Co je to?
Odborný výraz, definice slova Superhrubá mzda. Co znamená pojem Superhrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Superhrubá mzda? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Superhrubá mzda?

Superhrubá mzda je základem pro výpočet daně z příjmu fyzických osob u zaměstnanců. Superhrubá mzda se skládá z hrubé mzdy zaměstnance a povinného pojistného, které platí zaměstnavatel. Při výpočtu měsíční daně z příjmu fyzických osob se tato částka zaokrouhluje na celé stokoruny a nahoru.
Zaměstnavatel za zaměstnance platí pojistné ve výši 34 %. To se skládá z 25% sociálního pojištění a 9% zdravotního pojištění.


Co je to Superhrubá mzda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Superhrubá mzda. Co znamená pojem Superhrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Superhrubá mzda s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Superhrubá mzda je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam, Superhrubá mzda, heslo, význam pojmu, definice, formulace, wiki, co to je, význam slova, termín, odborné názvosloví, co znamená, Účetnictví, definice pojmu, slovník, odborný výraz, informace, pojem


Pojem Superhrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Superhrubá mzda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Superhrubá mzda je pojem, kterým se v Česku označuje základ daně, ze kterého se následně vycházelo při výpočtu daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, přičemž se do tohoto základu (na rozdíl od hrubé mzdy) zahrnuje i povinné zdravotní a sociální pojištění zaměstnavatele. Superhrubá mzda tak je rovna celkové výši nákladů zaměstnavatele na mzdu zaměstnance.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Superhrubá mzda ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Superhrubá mzda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Superhrubá mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Superhrubá mzda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Superhrubá mzda na Youtube

Hledat heslo Superhrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Superhrubá mzda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Superhrubá mzda? resp. jaký je význam pojmu Superhrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Superhrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Superhrubá mzda?. Víte např. kdo to je Ocas? Znáte a víte kdo je Nástrojař? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?