Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Co je Dilatace?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dilatace

Dilatace čili rozšíření nebo roztažení je pojem především z oblasti lékařství. Většinou se jedná o rozšíření nějakého dutého orgánu buď při léčebném procesu, nebo jako konstatování určitého patologického stavu.
K dilataci dochází většinou přetížením orgánů nebo při ochabování jeho stěn. K nejčastějším druhům patří dilatace cév, jícnu, srdce, zornic a podobně.


Co je to Dilatace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dilatace. Co znamená pojem Dilatace z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dilatace? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Dilatace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: synonymum, wiki, co je to Dilatace?, heslo, pojem, terminus technicus, lékařství, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, termín, Dilatace, co to je, význam, význam slova, terminologie, odborný výraz, slovo


Pojem Dilatace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Dilatace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dilatace na Youtube

Zkusit najít frázi Dilatace ve Wikipedii

Hledat pojem Dilatace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dilatace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Dilatace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dilatace například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Dilatace? resp. co znamená výraz Dilatace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dilatace, odpověď na dotaz co je to Dilatace?. Víte např. kdo to je Fjodor Michajlovič Dostojevskij? Znáte a víte kdo je Barber? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.