Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Facebook. Co znamená pojem Facebook z kategorie Internet?

Co to je Facebook? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Facebook?

Facebook je jedna z největších sociálních sítí na světě. Slouží ke komunikaci mezi uživateli, seznámení, budování vztahů, sdílení různých dat a také k zábavě. Facebook má již přes miliardu uživatelů a funguje v 68 jazycích.
Do systému facebook je nutná registrace, poté může uživatel vyplnit svůj profil a zapojovat se do různých skupin a rozšiřovat kontakty. Uživatelé spolu komunikují pomocí zpráv nebo v diskusích a diskusních fórech. Mohou sdílet také své fotografie a videa, posílat si virtuální dárky, inzerovat a využívat dalších možností facebooku.


Co je to Facebook? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Facebook. Co znamená pojem Facebook z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Facebook? s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Facebook je v sekci internet

Klíčová slova: internet, popis, informace, vysvětlení, význam, wiki, terminologie, heslo, odborný výraz, Facebook, co to je, význam slova, slovo, internet, pojem, význam pojmu, názvosloví, termín


Pojem Facebook je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Facebook? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Facebook (výslovnost v angličtině IPA, fejsbuk) je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými 2 miliardami aktivních uživatelů (červen 2017) je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do sedmdesáti tří jazyků. Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.

Více informací o pojmu Facebook lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Facebook ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Facebook na Google.cz

Zkusit najít výraz Facebook ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Facebook ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Facebook ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Facebook ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Facebook například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Facebook? resp. co znamená výraz Facebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facebook, odpověď na dotaz co je to Facebook?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Manažer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Facebook v jiné sekci než internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.