Co je to?
Definice výrazu, termínu Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Co je to Josta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Josta?

Josta je jméno křížence mezi angreštem srstkou a černým rybízem. Řadí se k čeledi meruzalkovitých. Původem je josta z bývalé NDR, kde v roce 1977 vznikla opylením květů rybízu pylem květů angreštu. Postupně vzniklo několik dalších kultivarů.
Jde o nižší keř bez trnů. Je opadavý a má jarní květy. Název pochází německého Johannisbeere (rybíz) a Stachelbeere (angrešt). Plody vynikají vysokým obsahem vitamínu C a hodí se k přímé spotřebě nebo pečení koláčů, dortů, dají se kompotovat nebo použít do džemů a zavařenin.


Co je to Josta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Josta? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Josta patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: wiki, co to je, slovo, definice pojmu, informace, význam pojmu, význam, Josta, popis, pojem, synonymum, Rostliny, odborné názvosloví, co znamená, heslo, význam slova, přesný význam, vysvětlení


Pojem Josta je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Josta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Josta (Ribes nidigrolaria) je kříženec černého rybízu a srstky angreštu, patří do čeledi meruzalkovité (Grosssulariaceae).
Tento kříženec pochází z roku 1977 z bývalé Německé demokratické republiky. Vznikl tak, že květy černého rybízu byly opyleny pylem z květů angreštu. V dnešní době existuje již řada kultivarů.
Vzhledově se jedná, stejně tak jako u obou výchozích druhů, o nízký opadavý netrnitý keř, který v příznivých podmínkách může dorůstat až do výšky 2 metrů. Kvete brzy z jara.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Josta ve Wikizdrojích

Najít termín Josta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Josta na Google.cz

Najít pojem Josta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Josta ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Josta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josta například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Josta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Josta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Josta, odpověď na dotaz co je to Josta?. Víte např. kdo to je Zdeněk Piškula? Znáte a víte kdo je Hans Zimmer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.