Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Celta. Co znamená pojem Celta z kategorie Cestování?

Co to je Celta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Celta?

Celta je název pocházející z němčiny. Jde o nepromokavou plachtu daných rozměrů, čili stanový dílec. Ten lze spojit s dalšími celtami a vznikne tak stan. Má většinou hnědou, zelenou, khaki barvu nebo maskáčový vzor. Jako spojovací materiál se používají olivky. Rozměry se pohybují kolem necelých dvou metrů, tvarově se může jednat o čtverec, kosočtverec nebo obdélník.
Celty se hodí především jako materiál pro stavbu nouzového přístřešku, k maskování či k ochraně před deštěm jako pláštěnka. Celty nepoužívají jen vojáci, ale také táborníci, trampové, skauti a další.


Co je to Celta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Celta. Co znamená pojem Celta z kategorie Cestování?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Celta? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Celta patří do sekce cestování

Klíčová slova: wiki, co je to Celta?, přesný význam, názvosloví, synonymum, slovník, popis, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, heslo, cestování, co znamená, definice pojmu, definice


Pojem Celta je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Celta?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celta (z němčiny Zeltteil) neboli stanový dílec je nepromokavá plachta normovaných rozměrů, z níž se spojením s dalšími celtami dá postavit stan. Její barva je zpravidla zelená, khaki nebo maskáčovým vzorem (nepravidelné skvrny nebo vzor jehličí). Jednotlivé celty se spojují pomocí olivek. Délka celty bývá kolem 180 cm, tvar je nejčastěji čtverec, obdélník či kosočtverec. V závislosti na tvaru celt lze spojením 2 celt postavit stan ve tvaru áčka nebo jehlanu. Používají se ke stavbě nouzových přístřešků i jako maskovací vybavení. Celty bývají také uzpůsobeny k nošení jako pláštěnka. Používá se v armádě, ale také ve skautském hnutí, u trampů a podobně.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Celta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Celta na Youtube

Hledat termín Celta ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Celta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Celta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Celta například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Celta? resp. co to je Celta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celta, odpověď na dotaz co je to Celta?. Víte např. kdo to je Iman? Znáte a víte kdo je Cifršpión? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v cestování. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.