Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polopřímka. Co znamená odborný pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co je to Polopřímka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Polopřímka

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.


Co je to Polopřímka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polopřímka. Co znamená odborný pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Polopřímka? s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Polopřímka je v sekci matematika

Klíčová slova: popis, co je to Polopřímka?, co znamená, názvosloví, odborný výraz, synonymum, slovo, Polopřímka, přesný význam, formulace, informace, termín, význam slova, terminologie, slovník, definice pojmu, heslo, přesný výraz


Pojem Polopřímka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polopřímka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Polopřímka na Google.cz

Zkusit najít pojem Polopřímka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Polopřímka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Polopřímka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polopřímka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Polopřímka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopřímka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Polopřímka? resp. co je to Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je Tomáš Pitr? Znáte a víte kdo je Scientolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.