Co je to?
Definice výrazu Carving. Co znamená odborný pojem Carving z kategorie Sport?

Co to je Carving? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Carving?

Carving je lyžařská technika a druh sjezdového lyžování. Je založený na jízdě po hranách, carvování, při níž se využívá aktivně jak vnitřní, tak vnější lyže. Lyže mají speciální tvar a materiál uzpůsobený tak, aby se samy lehce přizpůsobovaly zatáčení. Lyžaři stačí správně zahranit a lyže už samy navádějí do oblouku.
Carvingový tvar lyží znamená, že špička i pata lyží jsou podstatně širší než samotný střed lyže a lyže jsou kratší. Při této technice se neužívá smyků, takže za lyžařem zůstávají na sněhu jen vyjeté koleje. Jedná se o styl, který je vhodný i pro začátečníky, základy jsou velice jednoduché. Carvingové lyže se širokou špičkou se lépe vedou do zatáček, zastavení je snadné. Velkou výhodou je i vysoká stabilita.


Co je to Carving? Význam slova, termín, Definice výrazu Carving. Co znamená odborný pojem Carving z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Carving? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Carving patří do sekce sport

Klíčová slova: co to je, definice, terminus technicus, sport, význam slova, lexikon, popis, přesný výraz, co je to Carving?, sport, co znamená, pojem, slovník, názvosloví, slovo, termín, definice pojmu, Carving


Pojem Carving je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Carving na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carving ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carving ve Wikimedia Commons

Najít heslo Carving ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Carving ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Carving ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Carving například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Carving? resp. co vlastně znamená slovo Carving? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carving, odpověď na dotaz co je to Carving?. Víte např. kdo to je Hydra? Znáte a víte kdo je Petr Vydra? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.