Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikroúvěr. Co znamená slovo Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Mikroúvěr?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mikroúvěr?

Mikroúvěr, mikrokredit, mikropůjčka a další názvy jsou označením pro půjčky nízkých finančních částek těm lidem, kteří by na klasický úvěr nebo půjčku nemohli z nejrůznějších důvodů dosáhnout. Jde například o ženy na mateřské dovolené, nezaměstnané, studenty, lidi s nízkými příjmy nebo ty, kteří mají záznamy v registrech dlužníků.
Tito žadatelé nemohou poskytovateli dát žádnou záruku toho, že budou úvěr splácet. Nemají pravidelný příjem nebo nejsou nezaměstnaní, patří mezi ty, kdo jsou označováni jako chudí. Jedná se o relativně novou formu půjčky, která pochází z rozvojových zemí. Tam byl poskytován lidem, kteří neměli prostředky na to, aby mohli rozjet své vlastní podnikání. Tento typ půjček se stal oblíbeným na celém světě. Půjčují se nižší částky a požadavky na zájemce jsou velmi mírné.


Co je to Mikroúvěr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mikroúvěr. Co znamená slovo Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Mikroúvěr patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, pojem, názvosloví, informace, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, význam, význam slova, co znamená, bankovnictví, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, popis, slovník, Mikroúvěr, synonymum


Pojem Mikroúvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mikroúvěr dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mikroúvěr (angl. microcredit) nebo také mikropůjčka má formu drobných půjček poskytovaných určitým společenským skupinám, které nejsou dle standardních měřítek posuzované jako solventní, např. nezaměstnaní, důchodci, ženy na mateřské, studenti a chudí podnikatelé. Ti nejsou schopni záruky, nemají stálé zaměstnání a jejich úvěrový profil obecně nesplňuje ani minimální požadavky pro získání tradiční formy úvěru. Mikroúvěr je také součástí mikrofinancování, které se zaměřuje na zajišťování finančních služeb (úvěry, úspory, mikropojištění aj.) velmi chudým lidem.

Jiné informační zdroje o pojmu Mikroúvěr

Hledat heslo Mikroúvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Mikroúvěr ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroúvěr ve Wikimedia Commons

Najít termín Mikroúvěr na Google obrázcích

Najít výraz Mikroúvěr ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Mikroúvěr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroúvěr například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená slovo Mikroúvěr? resp. co přesně označuje termín Mikroúvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroúvěr, odpověď na dotaz co je to Mikroúvěr?. Víte např. kdo to je Štětka? Znáte a víte kdo je Alyssa Milano? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, měna  graf, mikroúvěr, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.