Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carving. Co znamená odborný pojem Carving z kategorie Sport?

Co je to Carving? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Carving

Carving je lyžařská technika a druh sjezdového lyžování. Je založený na jízdě po hranách, carvování, při níž se využívá aktivně jak vnitřní, tak vnější lyže. Lyže mají speciální tvar a materiál uzpůsobený tak, aby se samy lehce přizpůsobovaly zatáčení. Lyžaři stačí správně zahranit a lyže už samy navádějí do oblouku.
Carvingový tvar lyží znamená, že špička i pata lyží jsou podstatně širší než samotný střed lyže a lyže jsou kratší. Při této technice se neužívá smyků, takže za lyžařem zůstávají na sněhu jen vyjeté koleje. Jedná se o styl, který je vhodný i pro začátečníky, základy jsou velice jednoduché. Carvingové lyže se širokou špičkou se lépe vedou do zatáček, zastavení je snadné. Velkou výhodou je i vysoká stabilita.


Co je to Carving? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carving. Co znamená odborný pojem Carving z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Carving můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Carving je v sekci sport

Klíčová slova: sport, popis, slovo, termín, lexikon, slovník, co je to Carving?, význam, formulace, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, pojem, přesný význam, definice, sport


Pojem Carving je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Carving hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Carving na Google.cz

Vyhledat termín Carving ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carving ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Carving ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Carving ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Carving ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Carving například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Carving? resp. co znamená slovo Carving? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carving, odpověď na dotaz co je to Carving?. Víte např. kdo to je Vojtěch Dyk? Znáte a víte kdo je Kvalitář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.