Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Kolonáda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.


Co je to Kolonáda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kolonáda s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kolonáda patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, slovník, termín, význam slova, význam pojmu, názvosloví, lexikon, terminus technicus, co to je, wiki, přesný výraz, pojem, Kolonáda, popis, vysvětlení, definice, význam, odborné názvosloví


Pojem Kolonáda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kolonáda?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kolonáda (z italského colonna, původně latinsky columna = sloup) je sloupořadí, obvykle krytá chodba, z jedné nebo obou stran tvořená sloupy. Na rozdíl od arkády však nemá oblouky, nýbrž rovné kladí, což je patrně projev dědictví dřívější dřevěné architektury.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Kolonáda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kolonáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonáda ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kolonáda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kolonáda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonáda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kolonáda? resp. co znamená slovo Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Vojtěch Kotek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kolonáda i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?