Co je to?
Definice výrazu, termínu Hatchback. Co znamená odborný pojem Hatchback z kategorie Technika?

Co je to Hatchback? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hatchback?

Hatchback je pojmenování pro typ karoserie osobních automobilů. Auta s hatchbackem mají výklopnou záď a bývají tří- nebo pětidveřové. Karoserie je dvouprostorová a záď se prudce svažuje. V zadních dveřích je umístěno okno, které se otvírá s dveřmi.
Hatchback umožňuje snadný přístup do zavazadlového prostoru. Bývá nejčastěji u vozů nižší třídy.


Co je to Hatchback? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hatchback. Co znamená odborný pojem Hatchback z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hatchback) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hatchback patří do kategorie Technika

Klíčová slova: popis, názvosloví, odborné názvosloví, Technika, přesný význam, termín, význam pojmu, definice pojmu, Hatchback, terminologie, pojem, formulace, co znamená, slovník, wiki, lexikon, informace, terminus technicus


Pojem Hatchback je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hatchback? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hatchback je typ automobilové karoserie. Bývá obvykle třídveřová nebo pětidveřová, dvouprostorová s výklopnou zadní částí karoserie a splývající zádí. Prvním automobilem s karoserií hatchback byl Austin A40. Tento typ karoserie má například Škoda Fabia, Ford Focus, Fiat Grande Punto, trojčata z kolínského TPCA (Toyota Aygo, Peugeot 107, Citroën C1) nebo Peugeot 206, Ford Fiesta a i třeba BMW řady 1.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Hatchback ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Hatchback ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hatchback ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hatchback ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Hatchback ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hatchback na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hatchback například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hatchback? resp. co přesně znamená slovo Hatchback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hatchback, odpověď na dotaz co je to Hatchback?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Jidáš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hatchback v jiné sekci než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.