Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je Atmosféra? Význam slova

Co znamená termín Atmosféra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.


Co je to Atmosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Atmosféra se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: wiki, co znamená, informace, pojem, význam, definice, definice pojmu, názvosloví, co je to Atmosféra?, terminologie, popis, vysvětlení, termín, synonymum, slovník, význam pojmu, terminus technicus, věda


Pojem Atmosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atmosféra? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atmosféra (z řečtiny: atmos – pára, sphaira – koule) je plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso může být obklopeno atmosférou pouze za předpokladu, že má dostatečnou hmotnost na to, aby plyn vázalo gravitační silou. V případě některých plynných sloučenin musí být splněna i další podmínka – dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří z 21 % kyslík, ze 78 % dusík a 1 % zabírají vzácné plyny a ostatní prvky.

Atmosféra

Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay
Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Atmosféra na Youtube

Zkusit najít termín Atmosféra ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Atmosféra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atmosféra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Atmosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Atmosféra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Atmosféra například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Atmosféra? resp. jaký je přesný význam slova Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Gabriela Vránová? Znáte a víte kdo je Broker? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Atmosféra v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.