Co je to?
Odborný výraz, definice slova EBD. Co znamená pojem EBD z kategorie Technika?

Co je to EBD? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu EBD

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova EBD. Co znamená pojem EBD z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s jinými lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín EBD patří do sekce technika

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, informace, co je to EBD?, pojem, technika, technika, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, přesný význam, terminologie, definice, význam, formulace, wiki, co to je


Pojem EBD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín EBD? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Odkazy na jiné weby

Najít slovo EBD ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo EBD ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBD ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo EBD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz EBD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo EBD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova EBD? resp. jaký je význam slova EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Alan Turing? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo EBD i jinde než v sekci než v technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.