Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Co je to Manko? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Manko?

Manko je označení stavu, který byl zjištěn inventarizací a je při něm vyšší účetní stav majetku než stav skutečný. Manko se označuje také jako schodek a může být zaviněné nebo nezaviněné.
Nezaviněné manko zahrnuje přirozené úbytky způsobené například vysycháním a podobně. Procento úbytků je dáno normou. Zaviněné manko je způsobeno například odcizením nebo zanedbáním a je za něj zodpovědná konkrétní osoba.


Co je to Manko? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manko. Co znamená pojem Manko z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Manko sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Manko je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, synonymum, heslo, formulace, definice, význam slova, co to je, wiki, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, informace, definice pojmu, terminologie, lexikon, význam, Účetnictví


Pojem Manko je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Manko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Manko ve Wikislovníku

Hledat slovo Manko ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manko ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Manko na Youtube

Zkusit najít výraz Manko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Manko například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Manko? resp. jaký je přesný význam slova Manko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manko, odpověď na dotaz co je to Manko?. Víte např. kdo to je Michaela Šojdrová? Znáte a víte kdo je Génius? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.