Co je to?
Odborný výraz, definice slova Carving. Co znamená pojem Carving z kategorie Sport?

Co je to Carving? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Carving

Carving je lyžařská technika a druh sjezdového lyžování. Je založený na jízdě po hranách, carvování, při níž se využívá aktivně jak vnitřní, tak vnější lyže. Lyže mají speciální tvar a materiál uzpůsobený tak, aby se samy lehce přizpůsobovaly zatáčení. Lyžaři stačí správně zahranit a lyže už samy navádějí do oblouku.
Carvingový tvar lyží znamená, že špička i pata lyží jsou podstatně širší než samotný střed lyže a lyže jsou kratší. Při této technice se neužívá smyků, takže za lyžařem zůstávají na sněhu jen vyjeté koleje. Jedná se o styl, který je vhodný i pro začátečníky, základy jsou velice jednoduché. Carvingové lyže se širokou špičkou se lépe vedou do zatáček, zastavení je snadné. Velkou výhodou je i vysoká stabilita.


Co je to Carving? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Carving. Co znamená pojem Carving z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Carving? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Carving je v sekci Sport

Klíčová slova: wiki, heslo, význam slova, význam, přesný význam, popis, slovník, vysvětlení, pojem, názvosloví, Sport, formulace, co znamená, slovo, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, Carving


Pojem Carving je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Carving v následujících vyhledávačích

Hledat termín Carving ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Carving ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carving ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Carving na Google.cz

Hledat pojem Carving ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carving ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Carving například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Carving? resp. co se skrývá pod slovem Carving? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carving, odpověď na dotaz co je to Carving?. Víte např. kdo to je Rejžek? Znáte a víte kdo je Dita Charanzová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.