Co je to?
Definice výrazu, termínu Manko. Co znamená odborný pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je Manko? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Manko?

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.


Co je to Manko? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Manko. Co znamená odborný pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Manko s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Manko je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co znamená, slovo, vysvětlení, synonymum, význam slova, pojem, odborný výraz, formulace, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, termín, wiki, slovník, co je to Manko?, Účetnictví, význam, Manko


Pojem Manko je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Manko dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termín manko se používá pro stav, kdy je fyzická inventura nižší než účetní. V tom případě vzniká záporný rozdíl a škoda.
Mohou vzniknout dva typy manka:
1. V normě – počítá se z objemu výdeje suroviny či zboží. Není způsobená chybou zaměstnance.
2. Nad normou – zodpovědnost nese odpovědná osoba, která musí zaměstnavateli tento rozdíl zaplatit. Zaměstnavatel má právo strhnout z platu zaměstnanci až 4,5 násobek průměrné mzdy, musí mu však ponechat životní minimum. Toto však neplatí, pokud zaměstnanec má uzavřenu hmotnou odpovědnost. Pak hradí celou škodu.

Jiné informační zdroje o pojmu Manko

Zkusit najít heslo Manko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Manko na Google.cz

Najít výraz Manko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Manko ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Manko ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Manko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Manko například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Manko? resp. co přesně označuje termín Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Jarmila Loukotková? Znáte a víte kdo je Michael Moore? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.