Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mikroúvěr. Co znamená odborný pojem Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Mikroúvěr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mikroúvěr

Mikroúvěr, mikrokredit, mikropůjčka a další názvy jsou označením pro půjčky nízkých finančních částek těm lidem, kteří by na klasický úvěr nebo půjčku nemohli z nejrůznějších důvodů dosáhnout. Jde například o ženy na mateřské dovolené, nezaměstnané, studenty, lidi s nízkými příjmy nebo ty, kteří mají záznamy v registrech dlužníků.
Tito žadatelé nemohou poskytovateli dát žádnou záruku toho, že budou úvěr splácet. Nemají pravidelný příjem nebo nejsou nezaměstnaní, patří mezi ty, kdo jsou označováni jako chudí. Jedná se o relativně novou formu půjčky, která pochází z rozvojových zemí. Tam byl poskytován lidem, kteří neměli prostředky na to, aby mohli rozjet své vlastní podnikání. Tento typ půjček se stal oblíbeným na celém světě. Půjčují se nižší částky a požadavky na zájemce jsou velmi mírné.


Co je to Mikroúvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mikroúvěr. Co znamená odborný pojem Mikroúvěr z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mikroúvěr doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mikroúvěr se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, Bankovnictví, co znamená, heslo, slovník, význam pojmu, informace, slovo, Mikroúvěr, přesný význam, wiki, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, názvosloví, definice pojmu, popis


Pojem Mikroúvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mikroúvěr? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroúvěr (angl. microcredit) nebo také mikropůjčka má formu drobných půjček poskytovaných určitým společenským skupinám, které nejsou dle standardních měřítek posuzované jako solventní, např. nezaměstnaní, důchodci, ženy na mateřské, studenti a chudí podnikatelé. Ti nejsou schopni záruky, nemají stálé zaměstnání a jejich úvěrový profil obecně nesplňuje ani minimální požadavky pro získání tradiční formy úvěru. Mikroúvěr je také součástí mikrofinancování, které se zaměřuje na zajišťování finančních služeb (úvěry, úspory, mikropojištění aj.) velmi chudým lidem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Mikroúvěr v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Mikroúvěr na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroúvěr ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikroúvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Mikroúvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Mikroúvěr ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Mikroúvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroúvěr například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mikroúvěr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mikroúvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroúvěr, odpověď na dotaz co je to Mikroúvěr?. Víte např. kdo to je Muslim? Znáte a víte kdo je Mrdna? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mikroúvěr v jiné sekci než Bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.