Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Co je to Dilatace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dilatace?

Dilatace čili rozšíření nebo roztažení je pojem především z oblasti lékařství. Většinou se jedná o rozšíření nějakého dutého orgánu buď při léčebném procesu, nebo jako konstatování určitého patologického stavu.
K dilataci dochází většinou přetížením orgánů nebo při ochabování jeho stěn. K nejčastějším druhům patří dilatace cév, jícnu, srdce, zornic a podobně.


Co je to Dilatace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dilatace? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dilatace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, definice, vysvětlení, co znamená, formulace, definice pojmu, co je to Dilatace?, slovo, význam slova, odborné názvosloví, pojem, heslo, přesný výraz, přesný význam, Lékařství, terminologie, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Dilatace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Dilatace v následujících vyhledávačích

Najít slovo Dilatace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Dilatace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Dilatace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Dilatace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dilatace ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dilatace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dilatace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dilatace? resp. jaký je význam slova Dilatace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dilatace, odpověď na dotaz co je to Dilatace?. Víte např. kdo to je Vylízanec? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.