorolog? Znáte a víte kdo je Tatiana Pauhofová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.