Co je to?
Odborný výraz, definice slova Exorcismus. Co znamená pojem Exorcismus z kategorie Náboženství?

Co je to Exorcismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Exorcismus?

Exorcismus je slovo pocházející z řečtiny. Pojmenovává činnost, jejímž prostřednictvím má být vyhnán nebo vymítán ďábel či zlé síly. Při tomto úkonu lze ďábla nebo zlé síly vyhnat z člověka, zvířete nebo dokonce věci.
Exorcismus má dlouhou historii a je dodnes součástí mnoha náboženství – hinduismu, židovství, křesťanství a dalších. Exorcismus provádí exorcista, vymítač.


Co je to Exorcismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Exorcismus. Co znamená pojem Exorcismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Exorcismus s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Exorcismus se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, informace, Náboženství, přesný význam, Náboženství, synonymum, termín, odborný výraz, vysvětlení, popis, heslo, formulace, slovo, názvosloví, slovník, lexikon, Exorcismus


Pojem Exorcismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Exorcismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Exorcismus (z řeckého ἐξορκισμός exorkismós vyhánění; též vymítání) je úkon, jenž má za cíl z lidí, zvířat či věcí, označených za posedlé, vyhnat ďábla nebo jiné zlé síly. Tento úkon je i v současnosti součástí obřadů mnoha náboženství.

Jiné zdroje informací o pojmu Exorcismus

Najít pojem Exorcismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Exorcismus ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exorcismus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Exorcismus na Google.cz

Hledat slovo Exorcismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Exorcismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Exorcismus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Exorcismus? resp. jaký je přesný význam slova Exorcismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exorcismus, odpověď na dotaz co je to Exorcismus?. Víte např. kdo to je Klára Issová? Znáte a víte kdo je Niccolo Machiavelli? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.