Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sálová cyklistika. Co znamená odborný pojem Sálová cyklistika z kategorie Sport?

Co je to Sálová cyklistika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sálová cyklistika?

Sálová cyklistika je druh sportu, který zahrnuje dvě disciplíny, krasojízdu a kolovou. Při kolové se hraje s míčem, družstva jsou dvoučlenná. Cílem je dostat míč do branky soupeře pouze úderem kola. Hřiště má rozměry 14x11 metrů. Kola jsou upravená, nemají brzdy a mají pevný převod. Míče se hráč může dotknout pouze kolem, případně hlavou. Brankář může bránit branku jakýmkoli způsobem. Za fauly obdrží provinilec volné údery.
Hraje se na dva poločasy 2x7 minut, míč je látkový a plněný srnčími chlupy. Druhá disciplína sálové kopané, krasojízda, obsahuje prvky krasobruslení a akrobatické gymnastiky. Jde o jízdu na kole, při níž se provádějí akrobatické prvky. Soutěží jednotlivci, dvojice, čtveřice, které musejí během 5 minut předvést 30 cviku. Jízda je předváděna s hudebním doprovodem, boduje se kvalita provedení. Sálová cyklistika vznikla v Americe již na konci 19. století, do Evropy se dostala během propagačních jízd a rychle se stala populární.


Co je to Sálová cyklistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sálová cyklistika. Co znamená odborný pojem Sálová cyklistika z kategorie Sport?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Sálová cyklistika sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Sálová cyklistika je v kategorii sport

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, názvosloví, definice pojmu, slovník, co je to Sálová cyklistika?, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam, Sálová cyklistika, terminologie, definice, vysvětlení, lexikon


Pojem Sálová cyklistika je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Sálová cyklistika ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Sálová cyklistika ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sálová cyklistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Sálová cyklistika ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Sálová cyklistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Sálová cyklistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sálová cyklistika například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Sálová cyklistika? resp. jaký je význam slova Sálová cyklistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sálová cyklistika, odpověď na dotaz co je to Sálová cyklistika?. Víte např. kdo to je Veronika Arichteva? Znáte a víte kdo je Klerik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.