Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rukojeť. Co znamená odborný pojem Rukojeť z kategorie Nástroje?

Co je Rukojeť? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rukojeť

Rukojeť je název té části nástroje či přístroje, kterou se předmět ovládá nebo za kterou se drží. Je známá již od historického vzniku prvotních nástrojů a je i součástí moderních technologií. Základní typy rukojetí jsou tři – kulatá, dlouhá či krátká. S dlouhou rukojetí se setkáváme především v oblasti zemědělství, zahrádkářství, chovatelství nebo v stavebnictví. Častými nástroji s rukojetí jsou například hrábě, rýč, lopata a další. Předmět, se kterým se pracuje, bývá ve větší vzdálenosti.
Rukojeť bývá tyč ze dřeva. Ta se zasazuje do další části nástroje. Označuje se také jako násada. Její povrch musí být dostatečně upraven, aby při práci nedošlo k poranění pokožky. Druhý konec rukojeti se někdy pro lepší držení zakončuje dalším kusem tyče, takzvaným téčkem. Nejčastější a nejuniverzálnějším typem rukojeti je rukojeť krátká. Ta se nazývá topůrko. Oproti tomu je kulatá rukojeť nejméně častá. Materiálem pro zhotovení bývá většinou dřevo, kov, plast apod.


Co je to Rukojeť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rukojeť. Co znamená odborný pojem Rukojeť z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rukojeť? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Rukojeť je v kategorii nástroje

Klíčová slova: termín, popis, slovo, slovník, význam, definice, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, co znamená, formulace, lexikon, význam slova, co to je, informace, vysvětlení, terminologie


Pojem Rukojeť je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rukojeť? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rukojeť je část nástroje nebo přístroje sloužící k jeho držení a ovládání. Používá se velmi hojně od vzniku prvních nástrojů až po dnešní moderní technologie.
Rukojeti bývají nejčastěji vyrobeny ze dřeva, plastu,kovu nebo z jiných odlehčených materiálů.

Další informační zdroje o slovu Rukojeť

Zkusit najít slovo Rukojeť ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Rukojeť ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rukojeť na Youtube

Hledat pojem Rukojeť na Google.cz

Hledat heslo Rukojeť ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rukojeť ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rukojeť například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Rukojeť? resp. jaká je definice slova Rukojeť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukojeť, odpověď na dotaz co je to Rukojeť?. Víte např. kdo to je Wrestler? Znáte a víte kdo je Athéna? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?