Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kolonáda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.


Co je to Kolonáda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kolonáda sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kolonáda patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co to je, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, definice, Stavebnictví, informace, odborný výraz, formulace, co znamená, wiki, lexikon, termín, Stavebnictví, co je to Kolonáda?


Pojem Kolonáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kolonáda?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kolonáda (z italského colonna, původně latinsky columna = sloup) je sloupořadí, obvykle krytá chodba, z jedné nebo obou stran tvořená sloupy. Na rozdíl od arkády však nemá oblouky, nýbrž rovné kladí, což je patrně projev dědictví dřívější dřevěné architektury.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kolonáda v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kolonáda na Google.cz

Zkusit najít slovo Kolonáda ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonáda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kolonáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kolonáda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonáda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kolonáda? resp. co vlastně znamená slovo Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Ivanka Trumpová? Znáte a víte kdo je Mzdová účetní? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Kolonáda hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?