Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celta. Co znamená odborný pojem Celta z kategorie Cestování?

Co je to Celta? Význam slova

Co znamená termín Celta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Celta je název pocházející z němčiny. Jde o nepromokavou plachtu daných rozměrů, čili stanový dílec. Ten lze spojit s dalšími celtami a vznikne tak stan. Má většinou hnědou, zelenou, khaki barvu nebo maskáčový vzor. Jako spojovací materiál se používají olivky. Rozměry se pohybují kolem necelých dvou metrů, tvarově se může jednat o čtverec, kosočtverec nebo obdélník.
Celty se hodí především jako materiál pro stavbu nouzového přístřešku, k maskování či k ochraně před deštěm jako pláštěnka. Celty nepoužívají jen vojáci, ale také táborníci, trampové, skauti a další.


Co je to Celta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celta. Co znamená odborný pojem Celta z kategorie Cestování?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Celta je v sekci cestování

Klíčová slova: heslo, termín, význam, slovník, názvosloví, slovo, terminus technicus, co je to Celta?, formulace, Celta, wiki, co znamená, přesný výraz, přesný význam, informace, pojem, význam slova, terminologie


Pojem Celta je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Celta?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celta (z němčiny Zeltteil) neboli stanový dílec je nepromokavá plachta normovaných rozměrů, z níž se spojením s dalšími celtami dá postavit stan. Její barva je zpravidla zelená, khaki nebo maskáčovým vzorem (nepravidelné skvrny nebo vzor jehličí). Jednotlivé celty se spojují pomocí olivek. Délka celty bývá kolem 180 cm, tvar je nejčastěji čtverec, obdélník či kosočtverec. V závislosti na tvaru celt lze spojením 2 celt postavit stan ve tvaru áčka nebo jehlanu. Používají se ke stavbě nouzových přístřešků i jako maskovací vybavení. Celty bývají také uzpůsobeny k nošení jako pláštěnka. Používá se v armádě, ale také ve skautském hnutí, u trampů a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Celta ve Wikislovníku

Najít heslo Celta ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Celta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Celta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Celta na Youtube

Najít termín Celta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Celta? resp. jaký je přesný význam slova Celta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celta, odpověď na dotaz co je to Celta?. Víte např. kdo to je Krampus? Znáte a víte kdo je Flamendr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.