Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hatchback. Co znamená odborný pojem Hatchback z kategorie Technika?

Co je to Hatchback? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hatchback?

Hatchback je pojmenování pro typ karoserie osobních automobilů. Auta s hatchbackem mají výklopnou záď a bývají tří- nebo pětidveřové. Karoserie je dvouprostorová a záď se prudce svažuje. V zadních dveřích je umístěno okno, které se otvírá s dveřmi.
Hatchback umožňuje snadný přístup do zavazadlového prostoru. Bývá nejčastěji u vozů nižší třídy.


Co je to Hatchback? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hatchback. Co znamená odborný pojem Hatchback z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Hatchback patří do kategorie technika

Klíčová slova: slovník, terminologie, Hatchback, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, názvosloví, popis, formulace, technika, přesný výraz, informace, slovo, synonymum, co znamená, heslo, význam


Pojem Hatchback je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hatchback? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hatchback je typ automobilové karoserie. Bývá obvykle třídveřová nebo pětidveřová, dvouprostorová s výklopnou zadní částí karoserie a splývající zádí. Prvním automobilem s karoserií hatchback byl Austin A40. Tento typ karoserie má například Škoda Fabia, Ford Focus, Fiat Grande Punto, trojčata z kolínského TPCA (Toyota Aygo, Peugeot 107, Citroën C1) nebo Peugeot 206, Ford Fiesta a i třeba BMW řady 1.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Hatchback na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hatchback ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Hatchback ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Hatchback ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hatchback na Youtube

Vyhledat termín Hatchback ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hatchback například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Hatchback? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hatchback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hatchback, odpověď na dotaz co je to Hatchback?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Lukáš Krpálek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.