Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mikroúvěr. Co znamená odborný pojem Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Mikroúvěr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mikroúvěr?

Mikroúvěr, mikrokredit, mikropůjčka a další názvy jsou označením pro půjčky nízkých finančních částek těm lidem, kteří by na klasický úvěr nebo půjčku nemohli z nejrůznějších důvodů dosáhnout. Jde například o ženy na mateřské dovolené, nezaměstnané, studenty, lidi s nízkými příjmy nebo ty, kteří mají záznamy v registrech dlužníků.
Tito žadatelé nemohou poskytovateli dát žádnou záruku toho, že budou úvěr splácet. Nemají pravidelný příjem nebo nejsou nezaměstnaní, patří mezi ty, kdo jsou označováni jako chudí. Jedná se o relativně novou formu půjčky, která pochází z rozvojových zemí. Tam byl poskytován lidem, kteří neměli prostředky na to, aby mohli rozjet své vlastní podnikání. Tento typ půjček se stal oblíbeným na celém světě. Půjčují se nižší částky a požadavky na zájemce jsou velmi mírné.


Co je to Mikroúvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mikroúvěr. Co znamená odborný pojem Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Mikroúvěr sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mikroúvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: pojem, Bankovnictví, terminus technicus, definice pojmu, formulace, heslo, Bankovnictví, odborné názvosloví, terminologie, informace, lexikon, co je to Mikroúvěr?, co znamená, slovník, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Mikroúvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mikroúvěr?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mikroúvěr (angl. microcredit) nebo také mikropůjčka má formu drobných půjček poskytovaných určitým společenským skupinám, které nejsou dle standardních měřítek posuzované jako solventní, např. nezaměstnaní, důchodci, ženy na mateřské, studenti a chudí podnikatelé. Ti nejsou schopni záruky, nemají stálé zaměstnání a jejich úvěrový profil obecně nesplňuje ani minimální požadavky pro získání tradiční formy úvěru. Mikroúvěr je také součástí mikrofinancování, které se zaměřuje na zajišťování finančních služeb (úvěry, úspory, mikropojištění aj.) velmi chudým lidem.

Jiné zdroje informací o pojmu Mikroúvěr

Hledat videa s názvem Mikroúvěr na Youtube

Najít pojem Mikroúvěr ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Mikroúvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroúvěr ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Mikroúvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Mikroúvěr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroúvěr například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mikroúvěr? resp. co označuje slovo Mikroúvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroúvěr, odpověď na dotaz co je to Mikroúvěr?. Víte např. kdo to je Diabetolog? Znáte a víte kdo je Erik Tabery? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.