Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co to je Polopřímka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Polopřímka

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.


Co je to Polopřímka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Polopřímka? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polopřímka je v sekci Matematika

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, význam, co je to Polopřímka?, názvosloví, popis, Polopřímka, informace, terminus technicus, synonymum, význam pojmu, slovo, terminologie, Matematika, co to je, heslo


Pojem Polopřímka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polopřímka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Polopřímka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Polopřímka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Polopřímka ve Wikizdrojích

Najít termín Polopřímka na Google.cz

Hledat videa s názvem Polopřímka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polopřímka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopřímka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Polopřímka? resp. co znamená výraz Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je M.I.A.? Znáte a víte kdo je Tlumočník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.