Co je to?
Odborný výraz, definice slova Superhrubá mzda. Co znamená pojem Superhrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Superhrubá mzda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Superhrubá mzda

Superhrubá mzda je základem pro výpočet daně z příjmu fyzických osob u zaměstnanců. Superhrubá mzda se skládá z hrubé mzdy zaměstnance a povinného pojistného, které platí zaměstnavatel. Při výpočtu měsíční daně z příjmu fyzických osob se tato částka zaokrouhluje na celé stokoruny a nahoru.
Zaměstnavatel za zaměstnance platí pojistné ve výši 34 %. To se skládá z 25% sociálního pojištění a 9% zdravotního pojištění.


Co je to Superhrubá mzda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Superhrubá mzda. Co znamená pojem Superhrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Superhrubá mzda) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Superhrubá mzda patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: co znamená, význam slova, informace, definice, heslo, odborné názvosloví, pojem, slovník, formulace, Superhrubá mzda, odborný výraz, přesný výraz, co je to Superhrubá mzda?, Účetnictví, synonymum, přesný význam, wiki, význam pojmu


Pojem Superhrubá mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Superhrubá mzda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Superhrubá mzda je pojem, kterým se v Česku označuje základ daně, ze kterého se následně vycházelo při výpočtu daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, přičemž se do tohoto základu (na rozdíl od hrubé mzdy) zahrnuje i povinné zdravotní a sociální pojištění zaměstnavatele. Superhrubá mzda tak je rovna celkové výši nákladů zaměstnavatele na mzdu zaměstnance.

Zkuste zjistit více informací o slovu Superhrubá mzda v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Superhrubá mzda na Youtube

Zkusit najít pojem Superhrubá mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Superhrubá mzda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Superhrubá mzda ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Superhrubá mzda na Google.cz

Vyhledat slovo Superhrubá mzda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Superhrubá mzda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Superhrubá mzda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Superhrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Superhrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Superhrubá mzda?. Víte např. kdo to je Vegetarián? Znáte a víte kdo je Kovotepec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?