Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Co je to Sushi? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sushi?

Sushi je pokrm, který pochází již ze 7. století. K většímu rozšíření a vývoji sushi došlo ve století 15., kdy se v Japonsku rýže začala kombinovat s rybou. Později se k rýži začal přidávat rýžový ocet, což urychlilo proces kvašení, takže sushi lze jíst ihned po přípravě.
Sushi má dnes bezpočet druhů, pro jeho přípravu se požívá jako základ sushi rýže, mořská řasa a ryba, zelenina, sójová omáčka, rýžový ocet, mořské plody, ovoce, zázvor, houby a další ingredience podle fantazie a chuti.


Co je to Sushi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Sushi patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Sushi?, názvosloví, terminologie, wiki, význam, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, popis, terminus technicus, slovník, informace, co znamená, termín, lexikon, co to je


Pojem Sushi je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sushi dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Suši (sushi) (japonsky: 寿司) je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální sladkokyselou omáčkou sušinoko připravenou k tomuto účelu. Také slovo suši v doslovném překladu z japonštiny znamená „kyselá chut´“.

Japonské Sushi

Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay
Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sushi ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Sushi ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sushi ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Sushi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sushi na Youtube

Najít slovo Sushi ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sushi například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sushi? resp. co označuje slovo Sushi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sushi, odpověď na dotaz co je to Sushi?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Alexandra Mynářová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sushi v jiné sekci než jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.