Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demonstrace. Co znamená slovo Demonstrace z kategorie Politika?

Co je Demonstrace? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Demonstrace

Demonstrace je pojem s více významy, například ukázka a další. V politice se slovo demonstrace používá pro označení protestu. Jde o shromáždění většího počtu lidí na některém z veřejných prostranství. Cílem předvádění společného názoru, který bývá nejčastěji politicky zaměřen. Účastníci demonstrace jsou demonstranti. Největší demonstrace se týkají společenských změn, směřování státu, lidských práv nebo klimatu. Známé jsou také protiválečné demonstrace, například v USA v roce 1969 se demonstrace zúčastnilo čtvrtmilionu demonstrantů.
U nás v roce 1989 protestovalo proti režimu komunistické strany přes půl milionu lidí. Více než milion občanů pak demonstrovalo v roce 1989 v Berlíně. U nás se demonstrace a jejich pořádání řídí zákonem o právu shromažďovacím, který stanoví, že demonstraci je nutno předem ohlásit. Jde o organizační a bezpečnostní záležitost, aby nedocházelo ke zmatkům a nebezpečným situacím a a aby bylo chráněno zdraví zúčastněných občanů. Demonstrace může být z těchto důvodů také zakázána nebo rozpuštěna, pokud se v jejím průběhu takové skutečnosti vyskytnou.


Co je to Demonstrace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demonstrace. Co znamená slovo Demonstrace z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Demonstrace) můžete sdílet s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Demonstrace patří do kategorie politika

Klíčová slova: pojem, formulace, Demonstrace, termín, slovník, co to je, lexikon, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, definice, odborný výraz, politika, názvosloví, co znamená, význam pojmu, wiki, politika


Pojem Demonstrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Demonstrace na Google obrázcích

Hledat pojem Demonstrace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Demonstrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Demonstrace ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Demonstrace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Demonstrace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Demonstrace například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Demonstrace? resp. co přesně označuje termín Demonstrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demonstrace, odpověď na dotaz co je to Demonstrace?. Víte např. kdo to je Halsey? Znáte a víte kdo je Miroslav Hanuš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Demonstrace hledat i v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.