Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Co je to Dilatace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dilatace?

Dilatace čili rozšíření nebo roztažení je pojem především z oblasti lékařství. Většinou se jedná o rozšíření nějakého dutého orgánu buď při léčebném procesu, nebo jako konstatování určitého patologického stavu.
K dilataci dochází většinou přetížením orgánů nebo při ochabování jeho stěn. K nejčastějším druhům patří dilatace cév, jícnu, srdce, zornic a podobně.


Co je to Dilatace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dilatace s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dilatace patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam, slovník, terminus technicus, popis, informace, co je to Dilatace?, přesný výraz, Lékařství, definice pojmu, názvosloví, heslo, Lékařství, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, termín, odborný výraz, terminologie


Pojem Dilatace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Dilatace ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Dilatace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dilatace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Dilatace na Google.cz

Hledat heslo Dilatace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dilatace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dilatace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dilatace? resp. co označuje slovo Dilatace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dilatace, odpověď na dotaz co je to Dilatace?. Víte např. kdo to je Jiří Zimola? Znáte a víte kdo je Lucifer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.