Co je to?
Definice výrazu, termínu Hatchback. Co znamená odborný pojem Hatchback z kategorie Technika?

Co je to Hatchback? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hatchback

Hatchback je pojmenování pro typ karoserie osobních automobilů. Auta s hatchbackem mají výklopnou záď a bývají tří- nebo pětidveřové. Karoserie je dvouprostorová a záď se prudce svažuje. V zadních dveřích je umístěno okno, které se otvírá s dveřmi.
Hatchback umožňuje snadný přístup do zavazadlového prostoru. Bývá nejčastěji u vozů nižší třídy.


Co je to Hatchback? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hatchback. Co znamená odborný pojem Hatchback z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hatchback? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hatchback se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: slovník, wiki, Technika, popis, terminus technicus, Technika, odborný výraz, synonymum, informace, terminologie, formulace, význam, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, Hatchback, definice, heslo


Pojem Hatchback je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hatchback? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hatchback je typ automobilové karoserie. Bývá obvykle třídveřová nebo pětidveřová, dvouprostorová s výklopnou zadní částí karoserie a splývající zádí. Prvním automobilem s karoserií hatchback byl Austin A40. Tento typ karoserie má například Škoda Fabia, Ford Focus, Fiat Grande Punto, trojčata z kolínského TPCA (Toyota Aygo, Peugeot 107, Citroën C1) nebo Peugeot 206, Ford Fiesta a i třeba BMW řady 1.

Jiné zdroje informací o pojmu Hatchback

Hledat slovo Hatchback na Google.cz

Hledat výraz Hatchback ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hatchback ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hatchback ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hatchback ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hatchback na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hatchback například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hatchback? resp. co přesně znamená slovo Hatchback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hatchback, odpověď na dotaz co je to Hatchback?. Víte např. kdo to je Dan Bárta? Znáte a víte kdo je Steve Yzerman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.