Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demonstrace. Co znamená odborný pojem Demonstrace z kategorie Politika?

Co je to Demonstrace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Demonstrace?

Demonstrace je pojem s více významy, například ukázka a další. V politice se slovo demonstrace používá pro označení protestu. Jde o shromáždění většího počtu lidí na některém z veřejných prostranství. Cílem předvádění společného názoru, který bývá nejčastěji politicky zaměřen. Účastníci demonstrace jsou demonstranti. Největší demonstrace se týkají společenských změn, směřování státu, lidských práv nebo klimatu. Známé jsou také protiválečné demonstrace, například v USA v roce 1969 se demonstrace zúčastnilo čtvrtmilionu demonstrantů.
U nás v roce 1989 protestovalo proti režimu komunistické strany přes půl milionu lidí. Více než milion občanů pak demonstrovalo v roce 1989 v Berlíně. U nás se demonstrace a jejich pořádání řídí zákonem o právu shromažďovacím, který stanoví, že demonstraci je nutno předem ohlásit. Jde o organizační a bezpečnostní záležitost, aby nedocházelo ke zmatkům a nebezpečným situacím a a aby bylo chráněno zdraví zúčastněných občanů. Demonstrace může být z těchto důvodů také zakázána nebo rozpuštěna, pokud se v jejím průběhu takové skutečnosti vyskytnou.


Co je to Demonstrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demonstrace. Co znamená odborný pojem Demonstrace z kategorie Politika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Demonstrace je v sekci politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, informace, pojem, slovník, význam, odborný výraz, termín, přesný význam, terminologie, wiki, heslo, názvosloví, terminus technicus, politika, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Demonstrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Demonstrace

Zkusit najít slovo Demonstrace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demonstrace ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Demonstrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Demonstrace ve Wikislovníku

Najít výraz Demonstrace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Demonstrace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demonstrace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Demonstrace? resp. co znamená Demonstrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demonstrace, odpověď na dotaz co je to Demonstrace?. Víte např. kdo to je Gwen Stefani? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.