Co je to?
Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Co je to Word? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Word

Word je asi nejrozšířenějším textovým editorem. Spadá do skupiny programů Microsoft Office pro operační systém Windows. Word umožňuje tvorbu a nejrůznější úpravy psaného textu, do kterého lze vkládat různé objekty jako třeba obrázky, grafy nebo makra. Vytvořené soubory mají koncovku .doc nebo .docx. Existují i jiné textové editory, které formát .doc podporují - například volně šiřitelný program Writer z balíku Apache OpenOffice nebo z balíku LibreOffice.


Co je to Word? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Word je v sekci Software

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, přesný význam, co je to Word?, heslo, názvosloví, Software, lexikon, slovo, co to je, vysvětlení, slovník, pojem, co znamená, význam pojmu, synonymum, terminus technicus, definice


Pojem Word je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Word? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho první verzi vytvořil v roce 1983 programátor Richard Brodie pro společnost IBM (tato verze běžela pod operačním systémem DOS). Následovala mj. verze pro Macintosh (1984) a roku 1989 byl vytvořen první Word běžící pod OS Microsoft Windows.

Pro více informací o heslu Word zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Word ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Word ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Word ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Word ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Word ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Word na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Word například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Word? resp. co označuje slovo Word? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Word, odpověď na dotaz co je to Word?. Víte např. kdo to je Filip Hronek? Znáte a víte kdo je Mluvčí? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.