Co je to?
Výraz, termín, definice slova Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Co je to Josta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Josta

Josta je jméno křížence mezi angreštem srstkou a černým rybízem. Řadí se k čeledi meruzalkovitých. Původem je josta z bývalé NDR, kde v roce 1977 vznikla opylením květů rybízu pylem květů angreštu. Postupně vzniklo několik dalších kultivarů.
Jde o nižší keř bez trnů. Je opadavý a má jarní květy. Název pochází německého Johannisbeere (rybíz) a Stachelbeere (angrešt). Plody vynikají vysokým obsahem vitamínu C a hodí se k přímé spotřebě nebo pečení koláčů, dortů, dají se kompotovat nebo použít do džemů a zavařenin.


Co je to Josta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Josta? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Josta je v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, heslo, význam pojmu, terminologie, co to je, rostliny, synonymum, informace, co znamená, terminus technicus, popis, formulace, názvosloví, lexikon, přesný význam, wiki, rostliny


Pojem Josta je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Josta?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Josta (Ribes nidigrolaria) je kříženec černého rybízu a srstky angreštu, patří do čeledi meruzalkovité (Grosssulariaceae).
Tento kříženec pochází z roku 1977 z bývalé Německé demokratické republiky. Vznikl tak, že květy černého rybízu byly opyleny pylem z květů angreštu. V dnešní době existuje již řada kultivarů.
Vzhledově se jedná, stejně tak jako u obou výchozích druhů, o nízký opadavý netrnitý keř, který v příznivých podmínkách může dorůstat až do výšky 2 metrů. Kvete brzy z jara.

Další informační zdroje

Najít slovo Josta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Josta na Youtube

Hledat výraz Josta na Google.cz

Najít pojem Josta ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Josta ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Josta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josta například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Josta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Josta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Josta, odpověď na dotaz co je to Josta?. Víte např. kdo to je Chanel Iman? Znáte a víte kdo je Kleopatra VII? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.