Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mikroúvěr. Co znamená odborný pojem Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Mikroúvěr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mikroúvěr?

Mikroúvěr, mikrokredit, mikropůjčka a další názvy jsou označením pro půjčky nízkých finančních částek těm lidem, kteří by na klasický úvěr nebo půjčku nemohli z nejrůznějších důvodů dosáhnout. Jde například o ženy na mateřské dovolené, nezaměstnané, studenty, lidi s nízkými příjmy nebo ty, kteří mají záznamy v registrech dlužníků.
Tito žadatelé nemohou poskytovateli dát žádnou záruku toho, že budou úvěr splácet. Nemají pravidelný příjem nebo nejsou nezaměstnaní, patří mezi ty, kdo jsou označováni jako chudí. Jedná se o relativně novou formu půjčky, která pochází z rozvojových zemí. Tam byl poskytován lidem, kteří neměli prostředky na to, aby mohli rozjet své vlastní podnikání. Tento typ půjček se stal oblíbeným na celém světě. Půjčují se nižší částky a požadavky na zájemce jsou velmi mírné.


Co je to Mikroúvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mikroúvěr. Co znamená odborný pojem Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mikroúvěr? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mikroúvěr se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: termín, informace, lexikon, slovo, synonymum, terminologie, význam slova, Mikroúvěr, co je to Mikroúvěr?, přesný výraz, terminus technicus, definice, definice pojmu, význam, odborný výraz, přesný význam, Bankovnictví, slovník


Pojem Mikroúvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mikroúvěr? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroúvěr (angl. microcredit) nebo také mikropůjčka má formu drobných půjček poskytovaných určitým společenským skupinám, které nejsou dle standardních měřítek posuzované jako solventní, např. nezaměstnaní, důchodci, ženy na mateřské, studenti a chudí podnikatelé. Ti nejsou schopni záruky, nemají stálé zaměstnání a jejich úvěrový profil obecně nesplňuje ani minimální požadavky pro získání tradiční formy úvěru. Mikroúvěr je také součástí mikrofinancování, které se zaměřuje na zajišťování finančních služeb (úvěry, úspory, mikropojištění aj.) velmi chudým lidem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikroúvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Mikroúvěr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mikroúvěr ve Wikislovníku

Vyhledat termín Mikroúvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Mikroúvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mikroúvěr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroúvěr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mikroúvěr? resp. co se skrývá pod slovem Mikroúvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroúvěr, odpověď na dotaz co je to Mikroúvěr?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Mrdna? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.