Co je to?
Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Co je to Word? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Word

Word je asi nejrozšířenějším textovým editorem. Spadá do skupiny programů Microsoft Office pro operační systém Windows. Word umožňuje tvorbu a nejrůznější úpravy psaného textu, do kterého lze vkládat různé objekty jako třeba obrázky, grafy nebo makra. Vytvořené soubory mají koncovku .doc nebo .docx. Existují i jiné textové editory, které formát .doc podporují - například volně šiřitelný program Writer z balíku Apache OpenOffice nebo z balíku LibreOffice.


Co je to Word? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Word? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Word je v sekci Software

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, přesný význam, popis, slovník, Software, pojem, definice, informace, vysvětlení, terminologie, Word, formulace, lexikon, termín


Pojem Word je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Word? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho první verzi vytvořil v roce 1983 programátor Richard Brodie pro společnost IBM (tato verze běžela pod operačním systémem DOS). Následovala mj. verze pro Macintosh (1984) a roku 1989 byl vytvořen první Word běžící pod OS Microsoft Windows.

Více informací o pojmu Word lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Word ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Word na Google.cz

Najít heslo Word ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Word na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Word ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Word ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Word například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Word? resp. jaký je přesný význam slova Word? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Word, odpověď na dotaz co je to Word?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Havíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.