Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Co je to Žahour? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Žahour?

Žahour je velmi oblíbená chutná a sladká omáčka připravená z ovoce. Ideálně se hodí ke knedlíkům, k lívancům nebo k vdolkům. Nejznámější je borůvkový žahour. Ovoce je potřeba rozvařit a ochutit smetanou a cukrem. Žahour není žádná novodobá záležitost, recept na jeho přípravu je známý již od středověku.


Co je to Žahour? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žahour se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, definice pojmu, wiki, pojem, význam slova, přesný význam, přesný výraz, slovník, slovo, Jídlo, názvosloví, význam pojmu, Jídlo, co znamená, terminus technicus, popis, formulace


Pojem Žahour je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žahour? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Žahour je omáčka z rozvařeného ovoce, cukru a smetany. Nejčastěji se k přípravě tohoto pokrmu používají borůvky. Podává se k různých druhům knedlíků, lívancům a vdolkům. Ve středověku šlo v českých zemích o typické jídlo pro německé etnikum. V současnosti je tento pokrm spojován zejména s jižními Čechami.

Další zdroje informací o slovu Žahour

Hledat termín Žahour ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Žahour ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Žahour ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žahour ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Žahour na Youtube

Zkusit najít pojem Žahour ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Žahour například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Žahour? resp. co znamená výraz Žahour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žahour, odpověď na dotaz co je to Žahour?. Víte např. kdo to je Milan Štěch? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.