Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je to Manko? Význam slova

Co znamená termín Manko? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.


Co je to Manko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Manko? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Manko je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, přesný význam, popis, pojem, vysvětlení, přesný výraz, termín, definice, odborný výraz, význam, wiki, informace, slovník, Manko, lexikon, heslo, co znamená


Pojem Manko je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Manko ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Manko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Manko na Google.cz

Najít pojem Manko ve Wikislovníku

Hledat pojem Manko ve Wikipedii

Vyhledat pojem Manko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Manko například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Manko? resp. co vlastně znamená slovo Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Cenzor? Znáte a víte kdo je Génius? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Manko hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.