Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dilatace. Co znamená odborný pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Co je to Dilatace? Význam slova

Co znamená termín Dilatace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dilatace čili rozšíření nebo roztažení je pojem především z oblasti lékařství. Většinou se jedná o rozšíření nějakého dutého orgánu buď při léčebném procesu, nebo jako konstatování určitého patologického stavu.
K dilataci dochází většinou přetížením orgánů nebo při ochabování jeho stěn. K nejčastějším druhům patří dilatace cév, jícnu, srdce, zornic a podobně.


Co je to Dilatace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dilatace. Co znamená odborný pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dilatace? Pak se o ní podělte s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Dilatace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: Dilatace, informace, přesný význam, názvosloví, co to je, význam pojmu, odborný výraz, lékařství, heslo, synonymum, co znamená, slovník, odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, lékařství, termín, popis


Pojem Dilatace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Dilatace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Dilatace na Google.cz

Najít výraz Dilatace ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Dilatace na Youtube

Vyhledat termín Dilatace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Dilatace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dilatace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Dilatace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dilatace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dilatace, odpověď na dotaz co je to Dilatace?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Michal Vondrka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.