Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Spektiv. Co znamená pojem Spektiv z kategorie Technika?

Co je Spektiv? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spektiv?

Spektiv je typ monokulárního dalekohledu, který je výsuvný. Na rozdíl od triedru má jenom jeden válec. Spektiv je určen především k pozorování zvěře, ptactva, využití nachází i u bezpečnostních složek.


Co je to Spektiv? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Spektiv. Co znamená pojem Spektiv z kategorie Technika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Spektiv? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Spektiv se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: terminus technicus, význam, pojem, co je to Spektiv?, termín, odborný výraz, přesný význam, Spektiv, definice, slovník, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, popis, wiki, technika, technika, informace


Pojem Spektiv je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Spektiv?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pozorovací dalekohled (také spektiv) je vysoce přesný dalekohled pro pozorování vzdálených předmětů na zemském povrchu. Využívá se v ornitologii, zeměměřičství, při lovu, ostrostřelbě. Provedení většinou bývá pro jedno oko, tedy monokulární. Pro stabilitu se spektiv nasazuje na stativ, lze jej také připevnit na vrch pušky či fotoaparátu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Spektiv ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Spektiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Spektiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spektiv ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Spektiv ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Spektiv ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Spektiv například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Spektiv? resp. co přesně označuje termín Spektiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spektiv, odpověď na dotaz co je to Spektiv?. Víte např. kdo to je Jan Blatný? Znáte a víte kdo je Kedra? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.