Co je to?
Definice výrazu Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Co je Josta?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Josta?

Josta je jméno křížence mezi angreštem srstkou a černým rybízem. Řadí se k čeledi meruzalkovitých. Původem je josta z bývalé NDR, kde v roce 1977 vznikla opylením květů rybízu pylem květů angreštu. Postupně vzniklo několik dalších kultivarů.
Jde o nižší keř bez trnů. Je opadavý a má jarní květy. Název pochází německého Johannisbeere (rybíz) a Stachelbeere (angrešt). Plody vynikají vysokým obsahem vitamínu C a hodí se k přímé spotřebě nebo pečení koláčů, dortů, dají se kompotovat nebo použít do džemů a zavařenin.


Co je to Josta? Význam slova, termín, Definice výrazu Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Josta můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Josta je v sekci rostliny

Klíčová slova: termín, lexikon, vysvětlení, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, význam, definice, slovník, rostliny, slovo, co to je, informace, přesný výraz, wiki, formulace, terminologie, význam slova


Pojem Josta je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Josta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Josta (Ribes nidigrolaria) je kříženec černého rybízu a srstky angreštu, patří do čeledi meruzalkovité (Grosssulariaceae).
Tento kříženec pochází z roku 1977 z bývalé Německé demokratické republiky. Vznikl tak, že květy černého rybízu byly opyleny pylem z květů angreštu. V dnešní době existuje již řada kultivarů.
Vzhledově se jedná, stejně tak jako u obou výchozích druhů, o nízký opadavý netrnitý keř, který v příznivých podmínkách může dorůstat až do výšky 2 metrů. Kvete brzy z jara.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Josta ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Josta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Josta ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Josta ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Josta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Josta ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josta například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teďka už zajisté víte co to je Josta? resp. co vlastně znamená slovo Josta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Josta, odpověď na dotaz co je to Josta?. Víte např. kdo to je Sólista? Znáte a víte kdo je Walter Funk? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Kvetoucí mandloň, josta, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.