Co je to?
Definice odborného termínu, slova Celta. Co znamená pojem Celta z kategorie Cestování?

Co je to Celta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Celta

Celta je název pocházející z němčiny. Jde o nepromokavou plachtu daných rozměrů, čili stanový dílec. Ten lze spojit s dalšími celtami a vznikne tak stan. Má většinou hnědou, zelenou, khaki barvu nebo maskáčový vzor. Jako spojovací materiál se používají olivky. Rozměry se pohybují kolem necelých dvou metrů, tvarově se může jednat o čtverec, kosočtverec nebo obdélník.
Celty se hodí především jako materiál pro stavbu nouzového přístřešku, k maskování či k ochraně před deštěm jako pláštěnka. Celty nepoužívají jen vojáci, ale také táborníci, trampové, skauti a další.


Co je to Celta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Celta. Co znamená pojem Celta z kategorie Cestování?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Celta) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Celta patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, co to je, Celta, termín, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu, slovo, odborný výraz, přesný výraz, informace, definice, Cestování


Pojem Celta je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Celta (z němčiny Zeltteil) neboli stanový dílec je nepromokavá plachta normovaných rozměrů, z níž se spojením s dalšími celtami dá postavit stan. Její barva je zpravidla zelená, khaki nebo maskáčovým vzorem (nepravidelné skvrny nebo vzor jehličí). Jednotlivé celty se spojují pomocí olivek. Délka celty bývá kolem 180 cm, tvar je nejčastěji čtverec, obdélník či kosočtverec. V závislosti na tvaru celt lze spojením 2 celt postavit stan ve tvaru áčka nebo jehlanu. Používají se ke stavbě nouzových přístřešků i jako maskovací vybavení. Celty bývají také uzpůsobeny k nošení jako pláštěnka. Používá se v armádě, ale také ve skautském hnutí, u trampů a podobně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Celta v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Celta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Celta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Celta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Celta ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Celta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Celta například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Celta? resp. jaký je význam slova Celta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celta, odpověď na dotaz co je to Celta?. Víte např. kdo to je Fluktuant? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Cestování). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.