Co je to?
Výraz, termín, definice slova EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Co je to EBD? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla EBD?

EBD je zkratka pro označení elektronického rozdělovače brzdného účinku. Jedná se o technologii určenou pro brzdový systém automobilu. EBD automaticky změní brzdný účinek na jednotlivá kola a přizpůsobí ho vnějším i vnitřním okolnostem, jako jsou rychlost, stav vozovky, zátěž a další.
Tento systém je spojen s protiblokovacím systémem ABS a zajišťuje maximum brzdné síly při plné ovladatelnosti vozidla.


Co je to EBD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EBD. Co znamená odborný pojem EBD z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem EBD patří do kategorie technika

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, terminus technicus, význam slova, názvosloví, vysvětlení, popis, heslo, význam pojmu, co to je, co znamená, přesný výraz, wiki, co je to EBD?, slovo, lexikon, odborný výraz, slovník


Pojem EBD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín EBD? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický rozdělovač brzdného účinku, zkráceně EBD (angl. Electronic brakeforce distribution), je technologie pro brzdový systém automobilu, která automaticky mění brzdný účinek aplikovaný na jednotlivá kola, v závislosti na stavu vozovky, rychlosti, zátěži apod. Je vždy spřažen s protiblokovacím systémem (ABS) a může nastavovat větší či menší účinek na příslušné kolo tak, aby se maximalizovala brzdná síla, ale kolo se stále odvalovalo (a vozidlo zůstalo ovladatelné).

Pro více informací o heslu EBD zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem EBD na Youtube

Najít slovo EBD na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBD ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo EBD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz EBD ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBD ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo EBD například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte jaký je význam slova EBD? resp. jaká je definice termínu EBD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBD, odpověď na dotaz co je to EBD?. Víte např. kdo to je Světlonoš? Znáte a víte kdo je Edmund Husserl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.