Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lekce. Co znamená pojem Lekce z kategorie Školství?

Co to je Lekce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lekce?

Lekce je název pro určitý úsek, v kterém dochází k předání znalostí či zkušeností. Může jít o nějakou dobu nebo textovou část. Původní význam byl jiný, v latině označovalo toto slovo předčítání, šlo o předčítání z evangelií. V církevním pojetí se slovo lekce využívá v církevních obřadech pro čtení částí evangelií a epištol. Ve školství se lekcí nazývá kapitola nebo část knihy, sloužící jako učebnice, část nějakého školení nebo delšího kurzu a někdy také vyučovací hodina. V lekci se probírá učivo, které je možné zvládnout v desítkách minut či několika hodin.
Lekce na vysoké škole mohou mít různou délku, někdy se označují také jako přednášky. Lekcí bývá nazývána také nějaká zkušenost či ponaučení, které nebývá získáno příjemným způsobem. Jako označení pro výukovou jednotku se slovo lekce využívá i ve výuce různých druhů sportu i v dalších oblastech. Lekce mohou být určeny jednotlivcům i skupinám.


Co je to Lekce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lekce. Co znamená pojem Lekce z kategorie Školství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Lekce je v kategorii Školství

Klíčová slova: heslo, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, slovník, informace, vysvětlení, význam slova, Lekce, co to je, názvosloví, význam, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, terminologie


Pojem Lekce je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Lekce lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lekce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Lekce ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Lekce na Youtube

Hledat termín Lekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Lekce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lekce například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Lekce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lekce, odpověď na dotaz co je to Lekce?. Víte např. kdo to je Denisa Nesvačilová? Znáte a víte kdo je Nemrtvý? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Lekce hledat i v jiných kategoriích (než Školství) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.