Co je to?
Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Co to je EBD? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla EBD?

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Definice výrazu EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín EBD patří do sekce Technika

Klíčová slova: wiki, termín, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, heslo, odborný výraz, informace, názvosloví, co znamená, popis, definice pojmu, význam slova, Technika, význam, Technika, přesný význam, formulace


Pojem EBD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu EBD?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Další zdroje informací o slovu EBD

Hledat termín EBD ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo EBD ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz EBD ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz EBD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBD ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem EBD na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova EBD? resp. jaký je přesný význam slova EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Freddie Mercury? Znáte a víte kdo je Opat? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu EBD i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.