Co je to?
Definice výrazu Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Co to je Sushi? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sushi?

Sushi je pokrm, který pochází již ze 7. století. K většímu rozšíření a vývoji sushi došlo ve století 15., kdy se v Japonsku rýže začala kombinovat s rybou. Později se k rýži začal přidávat rýžový ocet, což urychlilo proces kvašení, takže sushi lze jíst ihned po přípravě.
Sushi má dnes bezpočet druhů, pro jeho přípravu se požívá jako základ sushi rýže, mořská řasa a ryba, zelenina, sójová omáčka, rýžový ocet, mořské plody, ovoce, zázvor, houby a další ingredience podle fantazie a chuti.


Co je to Sushi? Význam slova, termín, Definice výrazu Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sushi můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sushi je v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminologie, význam slova, názvosloví, přesný výraz, synonymum, pojem, Jídlo, terminus technicus, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, co znamená, význam, co je to Sushi?, Sushi, odborný výraz, Jídlo, význam pojmu


Pojem Sushi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sushi? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Suši (sushi) (japonsky: 寿司) je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální sladkokyselou omáčkou sušinoko připravenou k tomuto účelu. Také slovo suši v doslovném překladu z japonštiny znamená „kyselá chut´“.

Japonské Sushi

Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay
Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Sushi v následujících vyhledávačích

Najít heslo Sushi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Sushi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sushi na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sushi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sushi ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sushi ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sushi například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Sushi? resp. jaký je význam slova Sushi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sushi, odpověď na dotaz co je to Sushi?. Víte např. kdo to je Oportunista? Znáte a víte kdo je Robert Fisk? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.