Co je to?
Výraz, termín, definice slova Facebook. Co znamená odborný pojem Facebook z kategorie Internet?

Co je to Facebook? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Facebook?

Facebook je jedna z největších sociálních sítí na světě. Slouží ke komunikaci mezi uživateli, seznámení, budování vztahů, sdílení různých dat a také k zábavě. Facebook má již přes miliardu uživatelů a funguje v 68 jazycích.
Do systému facebook je nutná registrace, poté může uživatel vyplnit svůj profil a zapojovat se do různých skupin a rozšiřovat kontakty. Uživatelé spolu komunikují pomocí zpráv nebo v diskusích a diskusních fórech. Mohou sdílet také své fotografie a videa, posílat si virtuální dárky, inzerovat a využívat dalších možností facebooku.


Co je to Facebook? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Facebook. Co znamená odborný pojem Facebook z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Facebook? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Facebook patří do sekce internet

Klíčová slova: informace, synonymum, význam slova, co to je, Facebook, odborný výraz, přesný výraz, heslo, slovník, význam pojmu, co je to Facebook?, význam, terminologie, internet, slovo, terminus technicus, wiki, pojem


Pojem Facebook je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Facebook? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Facebook (výslovnost v angličtině IPA, fejsbuk) je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými 2 miliardami aktivních uživatelů (červen 2017) je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do sedmdesáti tří jazyků. Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Facebook ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Facebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Facebook ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Facebook na Youtube

Najít heslo Facebook ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Facebook na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Facebook například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Facebook? resp. jaká je definice slova Facebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facebook, odpověď na dotaz co je to Facebook?. Víte např. kdo to je Masochista? Znáte a víte kdo je Nihilista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.