Co je to?
Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Co to je EBD? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu EBD?

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín EBD? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo EBD se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: informace, definice pojmu, Technika, odborné názvosloví, termín, lexikon, význam pojmu, popis, význam slova, formulace, wiki, Technika, co je to EBD?, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, synonymum


Pojem EBD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu EBD?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz EBD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBD ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem EBD na Youtube

Zkusit najít pojem EBD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz EBD ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz EBD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je EBD? resp. co je to EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Jolana Voldánová? Znáte a víte kdo je Heretik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.