Co je to?
Odborný výraz, definice slova EBD. Co znamená slovo EBD z kategorie Technika?

Co je EBD?

Co znamená termín EBD? Vysvětlení pojmu, definice hesla

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova EBD. Co znamená slovo EBD z kategorie Technika?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text napsán pro Superia.cz

Tento text (EBD) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín EBD patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, slovník, co to je, heslo, význam slova, formulace, technika, synonymum, názvosloví, lexikon, význam pojmu, definice, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, termín, odborný výraz, přesný význam


Pojem EBD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín EBD? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo EBD ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBD ve Wikimedia Commons

Hledat termín EBD ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem EBD ve Wikizdrojích

Najít heslo EBD ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz EBD ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená EBD? resp. co znamená výraz EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Max Planck? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu EBD i v jiné kategorii než je sekce technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.