Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Co je to Žahour? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Žahour?

Žahour je velmi oblíbená chutná a sladká omáčka připravená z ovoce. Ideálně se hodí ke knedlíkům, k lívancům nebo k vdolkům. Nejznámější je borůvkový žahour. Ovoce je potřeba rozvařit a ochutit smetanou a cukrem. Žahour není žádná novodobá záležitost, recept na jeho přípravu je známý již od středověku.


Co je to Žahour? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Žahour patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, názvosloví, wiki, vysvětlení, slovo, formulace, co znamená, Jídlo, pojem, co je to Žahour?, popis, Jídlo, definice, termín, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Žahour je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žahour? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Žahour je omáčka z rozvařeného ovoce, cukru a smetany. Nejčastěji se k přípravě tohoto pokrmu používají borůvky. Podává se k různých druhům knedlíků, lívancům a vdolkům. Ve středověku šlo v českých zemích o typické jídlo pro německé etnikum. V současnosti je tento pokrm spojován zejména s jižními Čechami.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Žahour ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Žahour ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Žahour ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Žahour ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Žahour ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Žahour ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žahour například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Žahour? resp. jaká je definice termínu Žahour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žahour, odpověď na dotaz co je to Žahour?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Šaman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.