Co je to?
Definice výrazu, termínu Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Co je Sushi? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sushi?

Sushi je pokrm, který pochází již ze 7. století. K většímu rozšíření a vývoji sushi došlo ve století 15., kdy se v Japonsku rýže začala kombinovat s rybou. Později se k rýži začal přidávat rýžový ocet, což urychlilo proces kvašení, takže sushi lze jíst ihned po přípravě.
Sushi má dnes bezpočet druhů, pro jeho přípravu se požívá jako základ sushi rýže, mořská řasa a ryba, zelenina, sójová omáčka, rýžový ocet, mořské plody, ovoce, zázvor, houby a další ingredience podle fantazie a chuti.


Co je to Sushi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sushi? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Sushi je v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, definice, co to je, jídlo, názvosloví, popis, význam pojmu, termín, terminologie, vysvětlení, pojem, co znamená, lexikon, odborné názvosloví, slovník, význam slova, význam, přesný výraz


Pojem Sushi je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sushi? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Suši (sushi) (japonsky: 寿司) je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální sladkokyselou omáčkou sušinoko připravenou k tomuto účelu. Také slovo suši v doslovném překladu z japonštiny znamená „kyselá chut´“.

Japonské Sushi

Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay
Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat slovo Sushi ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sushi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Sushi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Sushi ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Sushi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Sushi na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sushi například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sushi? resp. co přesně označuje termín Sushi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sushi, odpověď na dotaz co je to Sushi?. Víte např. kdo to je Dezolát? Znáte a víte kdo je Marcela Augustová? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Sushi i v jiné sekci než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.