Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je to Manko? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Manko

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.


Co je to Manko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Manko s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Manko je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co to je, terminologie, vysvětlení, slovo, terminus technicus, formulace, význam pojmu, odborný výraz, heslo, přesný výraz, slovník, termín, wiki, pojem, význam, co znamená, význam slova, Manko


Pojem Manko je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Manko píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Termín manko se používá pro stav, kdy je fyzická inventura nižší než účetní. V tom případě vzniká záporný rozdíl a škoda.
Mohou vzniknout dva typy manka:
1. V normě – počítá se z objemu výdeje suroviny či zboží. Není způsobená chybou zaměstnance.
2. Nad normou – zodpovědnost nese odpovědná osoba, která musí zaměstnavateli tento rozdíl zaplatit. Zaměstnavatel má právo strhnout z platu zaměstnanci až 4,5 násobek průměrné mzdy, musí mu však ponechat životní minimum. Toto však neplatí, pokud zaměstnanec má uzavřenu hmotnou odpovědnost. Pak hradí celou škodu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Manko ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Manko ve Wikislovníku

Hledat termín Manko ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Manko na Youtube

Vyhledat slovo Manko na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manko ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Manko například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Manko? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Svatá Trojice? Znáte a víte kdo je Švica? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.