Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolonáda. Co znamená odborný pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kolonáda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.


Co je to Kolonáda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolonáda. Co znamená odborný pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Kolonáda je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, pojem, co to je, informace, slovník, co znamená, formulace, wiki, přesný výraz, přesný význam, stavebnictví, Kolonáda, význam, terminologie, synonymum, stavebnictví, odborný výraz


Pojem Kolonáda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolonáda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolonáda (z italského colonna, původně latinsky columna = sloup) je sloupořadí, obvykle krytá chodba, z jedné nebo obou stran tvořená sloupy. Na rozdíl od arkády však nemá oblouky, nýbrž rovné kladí, což je patrně projev dědictví dřívější dřevěné architektury.

Jiné informační zdroje o pojmu Kolonáda

Vyhledat slovo Kolonáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kolonáda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kolonáda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonáda ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kolonáda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonáda například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Kolonáda? resp. jaká je definice slova Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Entomolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?