Co je to?
Definice výrazu Lekce. Co znamená odborný pojem Lekce z kategorie Školství?

Co to je Lekce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lekce?

Lekce je název pro určitý úsek, v kterém dochází k předání znalostí či zkušeností. Může jít o nějakou dobu nebo textovou část. Původní význam byl jiný, v latině označovalo toto slovo předčítání, šlo o předčítání z evangelií. V církevním pojetí se slovo lekce využívá v církevních obřadech pro čtení částí evangelií a epištol. Ve školství se lekcí nazývá kapitola nebo část knihy, sloužící jako učebnice, část nějakého školení nebo delšího kurzu a někdy také vyučovací hodina. V lekci se probírá učivo, které je možné zvládnout v desítkách minut či několika hodin.
Lekce na vysoké škole mohou mít různou délku, někdy se označují také jako přednášky. Lekcí bývá nazývána také nějaká zkušenost či ponaučení, které nebývá získáno příjemným způsobem. Jako označení pro výukovou jednotku se slovo lekce využívá i ve výuce různých druhů sportu i v dalších oblastech. Lekce mohou být určeny jednotlivcům i skupinám.


Co je to Lekce? Význam slova, termín, Definice výrazu Lekce. Co znamená odborný pojem Lekce z kategorie Školství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lekce? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Lekce je v sekci Školství

Klíčová slova: termín, co je to Lekce?, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, Lekce, definice, Školství, heslo, odborné názvosloví, informace, formulace, slovo, přesný význam, přesný výraz, co to je, wiki, Školství


Pojem Lekce je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lekce?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lekce je označení pro úsek času či textu, který slouží k předávání nějaké zkušenosti nebo znalosti. Slovo pochází z latinského lectio - předčítat. Původně se jednalo o čtení z evangelií. Výňatkům z evangelií a epištol potřebných pro církevní obřady se tak proto říká nadále.
Ve stejném významu je pojmem lekce označována i vyučovací hodina, dílčí část školení nebo kurzu a dílčí část či kapitola v učebnici. Typická lekce obsahuje učivo zvládnutelné za několik desítek minut až mála hodin.
Na vysokých školách se délka vyučovacích hodin může lišit a často mají formu přednášky.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Lekce ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Lekce na Google.cz

Zkusit najít heslo Lekce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lekce ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Lekce na Youtube

Vyhledat termín Lekce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lekce například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Lekce? resp. co znamená slovo Lekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lekce, odpověď na dotaz co je to Lekce?. Víte např. kdo to je Milan Kubek? Znáte a víte kdo je Prefekt? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Lekce hledat i v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.