Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je to Atmosféra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Atmosféra

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.


Co je to Atmosféra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Atmosféra s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atmosféra je v kategorii Věda

Klíčová slova: co znamená, popis, lexikon, informace, termín, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, synonymum, co je to Atmosféra?, názvosloví, Atmosféra, význam slova, Věda, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, slovník


Pojem Atmosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Atmosféra píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atmosféra (z řečtiny: atmos – pára, sphaira – koule) je plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso může být obklopeno atmosférou pouze za předpokladu, že má dostatečnou hmotnost na to, aby plyn vázalo gravitační silou. V případě některých plynných sloučenin musí být splněna i další podmínka – dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří z 21 % kyslík, ze 78 % dusík a 1 % zabírají vzácné plyny a ostatní prvky.

Atmosféra

Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay
Atmosféra Země se skládá především z dusíku, kyslíku a vodních par. Autor: Ashish Bogawat, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Atmosféra na Youtube

Zkusit najít pojem Atmosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atmosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Atmosféra ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Atmosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Atmosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Atmosféra například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Atmosféra? resp. co přesně označuje termín Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Děvkař? Znáte a víte kdo je Broker? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.