Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Co je to Dilatace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dilatace?

Dilatace čili rozšíření nebo roztažení je pojem především z oblasti lékařství. Většinou se jedná o rozšíření nějakého dutého orgánu buď při léčebném procesu, nebo jako konstatování určitého patologického stavu.
K dilataci dochází většinou přetížením orgánů nebo při ochabování jeho stěn. K nejčastějším druhům patří dilatace cév, jícnu, srdce, zornic a podobně.


Co je to Dilatace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dilatace s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dilatace se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Dilatace?, co znamená, pojem, odborné názvosloví, Dilatace, termín, význam slova, definice pojmu, synonymum, definice, význam pojmu, co to je, heslo, přesný význam, terminologie, přesný výraz, odborný výraz, význam


Pojem Dilatace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Dilatace zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Dilatace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Dilatace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Dilatace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dilatace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Dilatace ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Dilatace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dilatace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dilatace? resp. co znamená výraz Dilatace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dilatace, odpověď na dotaz co je to Dilatace?. Víte např. kdo to je Topmodelka? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.