Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je Atmosféra? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Atmosféra?

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.


Co je to Atmosféra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atmosféra sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Atmosféra patří do sekce věda

Klíčová slova: věda, synonymum, Atmosféra, definice pojmu, wiki, názvosloví, význam, vysvětlení, přesný výraz, slovo, co znamená, odborný výraz, přesný význam, terminologie, termín, věda, heslo, terminus technicus


Pojem Atmosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atmosféra? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atmosféra (z řečtiny: atmos – pára, sphaira – koule) je plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso může být obklopeno atmosférou pouze za předpokladu, že má dostatečnou hmotnost na to, aby plyn vázalo gravitační silou. V případě některých plynných sloučenin musí být splněna i další podmínka – dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří z 21 % kyslík, ze 78 % dusík a 1 % zabírají vzácné plyny a ostatní prvky.

Atmosféra

Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay
Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Atmosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Atmosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Atmosféra na Google.cz

Zkusit najít frázi Atmosféra ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atmosféra ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Atmosféra ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Atmosféra například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Atmosféra? resp. co se skrývá pod slovem Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Hynek Adámek? Znáte a víte kdo je Broker? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.