Co je to?
Definice výrazu Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Co to je Sushi? Význam slova

Co znamená termín Sushi? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sushi je pokrm, který pochází již ze 7. století. K většímu rozšíření a vývoji sushi došlo ve století 15., kdy se v Japonsku rýže začala kombinovat s rybou. Později se k rýži začal přidávat rýžový ocet, což urychlilo proces kvašení, takže sushi lze jíst ihned po přípravě.
Sushi má dnes bezpočet druhů, pro jeho přípravu se požívá jako základ sushi rýže, mořská řasa a ryba, zelenina, sójová omáčka, rýžový ocet, mořské plody, ovoce, zázvor, houby a další ingredience podle fantazie a chuti.


Co je to Sushi? Význam slova, termín, Definice výrazu Sushi. Co znamená odborný pojem Sushi z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sushi? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sushi je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: informace, názvosloví, definice, pojem, terminus technicus, slovo, odborný výraz, termín, význam pojmu, vysvětlení, slovník, přesný výraz, co znamená, význam, popis, wiki, co je to Sushi?, význam slova


Pojem Sushi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sushi? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Suši (sushi) (japonsky: 寿司) je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální sladkokyselou omáčkou sušinoko připravenou k tomuto účelu. Také slovo suši v doslovném překladu z japonštiny znamená „kyselá chut´“.

Japonské Sushi

Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay
Tradiční japonské sushi. Autor: Bruno Marques Bru, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Sushi ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sushi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Sushi ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Sushi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sushi na Youtube

Hledat pojem Sushi ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sushi například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sushi? resp. jaká je definice termínu Sushi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sushi, odpověď na dotaz co je to Sushi?. Víte např. kdo to je Chytrolín? Znáte a víte kdo je Adam Černý? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Sushi hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.