Co je to?
Definice výrazu, termínu Rukojeť. Co znamená odborný pojem Rukojeť z kategorie Nástroje?

Co je to Rukojeť? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rukojeť?

Rukojeť je název té části nástroje či přístroje, kterou se předmět ovládá nebo za kterou se drží. Je známá již od historického vzniku prvotních nástrojů a je i součástí moderních technologií. Základní typy rukojetí jsou tři – kulatá, dlouhá či krátká. S dlouhou rukojetí se setkáváme především v oblasti zemědělství, zahrádkářství, chovatelství nebo v stavebnictví. Častými nástroji s rukojetí jsou například hrábě, rýč, lopata a další. Předmět, se kterým se pracuje, bývá ve větší vzdálenosti.
Rukojeť bývá tyč ze dřeva. Ta se zasazuje do další části nástroje. Označuje se také jako násada. Její povrch musí být dostatečně upraven, aby při práci nedošlo k poranění pokožky. Druhý konec rukojeti se někdy pro lepší držení zakončuje dalším kusem tyče, takzvaným téčkem. Nejčastější a nejuniverzálnějším typem rukojeti je rukojeť krátká. Ta se nazývá topůrko. Oproti tomu je kulatá rukojeť nejméně častá. Materiálem pro zhotovení bývá většinou dřevo, kov, plast apod.


Co je to Rukojeť? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rukojeť. Co znamená odborný pojem Rukojeť z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rukojeť? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rukojeť je v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, heslo, termín, popis, co to je, informace, terminologie, slovo, Nástroje, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, názvosloví, lexikon, definice pojmu, co je to Rukojeť?


Pojem Rukojeť je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rukojeť? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rukojeť je část nástroje nebo přístroje sloužící k jeho držení a ovládání. Používá se velmi hojně od vzniku prvních nástrojů až po dnešní moderní technologie.
Rukojeti bývají nejčastěji vyrobeny ze dřeva, plastu,kovu nebo z jiných odlehčených materiálů.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Rukojeť na Google.cz

Zkusit najít výraz Rukojeť ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rukojeť ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Rukojeť ve Wikizdrojích

Najít termín Rukojeť ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Rukojeť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rukojeť například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rukojeť? resp. co se skrývá pod slovem Rukojeť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rukojeť, odpověď na dotaz co je to Rukojeť?. Víte např. kdo to je Štětka? Znáte a víte kdo je Pavel Bělobrádek? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?