Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kolonáda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.


Co je to Kolonáda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kolonáda sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kolonáda je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, informace, slovník, definice pojmu, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, heslo, co znamená, definice, slovo, odborný výraz, co je to Kolonáda?, Stavebnictví, názvosloví, Kolonáda, přesný výraz


Pojem Kolonáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolonáda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kolonáda (z italského colonna, původně latinsky columna = sloup) je sloupořadí, obvykle krytá chodba, z jedné nebo obou stran tvořená sloupy. Na rozdíl od arkády však nemá oblouky, nýbrž rovné kladí, což je patrně projev dědictví dřívější dřevěné architektury.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Kolonáda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kolonáda ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Kolonáda ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kolonáda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kolonáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonáda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kolonáda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Marie Bouzková? Znáte a víte kdo je Kynolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?