Co je to?
Výraz, termín, definice slova Špecle. Co znamená odborný pojem Špecle z kategorie Jídlo?

Co je to Špecle? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Špecle?

Špecle jsou přílohou, pocházející z německy mluvících zemí. Jde o vaječné noky či nudle, které slouží jako příloha nebo mohou být i hlavním jídlem, například se slaninou, špenátem nebo ve sladké úpravě.
Při jejich přípravě se nepoužívají brambory. Připravují se přelitím těsta přes speciální síto do předem osolené vroucí vody. Hotové jsou rychle, ihned poté, co vyplavou. Špecle se prodávají většinou předvařené, takže příprava je snadná.


Co je to Špecle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Špecle. Co znamená odborný pojem Špecle z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Špecle s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Špecle patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, termín, význam pojmu, slovník, jídlo, co to je, Špecle, formulace, význam slova, slovo, co je to Špecle?, lexikon, wiki, terminologie, definice, definice pojmu, přesný význam


Pojem Špecle je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Špecle píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špecle (z německého Spätzle) jsou vaječné nudle nebo noky užívané v jihoněmecké, jihorakouské, švýcarské, maďarské, alsaské a jihotyrolské kuchyni. V některých případech se špecle rozlišují podle tvaru, podlouhlým nudlím se v němčině říká Spatzen a kulatým nokům Knöpfle. Podávají se jako příloha, případně samostatně se špenátem, se slaninou nebo na sladko. Na rozdíl od slovenských halušek neobsahují brambory.

Špecle

Chutné jídlo s přílohou ve formě špeclí. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Chutné jídlo s přílohou ve formě špeclí. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít termín Špecle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Špecle ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Špecle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špecle ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Špecle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Špecle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Špecle například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Špecle? resp. co je to Špecle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špecle, odpověď na dotaz co je to Špecle?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Fanatik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.