Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lekce. Co znamená pojem Lekce z kategorie Školství?

Co je Lekce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lekce?

Lekce je název pro určitý úsek, v kterém dochází k předání znalostí či zkušeností. Může jít o nějakou dobu nebo textovou část. Původní význam byl jiný, v latině označovalo toto slovo předčítání, šlo o předčítání z evangelií. V církevním pojetí se slovo lekce využívá v církevních obřadech pro čtení částí evangelií a epištol. Ve školství se lekcí nazývá kapitola nebo část knihy, sloužící jako učebnice, část nějakého školení nebo delšího kurzu a někdy také vyučovací hodina. V lekci se probírá učivo, které je možné zvládnout v desítkách minut či několika hodin.
Lekce na vysoké škole mohou mít různou délku, někdy se označují také jako přednášky. Lekcí bývá nazývána také nějaká zkušenost či ponaučení, které nebývá získáno příjemným způsobem. Jako označení pro výukovou jednotku se slovo lekce využívá i ve výuce různých druhů sportu i v dalších oblastech. Lekce mohou být určeny jednotlivcům i skupinám.


Co je to Lekce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lekce. Co znamená pojem Lekce z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Lekce se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, Školství, wiki, co to je, význam slova, definice, význam, Lekce, terminus technicus, pojem, odborný výraz, názvosloví, formulace, lexikon, význam pojmu, slovo, terminologie


Pojem Lekce je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lekce? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lekce je označení pro úsek času či textu, který slouží k předávání nějaké zkušenosti nebo znalosti. Slovo pochází z latinského lectio - předčítat. Původně se jednalo o čtení z evangelií. Výňatkům z evangelií a epištol potřebných pro církevní obřady se tak proto říká nadále.
Ve stejném významu je pojmem lekce označována i vyučovací hodina, dílčí část školení nebo kurzu a dílčí část či kapitola v učebnici. Typická lekce obsahuje učivo zvládnutelné za několik desítek minut až mála hodin.
Na vysokých školách se délka vyučovacích hodin může lišit a často mají formu přednášky.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Lekce na Google obrázcích

Zkusit najít Lekce ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Lekce ve Wikizdrojích

Najít termín Lekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lekce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lekce například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lekce? resp. co přesně označuje termín Lekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lekce, odpověď na dotaz co je to Lekce?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Enver Hodža? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.