Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rukojeť. Co znamená odborný pojem Rukojeť z kategorie Nástroje?

Co je to Rukojeť? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rukojeť?

Rukojeť je název té části nástroje či přístroje, kterou se předmět ovládá nebo za kterou se drží. Je známá již od historického vzniku prvotních nástrojů a je i součástí moderních technologií. Základní typy rukojetí jsou tři – kulatá, dlouhá či krátká. S dlouhou rukojetí se setkáváme především v oblasti zemědělství, zahrádkářství, chovatelství nebo v stavebnictví. Častými nástroji s rukojetí jsou například hrábě, rýč, lopata a další. Předmět, se kterým se pracuje, bývá ve větší vzdálenosti.
Rukojeť bývá tyč ze dřeva. Ta se zasazuje do další části nástroje. Označuje se také jako násada. Její povrch musí být dostatečně upraven, aby při práci nedošlo k poranění pokožky. Druhý konec rukojeti se někdy pro lepší držení zakončuje dalším kusem tyče, takzvaným téčkem. Nejčastější a nejuniverzálnějším typem rukojeti je rukojeť krátká. Ta se nazývá topůrko. Oproti tomu je kulatá rukojeť nejméně častá. Materiálem pro zhotovení bývá většinou dřevo, kov, plast apod.


Co je to Rukojeť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rukojeť. Co znamená odborný pojem Rukojeť z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rukojeť? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Rukojeť je v kategorii nástroje

Klíčová slova: význam, co je to Rukojeť?, informace, popis, wiki, formulace, význam slova, nástroje, přesný význam, lexikon, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, pojem, nástroje, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Rukojeť je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rukojeť? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rukojeť je část nástroje nebo přístroje sloužící k jeho držení a ovládání. Používá se velmi hojně od vzniku prvních nástrojů až po dnešní moderní technologie.
Rukojeti bývají nejčastěji vyrobeny ze dřeva, plastu,kovu nebo z jiných odlehčených materiálů.

Další informační zdroje o slovu Rukojeť

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rukojeť ve Wikimedia Commons

Najít pojem Rukojeť ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rukojeť ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Rukojeť ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Rukojeť ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Rukojeť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rukojeť například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Rukojeť? resp. jaká je definice termínu Rukojeť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukojeť, odpověď na dotaz co je to Rukojeť?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Mary Poppins? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?