Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atmosféra. Co znamená odborný pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je to Atmosféra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Atmosféra

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.


Co je to Atmosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atmosféra. Co znamená odborný pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Atmosféra se nachází v sekci věda

Klíčová slova: co to je, terminologie, názvosloví, věda, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu, lexikon, odborné názvosloví, formulace, co je to Atmosféra?, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, pojem, vysvětlení, věda, heslo


Pojem Atmosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atmosféra? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atmosféra (z řečtiny: atmos – pára, sphaira – koule) je plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso může být obklopeno atmosférou pouze za předpokladu, že má dostatečnou hmotnost na to, aby plyn vázalo gravitační silou. V případě některých plynných sloučenin musí být splněna i další podmínka – dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří z 21 % kyslík, ze 78 % dusík a 1 % zabírají vzácné plyny a ostatní prvky.

Atmosféra

Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay
Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Atmosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Atmosféra ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atmosféra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Atmosféra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Atmosféra na Youtube

Zkusit najít slovo Atmosféra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Atmosféra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Atmosféra? resp. co to je Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Ochechule? Znáte a víte kdo je Broker? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.