Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Špecle. Co znamená pojem Špecle z kategorie Jídlo?

Co to je Špecle? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Špecle?

Špecle jsou přílohou, pocházející z německy mluvících zemí. Jde o vaječné noky či nudle, které slouží jako příloha nebo mohou být i hlavním jídlem, například se slaninou, špenátem nebo ve sladké úpravě.
Při jejich přípravě se nepoužívají brambory. Připravují se přelitím těsta přes speciální síto do předem osolené vroucí vody. Hotové jsou rychle, ihned poté, co vyplavou. Špecle se prodávají většinou předvařené, takže příprava je snadná.


Co je to Špecle? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Špecle. Co znamená pojem Špecle z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Špecle se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, heslo, vysvětlení, slovo, pojem, přesný význam, synonymum, Jídlo, definice, termín, význam pojmu, slovník, lexikon, význam, názvosloví, přesný výraz, Jídlo


Pojem Špecle je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Špecle píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Špecle (z německého Spätzle) jsou vaječné nudle nebo noky užívané v jihoněmecké, jihorakouské, švýcarské, maďarské, alsaské a jihotyrolské kuchyni. V některých případech se špecle rozlišují podle tvaru, podlouhlým nudlím se v němčině říká Spatzen a kulatým nokům Knöpfle. Podávají se jako příloha, případně samostatně se špenátem, se slaninou nebo na sladko. Na rozdíl od slovenských halušek neobsahují brambory.

Špecle

Chutné jídlo s přílohou ve formě špeclí. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Chutné jídlo s přílohou ve formě špeclí. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Špecle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Špecle ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Špecle na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špecle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Špecle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Špecle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Špecle například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Špecle? resp. co označuje slovo Špecle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špecle, odpověď na dotaz co je to Špecle?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Moula? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.