Co je to?
Definice výrazu Polopřímka. Co znamená odborný pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co je Polopřímka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Polopřímka?

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.


Co je to Polopřímka? Význam slova, termín, Definice výrazu Polopřímka. Co znamená odborný pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Polopřímka můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Polopřímka je v sekci matematika

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, definice pojmu, termín, matematika, co znamená, přesný výraz, slovo, terminus technicus, popis, wiki, slovník, vysvětlení, odborný výraz, informace, terminologie, synonymum, co to je


Pojem Polopřímka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Polopřímka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Pro více informací o heslu Polopřímka zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Polopřímka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Polopřímka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Polopřímka ve Wikislovníku

Hledat heslo Polopřímka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Polopřímka ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Polopřímka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopřímka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Polopřímka? resp. jaká je definice slova Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je David Rusňák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Polopřímka hledat i v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.