Co je to?
Výraz, termín, definice slova Exorcismus. Co znamená odborný pojem Exorcismus z kategorie Náboženství?

Co je Exorcismus?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Exorcismus?

Exorcismus je slovo pocházející z řečtiny. Pojmenovává činnost, jejímž prostřednictvím má být vyhnán nebo vymítán ďábel či zlé síly. Při tomto úkonu lze ďábla nebo zlé síly vyhnat z člověka, zvířete nebo dokonce věci.
Exorcismus má dlouhou historii a je dodnes součástí mnoha náboženství – hinduismu, židovství, křesťanství a dalších. Exorcismus provádí exorcista, vymítač.


Co je to Exorcismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Exorcismus. Co znamená odborný pojem Exorcismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Exorcismus sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Exorcismus je v kategorii náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, odborný výraz, náboženství, formulace, význam slova, popis, synonymum, co je to Exorcismus?, termín, přesný význam, pojem, definice, přesný výraz, náboženství, vysvětlení, definice pojmu, co znamená


Pojem Exorcismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Exorcismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Exorcismus (z řeckého ἐξορκισμός exorkismós vyhánění; též vymítání) je úkon, jenž má za cíl z lidí, zvířat či věcí, označených za posedlé, vyhnat ďábla nebo jiné zlé síly. Tento úkon je i v současnosti součástí obřadů mnoha náboženství.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Exorcismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Exorcismus ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Exorcismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Exorcismus na Google.cz

Zkusit najít frázi Exorcismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Exorcismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Exorcismus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte co to je Exorcismus? resp. co přesně znamená slovo Exorcismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exorcismus, odpověď na dotaz co je to Exorcismus?. Víte např. kdo to je Dražebník? Znáte a víte kdo je Falco? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Exorcismus hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice bazén, exorcismus, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.