Co je to?
Odborný výraz, definice slova Josta. Co znamená pojem Josta z kategorie Rostliny?

Co je Josta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Josta?

Josta je jméno křížence mezi angreštem srstkou a černým rybízem. Řadí se k čeledi meruzalkovitých. Původem je josta z bývalé NDR, kde v roce 1977 vznikla opylením květů rybízu pylem květů angreštu. Postupně vzniklo několik dalších kultivarů.
Jde o nižší keř bez trnů. Je opadavý a má jarní květy. Název pochází německého Johannisbeere (rybíz) a Stachelbeere (angrešt). Plody vynikají vysokým obsahem vitamínu C a hodí se k přímé spotřebě nebo pečení koláčů, dortů, dají se kompotovat nebo použít do džemů a zavařenin.


Co je to Josta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Josta. Co znamená pojem Josta z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Josta doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Josta se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Josta?, význam slova, rostliny, informace, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, termín, význam, slovník, terminologie, přesný význam, přesný výraz, rostliny, terminus technicus, pojem, Josta


Pojem Josta je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Josta dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Josta (Ribes nidigrolaria) je kříženec černého rybízu a srstky angreštu, patří do čeledi meruzalkovité (Grosssulariaceae).
Tento kříženec pochází z roku 1977 z bývalé Německé demokratické republiky. Vznikl tak, že květy černého rybízu byly opyleny pylem z květů angreštu. V dnešní době existuje již řada kultivarů.
Vzhledově se jedná, stejně tak jako u obou výchozích druhů, o nízký opadavý netrnitý keř, který v příznivých podmínkách může dorůstat až do výšky 2 metrů. Kvete brzy z jara.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josta ve Wikimedia Commons

Najít slovo Josta ve Wikizdrojích

Najít pojem Josta ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Josta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Josta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Josta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Josta například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Josta? resp. jaký je význam slova Josta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Josta, odpověď na dotaz co je to Josta?. Víte např. kdo to je Ada Lovelace? Znáte a víte kdo je Milan Kundera? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Josta i v jiné sekci než v rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.