Co je to?
Výraz, termín, definice slova Exorcismus. Co znamená odborný pojem Exorcismus z kategorie Náboženství?

Co je to Exorcismus? Význam slova

Co znamená termín Exorcismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Exorcismus je slovo pocházející z řečtiny. Pojmenovává činnost, jejímž prostřednictvím má být vyhnán nebo vymítán ďábel či zlé síly. Při tomto úkonu lze ďábla nebo zlé síly vyhnat z člověka, zvířete nebo dokonce věci.
Exorcismus má dlouhou historii a je dodnes součástí mnoha náboženství – hinduismu, židovství, křesťanství a dalších. Exorcismus provádí exorcista, vymítač.


Co je to Exorcismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Exorcismus. Co znamená odborný pojem Exorcismus z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Exorcismus doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Exorcismus se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: Exorcismus, co to je, informace, wiki, slovník, popis, přesný výraz, heslo, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, definice, vysvětlení, formulace, termín, co je to Exorcismus?, co znamená, význam


Pojem Exorcismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Exorcismus?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Exorcismus (z řeckého ἐξορκισμός exorkismós vyhánění; též vymítání) je úkon, jenž má za cíl z lidí, zvířat či věcí, označených za posedlé, vyhnat ďábla nebo jiné zlé síly. Tento úkon je i v současnosti součástí obřadů mnoha náboženství.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Exorcismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Exorcismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Exorcismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Exorcismus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Exorcismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Exorcismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Exorcismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Exorcismus? resp. jaký je přesný význam slova Exorcismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exorcismus, odpověď na dotaz co je to Exorcismus?. Víte např. kdo to je David Beran? Znáte a víte kdo je Thibaut Pinot? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Exorcismus v jiné sekci než náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.