Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lekce. Co znamená odborný pojem Lekce z kategorie Školství?

Co je to Lekce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lekce?

Lekce je název pro určitý úsek, v kterém dochází k předání znalostí či zkušeností. Může jít o nějakou dobu nebo textovou část. Původní význam byl jiný, v latině označovalo toto slovo předčítání, šlo o předčítání z evangelií. V církevním pojetí se slovo lekce využívá v církevních obřadech pro čtení částí evangelií a epištol. Ve školství se lekcí nazývá kapitola nebo část knihy, sloužící jako učebnice, část nějakého školení nebo delšího kurzu a někdy také vyučovací hodina. V lekci se probírá učivo, které je možné zvládnout v desítkách minut či několika hodin.
Lekce na vysoké škole mohou mít různou délku, někdy se označují také jako přednášky. Lekcí bývá nazývána také nějaká zkušenost či ponaučení, které nebývá získáno příjemným způsobem. Jako označení pro výukovou jednotku se slovo lekce využívá i ve výuce různých druhů sportu i v dalších oblastech. Lekce mohou být určeny jednotlivcům i skupinám.


Co je to Lekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lekce. Co znamená odborný pojem Lekce z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Lekce sdílejte s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Lekce je v kategorii Školství

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, Školství, význam pojmu, názvosloví, Lekce, co znamená, wiki, lexikon, přesný výraz, význam, odborný výraz, popis, informace, slovník, Školství, heslo, pojem


Pojem Lekce je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lekce?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lekce je označení pro úsek času či textu, který slouží k předávání nějaké zkušenosti nebo znalosti. Slovo pochází z latinského lectio - předčítat. Původně se jednalo o čtení z evangelií. Výňatkům z evangelií a epištol potřebných pro církevní obřady se tak proto říká nadále.
Ve stejném významu je pojmem lekce označována i vyučovací hodina, dílčí část školení nebo kurzu a dílčí část či kapitola v učebnici. Typická lekce obsahuje učivo zvládnutelné za několik desítek minut až mála hodin.
Na vysokých školách se délka vyučovacích hodin může lišit a často mají formu přednášky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Lekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Lekce ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Lekce ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Lekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lekce na Youtube

Vyhledat termín Lekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lekce například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lekce? resp. co znamená výraz Lekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lekce, odpověď na dotaz co je to Lekce?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Barbora Jánová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lekce v jiné sekci než Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.