Co je to?
Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Co je to Word? Význam slova

Co znamená termín Word? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Word je asi nejrozšířenějším textovým editorem. Spadá do skupiny programů Microsoft Office pro operační systém Windows. Word umožňuje tvorbu a nejrůznější úpravy psaného textu, do kterého lze vkládat různé objekty jako třeba obrázky, grafy nebo makra. Vytvořené soubory mají koncovku .doc nebo .docx. Existují i jiné textové editory, které formát .doc podporují - například volně šiřitelný program Writer z balíku Apache OpenOffice nebo z balíku LibreOffice.


Co je to Word? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Word. Co znamená pojem Word z kategorie Software?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Word doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Word se nachází v sekci Software

Klíčová slova: synonymum, Word, termín, co znamená, co je to Word?, popis, význam pojmu, terminus technicus, názvosloví, heslo, slovo, přesný výraz, co to je, terminologie, odborné názvosloví, Software, formulace, definice


Pojem Word je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Word? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho první verzi vytvořil v roce 1983 programátor Richard Brodie pro společnost IBM (tato verze běžela pod operačním systémem DOS). Následovala mj. verze pro Macintosh (1984) a roku 1989 byl vytvořen první Word běžící pod OS Microsoft Windows.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Word na Youtube

Najít termín Word ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Word ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Word ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Word ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Word ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Word například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Word? resp. co znamená Word? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Word, odpověď na dotaz co je to Word?. Víte např. kdo to je Martin Veselovský? Znáte a víte kdo je Hasič? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.