Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je to Manko? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Manko?

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.


Co je to Manko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Manko) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Manko patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, wiki, termín, význam slova, odborné názvosloví, definice, co znamená, Manko, Účetnictví, Účetnictví, přesný výraz, slovo, vysvětlení, co to je, definice pojmu, co je to Manko?, význam pojmu, synonymum


Pojem Manko je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Manko?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Termín manko se používá pro stav, kdy je fyzická inventura nižší než účetní. V tom případě vzniká záporný rozdíl a škoda.
Mohou vzniknout dva typy manka:
1. V normě – počítá se z objemu výdeje suroviny či zboží. Není způsobená chybou zaměstnance.
2. Nad normou – zodpovědnost nese odpovědná osoba, která musí zaměstnavateli tento rozdíl zaplatit. Zaměstnavatel má právo strhnout z platu zaměstnanci až 4,5 násobek průměrné mzdy, musí mu však ponechat životní minimum. Toto však neplatí, pokud zaměstnanec má uzavřenu hmotnou odpovědnost. Pak hradí celou škodu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Manko ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Manko ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Manko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Manko ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Manko ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Manko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Manko například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Manko? resp. co znamená výraz Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Michal Kováč? Znáte a víte kdo je Karel Fiala? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.