Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hatchback. Co znamená pojem Hatchback z kategorie Technika?

Co je Hatchback?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hatchback

Hatchback je pojmenování pro typ karoserie osobních automobilů. Auta s hatchbackem mají výklopnou záď a bývají tří- nebo pětidveřové. Karoserie je dvouprostorová a záď se prudce svažuje. V zadních dveřích je umístěno okno, které se otvírá s dveřmi.
Hatchback umožňuje snadný přístup do zavazadlového prostoru. Bývá nejčastěji u vozů nižší třídy.


Co je to Hatchback? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hatchback. Co znamená pojem Hatchback z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Hatchback patří do sekce technika

Klíčová slova: slovo, lexikon, definice pojmu, heslo, co znamená, slovník, přesný výraz, terminologie, synonymum, technika, termín, wiki, co to je, přesný význam, definice, pojem, co je to Hatchback?, informace


Pojem Hatchback je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hatchback? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hatchback je typ automobilové karoserie. Bývá obvykle třídveřová nebo pětidveřová, dvouprostorová s výklopnou zadní částí karoserie a splývající zádí. Prvním automobilem s karoserií hatchback byl Austin A40. Tento typ karoserie má například Škoda Fabia, Ford Focus, Fiat Grande Punto, trojčata z kolínského TPCA (Toyota Aygo, Peugeot 107, Citroën C1) nebo Peugeot 206, Ford Fiesta a i třeba BMW řady 1.

Hledejte pojem Hatchback v následujících vyhledávačích

Najít slovo Hatchback ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Hatchback ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Hatchback ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hatchback na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hatchback ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Hatchback ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hatchback například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Hatchback? resp. co přesně znamená slovo Hatchback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hatchback, odpověď na dotaz co je to Hatchback?. Víte např. kdo to je Heterosexuál? Znáte a víte kdo je Tomáš Bábek? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Hatchback i v jiné kategorii než je sekce technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.