Co je to?
Definice výrazu, termínu Manko. Co znamená odborný pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je to Manko? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Manko?

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.


Co je to Manko? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Manko. Co znamená odborný pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Manko patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: terminus technicus, význam, heslo, co to je, slovník, odborné názvosloví, slovo, pojem, terminologie, synonymum, přesný význam, Účetnictví, formulace, význam pojmu, popis, odborný výraz, wiki, informace


Pojem Manko je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Manko? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Termín manko se používá pro stav, kdy je fyzická inventura nižší než účetní. V tom případě vzniká záporný rozdíl a škoda.
Mohou vzniknout dva typy manka:
1. V normě – počítá se z objemu výdeje suroviny či zboží. Není způsobená chybou zaměstnance.
2. Nad normou – zodpovědnost nese odpovědná osoba, která musí zaměstnavateli tento rozdíl zaplatit. Zaměstnavatel má právo strhnout z platu zaměstnanci až 4,5 násobek průměrné mzdy, musí mu však ponechat životní minimum. Toto však neplatí, pokud zaměstnanec má uzavřenu hmotnou odpovědnost. Pak hradí celou škodu.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Manko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Manko ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Manko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manko ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Manko ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Manko ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Manko například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Manko? resp. co se přesně ukrývá za slovem Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Karlos Vémola? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Manko hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.