Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je to Atmosféra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Atmosféra?

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.


Co je to Atmosféra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Atmosféra můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Atmosféra je v kategorii Věda

Klíčová slova: přesný význam, definice, názvosloví, Věda, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, informace, termín, co je to Atmosféra?, slovo, odborný výraz, vysvětlení, formulace, význam slova, popis, význam


Pojem Atmosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Atmosféra dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atmosféra (z řečtiny: atmos – pára, sphaira – koule) je plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso může být obklopeno atmosférou pouze za předpokladu, že má dostatečnou hmotnost na to, aby plyn vázalo gravitační silou. V případě některých plynných sloučenin musí být splněna i další podmínka – dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří z 21 % kyslík, ze 78 % dusík a 1 % zabírají vzácné plyny a ostatní prvky.

Atmosféra

Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay
Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Atmosféra zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Atmosféra na Youtube

Vyhledat heslo Atmosféra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Atmosféra na Google.cz

Hledat výraz Atmosféra ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atmosféra ve Wikimedia Commons

Hledat termín Atmosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Atmosféra například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Atmosféra? resp. co se skrývá pod slovem Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Psychiatr? Znáte a víte kdo je Broker? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.