Co je to?
Definice výrazu Demonstrace. Co znamená odborný pojem Demonstrace z kategorie Politika?

Co je Demonstrace? Význam slova

Co znamená termín Demonstrace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Demonstrace je pojem s více významy, například ukázka a další. V politice se slovo demonstrace používá pro označení protestu. Jde o shromáždění většího počtu lidí na některém z veřejných prostranství. Cílem předvádění společného názoru, který bývá nejčastěji politicky zaměřen. Účastníci demonstrace jsou demonstranti. Největší demonstrace se týkají společenských změn, směřování státu, lidských práv nebo klimatu. Známé jsou také protiválečné demonstrace, například v USA v roce 1969 se demonstrace zúčastnilo čtvrtmilionu demonstrantů.
U nás v roce 1989 protestovalo proti režimu komunistické strany přes půl milionu lidí. Více než milion občanů pak demonstrovalo v roce 1989 v Berlíně. U nás se demonstrace a jejich pořádání řídí zákonem o právu shromažďovacím, který stanoví, že demonstraci je nutno předem ohlásit. Jde o organizační a bezpečnostní záležitost, aby nedocházelo ke zmatkům a nebezpečným situacím a a aby bylo chráněno zdraví zúčastněných občanů. Demonstrace může být z těchto důvodů také zakázána nebo rozpuštěna, pokud se v jejím průběhu takové skutečnosti vyskytnou.


Co je to Demonstrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Demonstrace. Co znamená odborný pojem Demonstrace z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Demonstrace je v sekci politika

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, wiki, lexikon, informace, co to je, popis, význam pojmu, synonymum, formulace, termín, slovník, Demonstrace, názvosloví, význam slova, politika, definice, politika


Pojem Demonstrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demonstrace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Demonstrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Demonstrace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Demonstrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Demonstrace na Youtube

Zkusit najít heslo Demonstrace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Demonstrace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Demonstrace? resp. co přesně označuje termín Demonstrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demonstrace, odpověď na dotaz co je to Demonstrace?. Víte např. kdo to je Jean Paul Sartre? Znáte a víte kdo je Lisa Marie Presleyová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.