Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Co je to Žahour? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Žahour

Žahour je velmi oblíbená chutná a sladká omáčka připravená z ovoce. Ideálně se hodí ke knedlíkům, k lívancům nebo k vdolkům. Nejznámější je borůvkový žahour. Ovoce je potřeba rozvařit a ochutit smetanou a cukrem. Žahour není žádná novodobá záležitost, recept na jeho přípravu je známý již od středověku.


Co je to Žahour? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žahour. Co znamená pojem Žahour z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Žahour s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Žahour se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, wiki, formulace, význam pojmu, vysvětlení, slovo, co je to Žahour?, Žahour, terminologie, pojem, heslo, informace, názvosloví, Jídlo, definice, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Žahour je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žahour? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žahour je omáčka z rozvařeného ovoce, cukru a smetany. Nejčastěji se k přípravě tohoto pokrmu používají borůvky. Podává se k různých druhům knedlíků, lívancům a vdolkům. Ve středověku šlo v českých zemích o typické jídlo pro německé etnikum. V současnosti je tento pokrm spojován zejména s jižními Čechami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žahour ve Wikimedia Commons

Najít termín Žahour ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Žahour na Google.cz

Zkusit najít slovo Žahour ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Žahour na Youtube

Vyhledat výraz Žahour ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žahour například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Žahour? resp. co se přesně ukrývá za slovem Žahour? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žahour, odpověď na dotaz co je to Žahour?. Víte např. kdo to je Bratranec? Znáte a víte kdo je Muddy Waters? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Žahour i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.