Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atmosféra. Co znamená odborný pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je to Atmosféra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Atmosféra

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.


Co je to Atmosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atmosféra. Co znamená odborný pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Atmosféra? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Atmosféra je v kategorii věda

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, heslo, co je to Atmosféra?, význam, definice, věda, informace, slovo, přesný výraz, wiki, synonymum, pojem, terminus technicus, odborný výraz, věda, popis, odborné názvosloví


Pojem Atmosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Atmosféra?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atmosféra (z řečtiny: atmos – pára, sphaira – koule) je plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso může být obklopeno atmosférou pouze za předpokladu, že má dostatečnou hmotnost na to, aby plyn vázalo gravitační silou. V případě některých plynných sloučenin musí být splněna i další podmínka – dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří z 21 % kyslík, ze 78 % dusík a 1 % zabírají vzácné plyny a ostatní prvky.

Atmosféra

Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay
Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Atmosféra ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atmosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Atmosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Atmosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atmosféra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Atmosféra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Atmosféra například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Atmosféra? resp. co je to Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Pythagoras? Znáte a víte kdo je Broker? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Atmosféra hledat i v jiných kategoriích (než věda) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.