Co je to?
Odborný výraz, definice slova Celta. Co znamená slovo Celta z kategorie Cestování?

Co je Celta?

Co znamená pojem, definice termínu Celta?

Celta je název pocházející z němčiny. Jde o nepromokavou plachtu daných rozměrů, čili stanový dílec. Ten lze spojit s dalšími celtami a vznikne tak stan. Má většinou hnědou, zelenou, khaki barvu nebo maskáčový vzor. Jako spojovací materiál se používají olivky. Rozměry se pohybují kolem necelých dvou metrů, tvarově se může jednat o čtverec, kosočtverec nebo obdélník.
Celty se hodí především jako materiál pro stavbu nouzového přístřešku, k maskování či k ochraně před deštěm jako pláštěnka. Celty nepoužívají jen vojáci, ale také táborníci, trampové, skauti a další.


Co je to Celta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Celta. Co znamená slovo Celta z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Celta patří do kategorie cestování

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, význam, význam pojmu, přesný význam, definice, přesný výraz, co je to Celta?, co to je, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, co znamená, názvosloví, synonymum, formulace, pojem, cestování


Pojem Celta je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celta? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Celta (z němčiny Zeltteil) neboli stanový dílec je nepromokavá plachta normovaných rozměrů, z níž se spojením s dalšími celtami dá postavit stan. Její barva je zpravidla zelená, khaki nebo maskáčovým vzorem (nepravidelné skvrny nebo vzor jehličí). Jednotlivé celty se spojují pomocí olivek. Délka celty bývá kolem 180 cm, tvar je nejčastěji čtverec, obdélník či kosočtverec. V závislosti na tvaru celt lze spojením 2 celt postavit stan ve tvaru áčka nebo jehlanu. Používají se ke stavbě nouzových přístřešků i jako maskovací vybavení. Celty bývají také uzpůsobeny k nošení jako pláštěnka. Používá se v armádě, ale také ve skautském hnutí, u trampů a podobně.

Jiné informační zdroje o pojmu Celta

Vyhledat heslo Celta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celta ve Wikimedia Commons

Najít termín Celta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Celta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Celta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Celta například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Celta? resp. jaký je přesný význam slova Celta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celta, odpověď na dotaz co je to Celta?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Tomáš Král? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Celta hledat i v jiných kategoriích (než cestování). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie cestování, loď, celta, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.