Co je to?
Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Co je to Word? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Word

Word je asi nejrozšířenějším textovým editorem. Spadá do skupiny programů Microsoft Office pro operační systém Windows. Word umožňuje tvorbu a nejrůznější úpravy psaného textu, do kterého lze vkládat různé objekty jako třeba obrázky, grafy nebo makra. Vytvořené soubory mají koncovku .doc nebo .docx. Existují i jiné textové editory, které formát .doc podporují - například volně šiřitelný program Writer z balíku Apache OpenOffice nebo z balíku LibreOffice.


Co je to Word? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Word? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Word se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: co to je, popis, heslo, význam, pojem, význam pojmu, co je to Word?, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, slovo, terminologie, slovník, Word, wiki, terminus technicus


Pojem Word je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Word? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho první verzi vytvořil v roce 1983 programátor Richard Brodie pro společnost IBM (tato verze běžela pod operačním systémem DOS). Následovala mj. verze pro Macintosh (1984) a roku 1989 byl vytvořen první Word běžící pod OS Microsoft Windows.

Další zdroje informací o slovu Word

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Word ve Wikimedia Commons

Najít heslo Word ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Word ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Word ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Word ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Word ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Word například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Word? resp. co je to Word? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Word, odpověď na dotaz co je to Word?. Víte např. kdo to je Finanční poradce? Znáte a víte kdo je Hasič? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.