Co je to?
Výraz, termín, definice slova EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Co je to EBD? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu EBD?

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (EBD) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz EBD patří do kategorie technika

Klíčová slova: slovo, lexikon, definice, informace, co znamená, názvosloví, terminus technicus, heslo, wiki, význam slova, popis, EBD, přesný výraz, význam, odborný výraz, co to je, co je to EBD?, definice pojmu


Pojem EBD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín EBD? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín EBD ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBD ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo EBD ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem EBD na Youtube

Vyhledat pojem EBD ve vyhledávači Yandex

Najít heslo EBD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo EBD? resp. jaká je definice termínu EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Jan Kraus? Znáte a víte kdo je Johann Christian Mikan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.