Co je to?
Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Co to je EBD? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu EBD?

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem EBD patří do sekce Technika

Klíčová slova: definice, odborný výraz, terminus technicus, slovo, význam pojmu, slovník, význam, formulace, odborné názvosloví, informace, Technika, definice pojmu, Technika, názvosloví, co je to EBD?, přesný význam, EBD, synonymum


Pojem EBD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu EBD?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Zkuste zjistit více informací o slovu EBD v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBD ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo EBD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo EBD ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo EBD ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz EBD ve Wikislovníku

Zkusit najít termín EBD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to EBD? resp. jaká je definice termínu EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Alexander Dubček? Znáte a víte kdo je Heretik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.