Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Co je to Žahour? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Žahour?

Žahour je velmi oblíbená chutná a sladká omáčka připravená z ovoce. Ideálně se hodí ke knedlíkům, k lívancům nebo k vdolkům. Nejznámější je borůvkový žahour. Ovoce je potřeba rozvařit a ochutit smetanou a cukrem. Žahour není žádná novodobá záležitost, recept na jeho přípravu je známý již od středověku.


Co je to Žahour? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Žahour? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Žahour se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, slovo, význam, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, pojem, termín, lexikon, názvosloví, definice pojmu, slovník, Žahour, vysvětlení, co to je, terminologie


Pojem Žahour je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žahour? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žahour je omáčka z rozvařeného ovoce, cukru a smetany. Nejčastěji se k přípravě tohoto pokrmu používají borůvky. Podává se k různých druhům knedlíků, lívancům a vdolkům. Ve středověku šlo v českých zemích o typické jídlo pro německé etnikum. V současnosti je tento pokrm spojován zejména s jižními Čechami.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Žahour ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Žahour ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Žahour ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Žahour na Google.cz

Hledat videa s názvem Žahour na Youtube

Zkusit najít heslo Žahour ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Žahour například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Žahour? resp. co je to Žahour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žahour, odpověď na dotaz co je to Žahour?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Šaman? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.