Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Co je to Sushi? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sushi?

Sushi je pokrm, který pochází již ze 7. století. K většímu rozšíření a vývoji sushi došlo ve století 15., kdy se v Japonsku rýže začala kombinovat s rybou. Později se k rýži začal přidávat rýžový ocet, což urychlilo proces kvašení, takže sushi lze jíst ihned po přípravě.
Sushi má dnes bezpočet druhů, pro jeho přípravu se požívá jako základ sushi rýže, mořská řasa a ryba, zelenina, sójová omáčka, rýžový ocet, mořské plody, ovoce, zázvor, houby a další ingredience podle fantazie a chuti.


Co je to Sushi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Sushi se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, odborný výraz, definice, Sushi, terminologie, význam slova, formulace, definice pojmu, lexikon, co znamená, jídlo, slovník, názvosloví, synonymum, co to je, jídlo, přesný výraz


Pojem Sushi je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sushi? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Suši (sushi) (japonsky: 寿司) je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální sladkokyselou omáčkou sušinoko připravenou k tomuto účelu. Také slovo suši v doslovném překladu z japonštiny znamená „kyselá chut´“.

Japonské Sushi

Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay
Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Sushi lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Sushi ve Wikislovníku

Najít pojem Sushi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sushi ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sushi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sushi na Youtube

Zkusit najít heslo Sushi na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sushi například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sushi? resp. co znamená Sushi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sushi, odpověď na dotaz co je to Sushi?. Víte např. kdo to je Daniela Drtinová? Znáte a víte kdo je Erik Tabery? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Sushi hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.