Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prvopis. Co znamená odborný pojem Prvopis z kategorie Právo?

Co je to Prvopis? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Prvopis?

Prvopis, jinak také originál, je pojmenování listiny, ve které se nachází autentický záznam. Prvopis obsahuje originální prvky, které jsou dosvědčením pravosti nějakého projevu vůle. Povinně musí obsahovat podpis, popřípadě razítko nebo pečeť. Příkladem může být například vysvědčení, jehož originál je vyhotoven na příslušném tiskopisu. Slovo prvopis není nijak staré, jedná se o novotvar přibližně z poloviny minulého století, kdy mělo být náhradou za slovo cizí, tedy originál.
Někdy je obtížné poznat, že se skutečně jedná o prvopis. V takovém případě mohou nastat problémy při ověřování, tedy vidimaci. Pokud by byly nějaké pochyby o pravosti prvopisu, neměl by být ověřen. Podezření, že se nejedná o prvopis, mohou vzbudit také škrty, vsuvky, doplňky nebo jiné změny, které jsou v dokumentu zřetelně provedeny. Důležité dokumenty v prvopisu obsahují ochranné prvky, jako jsou hologramy, plastická razítka nebo takové ochrany, které při kopírování znehodnotí kopii.


Co je to Prvopis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prvopis. Co znamená odborný pojem Prvopis z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Prvopis? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Prvopis patří do sekce právo

Klíčová slova: popis, odborný výraz, názvosloví, slovník, informace, co znamená, význam, právo, přesný význam, význam slova, pojem, definice, přesný výraz, wiki, terminologie, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví


Pojem Prvopis je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Prvopis ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Prvopis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Prvopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Prvopis ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Prvopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Prvopis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvopis například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Prvopis? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Prvopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvopis, odpověď na dotaz co je to Prvopis?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.