Co je to?
Definice výrazu, termínu Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Co je to Josta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Josta?

Josta je jméno křížence mezi angreštem srstkou a černým rybízem. Řadí se k čeledi meruzalkovitých. Původem je josta z bývalé NDR, kde v roce 1977 vznikla opylením květů rybízu pylem květů angreštu. Postupně vzniklo několik dalších kultivarů.
Jde o nižší keř bez trnů. Je opadavý a má jarní květy. Název pochází německého Johannisbeere (rybíz) a Stachelbeere (angrešt). Plody vynikají vysokým obsahem vitamínu C a hodí se k přímé spotřebě nebo pečení koláčů, dortů, dají se kompotovat nebo použít do džemů a zavařenin.


Co je to Josta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Josta. Co znamená odborný pojem Josta z kategorie Rostliny?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Josta se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: lexikon, terminologie, Rostliny, popis, synonymum, heslo, Josta, terminus technicus, termín, informace, slovo, definice pojmu, co to je, význam, Rostliny, odborný výraz, definice, formulace


Pojem Josta je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Josta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Josta (Ribes nidigrolaria) je kříženec černého rybízu a srstky angreštu, patří do čeledi meruzalkovité (Grosssulariaceae).
Tento kříženec pochází z roku 1977 z bývalé Německé demokratické republiky. Vznikl tak, že květy černého rybízu byly opyleny pylem z květů angreštu. V dnešní době existuje již řada kultivarů.
Vzhledově se jedná, stejně tak jako u obou výchozích druhů, o nízký opadavý netrnitý keř, který v příznivých podmínkách může dorůstat až do výšky 2 metrů. Kvete brzy z jara.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Josta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Josta ve Wikislovníku

Najít termín Josta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Josta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Josta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Josta například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Josta? resp. co označuje slovo Josta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Josta, odpověď na dotaz co je to Josta?. Víte např. kdo to je Beduín? Znáte a víte kdo je Hans Zimmer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.