Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Co je to Žahour? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Žahour

Žahour je velmi oblíbená chutná a sladká omáčka připravená z ovoce. Ideálně se hodí ke knedlíkům, k lívancům nebo k vdolkům. Nejznámější je borůvkový žahour. Ovoce je potřeba rozvařit a ochutit smetanou a cukrem. Žahour není žádná novodobá záležitost, recept na jeho přípravu je známý již od středověku.


Co je to Žahour? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Žahour) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žahour patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, informace, lexikon, význam, vysvětlení, pojem, wiki, definice, co znamená, přesný výraz, heslo, slovo, odborné názvosloví, Jídlo, slovník, co je to Žahour?, význam pojmu


Pojem Žahour je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žahour? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Žahour je omáčka z rozvařeného ovoce, cukru a smetany. Nejčastěji se k přípravě tohoto pokrmu používají borůvky. Podává se k různých druhům knedlíků, lívancům a vdolkům. Ve středověku šlo v českých zemích o typické jídlo pro německé etnikum. V současnosti je tento pokrm spojován zejména s jižními Čechami.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Žahour ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Žahour ve vyhledávači Qwant

Najít termín Žahour ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žahour ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Žahour na Youtube

Najít heslo Žahour ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Žahour například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Žahour? resp. co se skrývá pod slovem Žahour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žahour, odpověď na dotaz co je to Žahour?. Víte např. kdo to je Bohumil Kartous? Znáte a víte kdo je Šaman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Žahour hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.