Co je to?
Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Co to je EBD? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova EBD?

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (EBD) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo EBD patří do kategorie Technika

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, definice, slovník, vysvětlení, EBD, význam, Technika, odborný výraz, popis, lexikon, co znamená, co to je, význam pojmu, co je to EBD?, wiki, slovo, terminologie


Pojem EBD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem EBD? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Hledejte pojem EBD v následujících vyhledávačích

Najít slovo EBD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem EBD na Youtube

Vyhledat výraz EBD na Google.cz

Najít heslo EBD ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBD ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem EBD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je EBD? resp. co znamená slovo EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Kapsář? Znáte a víte kdo je Drúz? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.