Co je to?
Výraz, termín, definice slova Špecle. Co znamená odborný pojem Špecle z kategorie Jídlo?

Co je to Špecle? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Špecle

Špecle jsou přílohou, pocházející z německy mluvících zemí. Jde o vaječné noky či nudle, které slouží jako příloha nebo mohou být i hlavním jídlem, například se slaninou, špenátem nebo ve sladké úpravě.
Při jejich přípravě se nepoužívají brambory. Připravují se přelitím těsta přes speciální síto do předem osolené vroucí vody. Hotové jsou rychle, ihned poté, co vyplavou. Špecle se prodávají většinou předvařené, takže příprava je snadná.


Co je to Špecle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Špecle. Co znamená odborný pojem Špecle z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Špecle? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Špecle je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, jídlo, definice, synonymum, informace, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, formulace, definice pojmu, slovo, jídlo, odborný výraz, terminologie, heslo, názvosloví, wiki


Pojem Špecle je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Špecle?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Špecle (z německého Spätzle) jsou vaječné nudle nebo noky užívané v jihoněmecké, jihorakouské, švýcarské, maďarské, alsaské a jihotyrolské kuchyni. V některých případech se špecle rozlišují podle tvaru, podlouhlým nudlím se v němčině říká Spatzen a kulatým nokům Knöpfle. Podávají se jako příloha, případně samostatně se špenátem, se slaninou nebo na sladko. Na rozdíl od slovenských halušek neobsahují brambory.

Špecle

Chutné jídlo s přílohou ve formě špeclí. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Chutné jídlo s přílohou ve formě špeclí. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špecle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Špecle ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Špecle ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Špecle ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Špecle na Google.cz

Vyhledat pojem Špecle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Špecle například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Špecle? resp. co znamená slovo Špecle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špecle, odpověď na dotaz co je to Špecle?. Víte např. kdo to je Jakub Janda? Znáte a víte kdo je Jana Volfová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.