Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kolonáda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.


Co je to Kolonáda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kolonáda s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolonáda se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: informace, slovo, formulace, heslo, pojem, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, termín, význam, Stavebnictví, synonymum, přesný výraz, terminologie, přesný význam, slovník, odborný výraz, Stavebnictví


Pojem Kolonáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kolonáda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kolonáda na Youtube

Vyhledat heslo Kolonáda ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonáda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kolonáda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonáda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kolonáda? resp. jaký je přesný význam slova Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Mzdová účetní? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?