Co je to?
Definice odborného termínu, slova Celta. Co znamená pojem Celta z kategorie Cestování?

Co je to Celta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Celta?

Celta je název pocházející z němčiny. Jde o nepromokavou plachtu daných rozměrů, čili stanový dílec. Ten lze spojit s dalšími celtami a vznikne tak stan. Má většinou hnědou, zelenou, khaki barvu nebo maskáčový vzor. Jako spojovací materiál se používají olivky. Rozměry se pohybují kolem necelých dvou metrů, tvarově se může jednat o čtverec, kosočtverec nebo obdélník.
Celty se hodí především jako materiál pro stavbu nouzového přístřešku, k maskování či k ochraně před deštěm jako pláštěnka. Celty nepoužívají jen vojáci, ale také táborníci, trampové, skauti a další.


Co je to Celta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Celta. Co znamená pojem Celta z kategorie Cestování?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Celta s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Celta se nachází v sekci Cestování

Klíčová slova: heslo, definice, popis, terminus technicus, význam slova, co to je, co je to Celta?, slovník, terminologie, informace, lexikon, synonymum, slovo, formulace, wiki, Cestování, význam pojmu, názvosloví


Pojem Celta je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Celta dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celta (z němčiny Zeltteil) neboli stanový dílec je nepromokavá plachta normovaných rozměrů, z níž se spojením s dalšími celtami dá postavit stan. Její barva je zpravidla zelená, khaki nebo maskáčovým vzorem (nepravidelné skvrny nebo vzor jehličí). Jednotlivé celty se spojují pomocí olivek. Délka celty bývá kolem 180 cm, tvar je nejčastěji čtverec, obdélník či kosočtverec. V závislosti na tvaru celt lze spojením 2 celt postavit stan ve tvaru áčka nebo jehlanu. Používají se ke stavbě nouzových přístřešků i jako maskovací vybavení. Celty bývají také uzpůsobeny k nošení jako pláštěnka. Používá se v armádě, ale také ve skautském hnutí, u trampů a podobně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Celta v následujících zdrojích

Hledat výraz Celta ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Celta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Celta ve Wikislovníku

Najít heslo Celta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Celta například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Celta? resp. co znamená slovo Celta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celta, odpověď na dotaz co je to Celta?. Víte např. kdo to je Selena Gomez? Znáte a víte kdo je Višnu? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Celta i v jiných kategoriích (než Cestování). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.