Co je to?
Odborný výraz, definice slova Prvopis. Co znamená slovo Prvopis z kategorie Právo?

Co je Prvopis?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Prvopis?

Prvopis, jinak také originál, je pojmenování listiny, ve které se nachází autentický záznam. Prvopis obsahuje originální prvky, které jsou dosvědčením pravosti nějakého projevu vůle. Povinně musí obsahovat podpis, popřípadě razítko nebo pečeť. Příkladem může být například vysvědčení, jehož originál je vyhotoven na příslušném tiskopisu. Slovo prvopis není nijak staré, jedná se o novotvar přibližně z poloviny minulého století, kdy mělo být náhradou za slovo cizí, tedy originál.
Někdy je obtížné poznat, že se skutečně jedná o prvopis. V takovém případě mohou nastat problémy při ověřování, tedy vidimaci. Pokud by byly nějaké pochyby o pravosti prvopisu, neměl by být ověřen. Podezření, že se nejedná o prvopis, mohou vzbudit také škrty, vsuvky, doplňky nebo jiné změny, které jsou v dokumentu zřetelně provedeny. Důležité dokumenty v prvopisu obsahují ochranné prvky, jako jsou hologramy, plastická razítka nebo takové ochrany, které při kopírování znehodnotí kopii.


Co je to Prvopis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Prvopis. Co znamená slovo Prvopis z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Prvopis) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Prvopis patří do kategorie právo

Klíčová slova: pojem, definice, co znamená, synonymum, informace, slovník, přesný výraz, popis, lexikon, definice pojmu, právo, termín, co to je, terminologie, názvosloví, význam pojmu, přesný význam, formulace


Pojem Prvopis je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Prvopis ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Prvopis na Google obrázcích

Najít slovo Prvopis ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prvopis ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Prvopis ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Prvopis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvopis například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená Prvopis? resp. jaká je definice termínu Prvopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvopis, odpověď na dotaz co je to Prvopis?. Víte např. kdo to je Jakub Enžl? Znáte a víte kdo je Filip Blažek? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.