Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Co to je Polopřímka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Polopřímka?

Polopřímka je název té části přímky, kterou získáme při rozdělení přímky umístěním jednoho jejího bodu. Takový bod, který rozděluje přímku, se označuje jako počáteční bod polopřímky. Aby polopřímka mohla být určena, je potřeba zvolit na ní další bod, který se neshoduje s bodem počátečním, tzv. pomocný bod.
Graficky je polopřímka vyjádřena rovnou čarou, která směřuje od počátečního bodu směrem k bodu pomocnému a dále. Zápis se provádí pomocí názvu počátečního a pomocného bodu se šipkou nad označením.


Co je to Polopřímka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polopřímka. Co znamená pojem Polopřímka z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polopřímka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, Polopřímka, informace, termín, terminus technicus, co znamená, definice, odborné názvosloví, heslo, Matematika, slovník, popis, formulace, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, lexikon, wiki


Pojem Polopřímka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Polopřímka dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopřímka je část přímky, která vznikne rozdělením přímky jedním jejím bodem.

Bod, který rozdělil přímku, se nazývá počáteční bod polopřímky. Pro určení polopřímky se na polopřímce volí další bod různý od počátečního bodu, tento bod se nazývá pomocný bod.

Pro další informace o termínu Polopřímka zkuste tyto odkazy

Najít termín Polopřímka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Polopřímka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Polopřímka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Polopřímka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Polopřímka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Polopřímka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopřímka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Polopřímka? resp. co znamená Polopřímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopřímka, odpověď na dotaz co je to Polopřímka?. Víte např. kdo to je Bílý kůň? Znáte a víte kdo je Martin Uhlíř? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.