Co je to?
Definice výrazu Prvopis. Co znamená odborný pojem Prvopis z kategorie Právo?

Co je Prvopis? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Prvopis?

Prvopis, jinak také originál, je pojmenování listiny, ve které se nachází autentický záznam. Prvopis obsahuje originální prvky, které jsou dosvědčením pravosti nějakého projevu vůle. Povinně musí obsahovat podpis, popřípadě razítko nebo pečeť. Příkladem může být například vysvědčení, jehož originál je vyhotoven na příslušném tiskopisu. Slovo prvopis není nijak staré, jedná se o novotvar přibližně z poloviny minulého století, kdy mělo být náhradou za slovo cizí, tedy originál.
Někdy je obtížné poznat, že se skutečně jedná o prvopis. V takovém případě mohou nastat problémy při ověřování, tedy vidimaci. Pokud by byly nějaké pochyby o pravosti prvopisu, neměl by být ověřen. Podezření, že se nejedná o prvopis, mohou vzbudit také škrty, vsuvky, doplňky nebo jiné změny, které jsou v dokumentu zřetelně provedeny. Důležité dokumenty v prvopisu obsahují ochranné prvky, jako jsou hologramy, plastická razítka nebo takové ochrany, které při kopírování znehodnotí kopii.


Co je to Prvopis? Význam slova, termín, Definice výrazu Prvopis. Co znamená odborný pojem Prvopis z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Prvopis můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Prvopis je v sekci právo

Klíčová slova: co to je, názvosloví, význam slova, termín, heslo, slovo, popis, definice pojmu, wiki, formulace, přesný výraz, co je to Prvopis?, slovník, odborné názvosloví, přesný význam, definice, právo, synonymum


Pojem Prvopis je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Prvopis v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Prvopis na Google.cz

Hledat heslo Prvopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Prvopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Prvopis ve Wikislovníku

Najít heslo Prvopis ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Prvopis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvopis například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Prvopis? resp. co vlastně znamená slovo Prvopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvopis, odpověď na dotaz co je to Prvopis?. Víte např. kdo to je Pavel Francouz? Znáte a víte kdo je Rudolf Hrušínský mladší? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.