Co je to?
Definice výrazu, termínu Kolonáda. Co znamená odborný pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co je Kolonáda?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.


Co je to Kolonáda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kolonáda. Co znamená odborný pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kolonáda je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: Kolonáda, pojem, formulace, termín, slovník, co znamená, heslo, odborný výraz, stavebnictví, lexikon, co to je, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Kolonáda?, význam pojmu, definice, slovo


Pojem Kolonáda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolonáda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolonáda (z italského colonna, původně latinsky columna = sloup) je sloupořadí, obvykle krytá chodba, z jedné nebo obou stran tvořená sloupy. Na rozdíl od arkády však nemá oblouky, nýbrž rovné kladí, což je patrně projev dědictví dřívější dřevěné architektury.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kolonáda v následujících zdrojích

Hledat termín Kolonáda na Google obrázcích

Vyhledat heslo Kolonáda ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kolonáda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kolonáda ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kolonáda na Google.cz

Zkusit najít frázi Kolonáda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonáda například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Kolonáda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Alžběta I? Znáte a víte kdo je Jozef Tiso? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kolonáda i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s terasou, kolonáda, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?